23 Eylül 2018 Pazar 16:13
 
  • 6,293 TL

  • 7,394 TL

  • 242,18 TL

  • 97.988

Öncekiler Sonrakiler

TÜRKİYE - ALMANYA DANIŞMA GÜNLERİ BAŞLIYOR

Türkiye - Almanya Danışma Günleri başlıyor
06 Nisan 2018 Cuma 17:17

Türk ve Alman vatandaşları sosyal güvenlik hakları konusunda bilgilendirilecek.

Sosyal Güvenlik Kocaeli İl Müdürü Nurettin Nacar, Türk ve Alman vatandaşlarını sosyal güvenlik hakları konusunda bilgilendirmeye yönelik olarak Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Alman Emeklilik Sigortası Kurumları arasında 24-26 Nisan 2018 tarihleri arasında SGK Beşiktaş Sosyal Tesisi ve Eğitim Merkezi İstanbul’da, Türkiye – Almanya Danışma Günleri düzenleyeceklerini açıkladı.


Danışma Günleri’nden İstanbul, Edirne, Kırklareli, Kocaeli ve Tekirdağ illerinde ikamet eden Türk ve Alman vatandaşları ile bu kişilerin aile bireyleri yararlanabileceğini kaydeden Nacar, “Danışma hizmeti ücretsiz olarak Türkçe ve Almanca olarak verilecek. Danışma hizmeti, Türkiye-Almanya Sosyal Güvenlik Sözleşmesinin öngördüğü sosyal güvenlik haklarına (yaşlılık, malullük, ölüm ve hastalık halinde sağlanan yardımlar) ve yurtdışında geçen sürelerin borçlanma yoluyla değerlendirilmesine ilişkin soruların Türk ve Alman uzmanlarla birebir yapılacak görüşmelerle cevaplandırılması şeklinde gerçekleştirilecek. Danışma hizmetinden yararlanmak isteyenlerin 0312 432 12 26/29 numaralı telefonlardan randevu almaları ve danışma gününe mutlaka kimliği, Türk sigorta sicil numarası, varsa tahsis numarası, Almanya’da bulunduğu esnadaki ikamet ve çalışma yerlerine ait belgelerle gelmeleri gerekmektedir. 1 Kasım 1965 tarihinde yürürlüğe giren Türkiye-Almanya Sosyal Güvenlik Sözleşmesi’ne göre, Almanya’da çalışan vatandaşlar ile bu kişilerin aile bireyleri sosyal güvenlik haklarını Türkiye’de de kullanma hakkına sahiptir” dedi.


Türkiye - Almanya Danışma Günleri
Türkiye - Almanya Danışma Günleri’ne ait bilgilere de yer veren Sosyal Güvenlik İl Müdürü Nurettin Nacar, “24 Nisan 2018 Salı günü saat 10:30-17:00 arasında, 25 Nisan 2018 Çarşamba günü 09:30-17:00 arasında, 26 Nisan 2018 Perşembe günü  09:30-17:00 arasında SGK Beşiktaş Sosyal Tesisi ve Eğitim Merkezi’nde yapılacaktır“ ifadelerine yer verdi.

Bu haber 219 defa okundu

DİĞER HABERLER

16 bin peşin ev senin!

16 bin peşin ev senin!

.

Başkan Ayaz: Başarımızın Sırrı Uyum İçinde Çalışmak

Başkan Ayaz: Başarımızın Sırrı Uyum İçinde Çalışmak

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, 37 mahallenin muhtarıyla aylık istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Nisa ile Tolga evliliğe ilk adımı attı

Nisa ile Tolga evliliğe ilk adımı attı

.

Ücretsiz Spor Okulları’nda yeni dönem başlıyor

Ücretsiz Spor Okulları’nda yeni dönem başlıyor

Sporun ve sporcunun en büyük destekçisi Büyükşehir’in Ücretsiz Spor Okulları, yeni eğitim döneminde yine çocukların yanında olacak

GTÜ uzay ve havacılık sektörüne mikro malzeme geliştirecek

GTÜ uzay ve havacılık sektörüne mikro malzeme geliştirecek

GTÜ’de başlayan projede uzay ve havacılık uygulamalarındaki soğutma sistemlerine mikro düzeyde malzeme geliştirilecek.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET