15 Ağustos 2018 Çarşamba 04:05
 
  • 6,377 TL

  • 7,228 TL

  • 243,63 TL

  • 93.419

Öncekiler Sonrakiler

TÜRKİYE TEK VÜCUT OLDU

Türkiye tek vücut oldu
20 Şubat 2018 Salı 00:00

Destek çığ gibi büyüyor

Terör örgütlerinin sınırlarımıza yakın alanlarda yuvalanmalarının  önüne geçmek amacı ile başlatılan Afrin Operasyonuna destek çığ gibi büyüyor.Teröristleri bölgeden söküp atmak amacı ile başlatılan ve büyük bir kararlılıkla devam eden Afrin operasyonuna vatandaşları destekleri günden günü artarak deva ediyor.


Tabi zaman zaman bu destek kampanyaları reklam amaçlı olsada bu desteği ayakları yere sağlam şekilde yapmak isteyen esnaflarımızda yok değil. Mesela Karabaş Mahallesi- İnönü Caddesi- No:278/A adresinde bulunan, En Ankastre sahibi Onur Özmen. O bu işi şova çevirmek yerine helal kazancının belli bir bölümünü gerçekten bağışlamayı hedef seçmiş. Düşünmüş ve bu işi en güvenilir insanla yapayım diyerek kentimizin güvenilir insanlarından biri olan Hüseyin Erol'a emanet etmeyi uygun bulmuş. Gerisini Hüseyin Erol'dan dinleyelim.


 

ÖRNEK OLMASI DİLEKLERİMLE...
Onur Özmen değerli bir kardeşim ve Karabaş Mahallesi- İnönü Caddesi- No:278/A adresinde bulunan, En Ankastre adlı iş yerinde ankastre ürünleri satışı yapıyor. Onur, bir hafta önce beni aradı. "Hüseyin ağabey, sizi sadece sosyal medyadan tanıyorum, hiç yüz yüze gelmedik, elinizi bile sıkmışlığım yok. Ancak hem sosyal medyada hakkınızda yazılanlardan hem de çevremdeki insanların söylemlerinden çok güvenilir ve buraların yed-i emini olduğunuzu görüyor ve biliyorum. Sizden mümkünse bu bir şey rica edeceğim. 14 Şubat- 28 Şubat 2018 tarih aralığında, mağazamdan satacağım ürünlerden kazanmış olduğum net karı Afrin'de savaşan kahraman askerlerimiz adına Mehmetçik Vakfına bağışlamayı düşünüyorum. Ama maalesef çevremizde o kadar sahtekar ve üç kağıtçı türedi ki ben bu sosyal sorumluluk projemi senin gözetimine açmak ve insanlarımızın aklında bir soru işareti kalmasın istiyorum. İş yerimin özeli olan, fatura ve belgeleri seninle birlikte inceleyip, girdi ve çıktı faturaları arasındaki net karı birlikte tespit edip, aradaki farkı bankaya yatıracağız. Dekontunu da sosyal medyadan paylaşacağız. Benim yanımda olur musun" dedi. Böylesi bir güvene ve destek çabasına duyarsız kalmam mümkün değildi elbette. Bugün kalkıp, Onur'u iş yerinde ziyaret ettim. Belgelerin başlangıç tarih ve sayılarını gördüm, not aldım. 1 Mart 2018 sabahı tekrar bir araya gelip, o güne kadar yapılan satışları da tespit edip, kampanyaya bağışlayacağımız bedeli bankaya yatırıp, dekontunu sizlerle paylaşacağız. Bu güzel ve duyarlı projesi için tüm İzmit yaşayanları adına Onur Özmen'e şükranlarımı sunuyorum. İyi ki var. İyi ki bizim kardeşimiz. Topluma örnek olması dileklerimle. Hüseyin Erol  İzmit. 19 Şubat 2018

Bu haber 1130 defa okundu

DİĞER HABERLER

BDDK düzenlemeleri yürürlüğe girdi

BDDK düzenlemeleri yürürlüğe girdi

Banka kartları ve kredi kartları ile kredi işlemleri hakkında yönetmelikte değişiklik kabul edildi

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Eğitime yüzde 100 Destek Kampanyası çerçevesinde Yılport Konteyner Terminali ve Liman İşletmeleri A.Ş. tarafından 54 derslik, 1 adet kapalı spor salonu, 200 öğrencilik yurt ile donatım ve tefrişat işlerinin yapılacağı Gebze Teknik Üniversitesi Mehmet Yıldırım Yılport Eğitim Kampüsü’nün protokol imza töreni, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen 17 Ağustos deprem anma ve farkındalık müzesi, hem depremin acı yüzünü ortaya koyarken hem de depremler için farkındalık yaratıyor

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla küçük esnaftan inşaat firmalarına kadar bir çok kurum dolar bozdurup getiren vatandaşlara bedava hizmetler vermeyi vaat ediyor.

Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

 Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

Kuruçeşme'de yanmayan lambalar SEDAŞ Ekiplerince hızla onarıldı.

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

O Kahraman Benim sloganıyla başlatılan proje kapsamında eğitimlerini tamamlayan, 50 kişilik İzmit Belediyesi Gönüllü Arama Kurtarma Ekibi (İZBAK)sertifikalarını aldı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ