21 Ocak 2019 Pazartesi 01:22
 
  • 5,332 TL

  • 6,066 TL

  • 220,47 TL

  • 98.455

Öncekiler Sonrakiler

TÜRKİYE TEK VÜCUT OLDU

Türkiye tek vücut oldu
20 Şubat 2018 Salı 00:00

Destek çığ gibi büyüyor

Terör örgütlerinin sınırlarımıza yakın alanlarda yuvalanmalarının  önüne geçmek amacı ile başlatılan Afrin Operasyonuna destek çığ gibi büyüyor.Teröristleri bölgeden söküp atmak amacı ile başlatılan ve büyük bir kararlılıkla devam eden Afrin operasyonuna vatandaşları destekleri günden günü artarak deva ediyor.


Tabi zaman zaman bu destek kampanyaları reklam amaçlı olsada bu desteği ayakları yere sağlam şekilde yapmak isteyen esnaflarımızda yok değil. Mesela Karabaş Mahallesi- İnönü Caddesi- No:278/A adresinde bulunan, En Ankastre sahibi Onur Özmen. O bu işi şova çevirmek yerine helal kazancının belli bir bölümünü gerçekten bağışlamayı hedef seçmiş. Düşünmüş ve bu işi en güvenilir insanla yapayım diyerek kentimizin güvenilir insanlarından biri olan Hüseyin Erol'a emanet etmeyi uygun bulmuş. Gerisini Hüseyin Erol'dan dinleyelim.


 

ÖRNEK OLMASI DİLEKLERİMLE...
Onur Özmen değerli bir kardeşim ve Karabaş Mahallesi- İnönü Caddesi- No:278/A adresinde bulunan, En Ankastre adlı iş yerinde ankastre ürünleri satışı yapıyor. Onur, bir hafta önce beni aradı. "Hüseyin ağabey, sizi sadece sosyal medyadan tanıyorum, hiç yüz yüze gelmedik, elinizi bile sıkmışlığım yok. Ancak hem sosyal medyada hakkınızda yazılanlardan hem de çevremdeki insanların söylemlerinden çok güvenilir ve buraların yed-i emini olduğunuzu görüyor ve biliyorum. Sizden mümkünse bu bir şey rica edeceğim. 14 Şubat- 28 Şubat 2018 tarih aralığında, mağazamdan satacağım ürünlerden kazanmış olduğum net karı Afrin'de savaşan kahraman askerlerimiz adına Mehmetçik Vakfına bağışlamayı düşünüyorum. Ama maalesef çevremizde o kadar sahtekar ve üç kağıtçı türedi ki ben bu sosyal sorumluluk projemi senin gözetimine açmak ve insanlarımızın aklında bir soru işareti kalmasın istiyorum. İş yerimin özeli olan, fatura ve belgeleri seninle birlikte inceleyip, girdi ve çıktı faturaları arasındaki net karı birlikte tespit edip, aradaki farkı bankaya yatıracağız. Dekontunu da sosyal medyadan paylaşacağız. Benim yanımda olur musun" dedi. Böylesi bir güvene ve destek çabasına duyarsız kalmam mümkün değildi elbette. Bugün kalkıp, Onur'u iş yerinde ziyaret ettim. Belgelerin başlangıç tarih ve sayılarını gördüm, not aldım. 1 Mart 2018 sabahı tekrar bir araya gelip, o güne kadar yapılan satışları da tespit edip, kampanyaya bağışlayacağımız bedeli bankaya yatırıp, dekontunu sizlerle paylaşacağız. Bu güzel ve duyarlı projesi için tüm İzmit yaşayanları adına Onur Özmen'e şükranlarımı sunuyorum. İyi ki var. İyi ki bizim kardeşimiz. Topluma örnek olması dileklerimle. Hüseyin Erol  İzmit. 19 Şubat 2018

Bu haber 1175 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ