19 Haziran 2018 Salı 09:57
 
  • 4,730 TL

  • 5,500 TL

  • 195,00 TL

  • 93.043

Öncekiler Sonrakiler

TÜRK OCAKLARI MİLLİ İRADE VE MİLLİ BİRLİK İÇİN ÇABA HARCIYOR

Türk Ocakları Milli İrade ve Milli Birlik İçin Çaba Harcıyor
24 Ekim 2016 Pazartesi 01:00

Tokat , Turhal'da düzenlenen Milli İrade ve Milli Birlik Paneline Kocaeli Türk Ocağı'da katkı sağladı

Türk Ocakları Turhal Şubesince, Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda Turhal Kaymakam Vekili Serhat Öcal ,Turhal Belediye Başkan Vekili Hakan Alparslan , İlçe Jandarma Komutanı, İl Müftüsü , siyasi parti ilçe başkanları , Ülkü Ocağı başkanı ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcileri milli egemenlik ve milli birlik için bir araya geldi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan programda Türk Ocakları Turhal Şube Başkanı Alparslan Çelik yaptığı açılış konuşmasında;  Türk Ocakları, Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve Türk Milleti'nin iradesini zorla ele geçirmek ve Birlik ve Bütünlüğümüzü bozmak için yapılan 15 Temmuz Hain darbe girişimi sonrasında Milli Mütabakat ve Milli birlik ruhunun yeniden tesisi ve kalıcılığı için tüm şubeleriyle birlikte gayret  içerisindedir. Devlet yöneticilerimizin ve Siyasi Partilerimizinde aynı iyi niyetli  çabalarıyla milletimizde büyük ferahlama meydana getirmiştir. Bu ruhu zaafa uğratacak eylem ve söylemlerden kaçınılması bekamız açısından hayati önem taşımaktadır" Türk Ocakları Turhal şubemizin ev sahipliğinde düzenlenen bu hayırlı işe destek verdiğiniz için hepinize teşekkür ederim dedi.

Türk Ocakları Kocaeli şubesi başkanı Yücel Alpay Demir  , Akparti İlçe Başkanı Abdullah Ay, CHP İlçe Başkanı Galip Doğan, MHP İlçe Başkanı Gökhan Bozkurt, SP İlçe Başkanı Sadi Arhan yaptıkları konuşmalarda birlik ve beraberlik mesajları veririrken , Birlik ve beraberlik için gereken her türlü çözüme açık olduklarını belirterek 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimine ve teröre karşı ortak tavır sergilediler.

Türk Ocakları Turhal Şube Başkanı Alparslan Çelik'in konuşmasının ardından kürsüye çıkan Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir konuşmasında

Turhal'da gördüğü birlik ve beraberlik ruhundan etkilendiğini ifade ederek; "Milli birlik burada zaten sağlanmış. Tüm Siyasi Partilerin bir araya gelip ortak geleceğimiz için birlikte neler yapabilirizi konuşuyor olması geciken ama hala geç kalınmayan bir durumdur , hala vakit geç değildir , yaşadığımız şer gecesini hayıra çevirmek elimizdedir , Devletin dirliği Milletin birliği ancak , tahammül hoşgörü ve Adaletin tesisi ve kalıcılığı ile mümkündür, Devlet içinde belli kesimlerin kadrolaşmalarına müsade edilmemesi , Liyakate önem verilmesi   ve Adaletin tesisi üzerinde durulması gereken en önemli hususlardır.

Devletimiz güçlüdür , cemaat örgütünün ektiği ihanet tohumlarını ,  zedelediği adalet sistemimizi ,  oluşturduğu tedirginlik ortamını bertaraf edecek onaracak ve güçlendirecek imkana sahiptir ve inşallah tez zamanda hak edenin hakkını aldığı, suçlunun cezalandırıldığı , masumların zarar görmediği , işin ehline verildiği, farklı düşünenlere daha fazla tahammülün gösterildiği, Milletin çıkarlarının her türlü çıkarın üzerinde tutulacağı günlerin arzusundayız bunun için gereken tüm zahmetin içerisinde olacağız dedi.

Şube başkanlarının ardından tüm siyasi parti ilçe başkanlarıda kürsüye çıkarak 15 Temmuz tarihinden FETÖ terör örgütü tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi ve sonrasında yaşananalar, terör ve milli mücadele konularında birlik ve beraberlik mesajları verdiler.

Programda bir de sürpriz konuk vardı. Bayır Bucaklı Türkmen sanatçı Adil Şan'da programda sahne alarak Türkmen Türküleri ve kendi yazdığı Türkmen Dağı şiirini seslendirdi. Kendisinin Türkmen olduğunu söyleyen Şan; "BayırbucakTan, Türkmendağı'ndan, Halep'te ki kan ağlayan emmioğullarından kucak dolusu selamlar getiridim.
Suriye Türkmenleri Anavatınımız Türkiyedir bize herzaman kucak açtınız, ekmeğinizi bizimle bölüştünüz, yaramıza merhem oldunuz" dedi.
Program sonunda katılımcılara Turhal Kaymakam Vekili Serhat Öcal tarafından gecenin anısına Türk bayrağı hediye edildi.
Bu haber 1447 defa okundu

DİĞER HABERLER

KANDİL VURULDU

KANDİL VURULDU

.

Hakan Çakar'ın acı günü

Hakan Çakar'ın acı günü

.

Şeker gibi bayram ziyareti

Şeker gibi bayram ziyareti

AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker ve İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, 12 köy ziyaret ederek, vatandaşların bayramlarını kutladı

53 kişi boğulmaktan kurtarıldı

53 kişi boğulmaktan kurtarıldı

Kocaeli İtfaiyesi KOSKEM cankurtaranları, bayram tatili boyunca Kocaeli sahillerinde 53 vatandaşı kurtardı.

Köylülere koyun yetiştiriciliği anlatılıyor

Köylülere koyun yetiştiriciliği anlatılıyor

İzmit Belediyesi’nce köylülere koyun yetiştiriciliği eğitimleri veriliyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET