20 Nisan 2019 Cumartesi 04:19
 
Öncekiler Sonrakiler

TÜRK OCAKLARI'NDAN 'ZAFER' DOLU SÖZLER

Türk Ocakları'ndan 'Zafer' dolu sözler
29 Ağustos 2018 Çarşamba 13:00

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi Yönetimi, Malazgirt Zaferi ile 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın yıldönümünü kutlayarak, yazılı bir mesaj yayımladı.

Yayımladıkları mesajda günün anlam ve önemine değinen Türk Ocakları, “26 Ağustos 1071 Malazgirt Meydan Muharebesi ile Anadolu’nun kapılarını Türk Milleti’ne açan Sultan Alparslan komutasındaki Kahraman Türk Ordusu, 30 Ağustos 1922 Dumlupınar Meydan Muharebesinde Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk komutasında ‘Bu toprakların ebediyete kadar Türk Yurdu’ olduğunu, dosta-düşmana göstermiş, zamanın savaş makineleri olarak adlandırılan orduları sahip oldukları üstün teknolojileri ile birlikte ezip geçmiştir” ifadelerine yer verdi.


Başbuğ Mustafa Kemal’in üstün askeri zekası

Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının askeri zekası, büyük Türk Milleti’nin imanı, sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği, üstün cesareti ve kahramanlığı ile birleşerek bu büyük zaferin kazanıldığını kaydeden Yönetim, “Büyük Taarruzu İstiklal Marşı’mızdaki ‘Şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda’ mısralarından daha iyi anlatmak mümkün değildir. Türk Milleti ve Türk Askerinin dün olduğu gibi bugün de, Vatanı uğruna canını seve seve feda edeceğinden, hiç kimsenin şüphesi olmamalıdır. Elbette dün bu milletin iman dolu göğsüne çarpanlar, bugün de, yarın da aynı şekilde karşılık görecekler ve İnşa Allah hiçbir zaman; bayrak inmeyecek, ezan dinmeyecek ve vatan bölünmeyecektir” dedi. 


Hollywood filmlerinden ibaret Amerika
Açıklamalarında Mete Han’ın, Sultan Alparslan’ın ve  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sözlerini hatırlatan Türk Ocakları Kocaeli Şubesi Yönetimi, “Ey Türk! üstte mavi gök çökmedikçe, altta yağız yer delinmedikçe senin ilini ve töreni kim bozabilir? Titre ve kendine dön’,  Sultan Alparslan’ın, ‘Size öyle bir Vatan bıraktım ki ebediyen sizin olacaktır’ ve Başbuğ Atatürk’ün ‘Bu Memleket tarihte Türk’tü, bugün de Türk’tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır’ sözleri birlikte değerlendirildiğinde Türk Milleti’nin tarih sahnesinde sonsuza dek kalacağı ve daha nice medeniyetler kuracak derin köklere sahip olduğu anlaşılacak üzerimizde ahmakça hesap yapan tarihi Hollywood filmlerinden ibaret olan Amerika ve avanelerine verilecek en doğru cevap olacaktır. Bizlere bu cennet vatanı miras bırakan başta Sultan Alparslan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, gazi 1. meclisimizin vekillerimizi, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi ve kahraman ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyoruz. Hepsinden Allah razı olsun. Ruhları Şad, mekânları Cennet olsun” şeklinde konuştu.

Bu haber 1513 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ