21 Ağustos 2019 Çarşamba 13:22

TÜRKKAN:KANDIRA' DAKİ ÜNİVERSİTE YAPILACAK ARAZİ NE OLDU?

Türkkan:Kandıra' daki üniversite yapılacak arazi ne oldu?
01 Mart 2019 Cuma 15:09

İYİ parti Gurup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan Kandırada ki o araziyi TBMM gündemine taşıdı.

2016 yılında Cansever ailesi, yaklaşık 30 dönümlük araziyi Kocaeli Üniversitesi’ne bağışlamış, burada 4 yıllık fakültelerin de bulunacağı üniversite yapılması hedeflenmişti; ancak 3 yıldır herhangi bir adım atılmadı. İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan da konuyu TBMM gündemine taşıdı. Türkkan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yanıtlaması isteğiyle soru önergesi verdi.

ARAZİ BAŞKA BİR AMAÇ İÇİN Mİ KULLANILACAK?

Önergesinde; “Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde bulunan yaklaşık 30 dönümlük arazi 2016 yılında Cansever ailesi tarafından üniversite yapılması için Kocaeli Üniversitesi’ne bağışlanmıştır. Bu araziye 4 yıllık fakültelerin de olacağı üniversite kampüsünün kısa sürede yapılacağı o dönemde yetkililer tarafından söylenmiş, ancak aradan geçen 3 yıla rağmen bu konuda bir adım atılmamıştır.” diyen Türkkan, Bakan Kurum’dan önergesinde sorduğu sorulara cevap istedi.


HALA ÜNİVERSİTE YAPILMASI DÜŞÜNÜLÜYORSA İNŞAAT NE ZAMAN
BAŞLAYACAK NE ZAMAN BİTİRİLECEK?
İşte Türkkan’ın Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a konuyla ilgili yönelttiği sorular:
1-Kandıra’da 2016 yılında Cansever ailesi tarafından üniversite yapılması için Kocaeli Üniversitesi’ne bağışlanan yaklaşık 30 dönümlük arazide kısa süre içerisinde inşaatın başlayacağı söylenmesine rağmen 3 yıldır neden bir tek çivi dahi çakılmamıştır? Bu inşaatın bu kadar gecikmesinin gerekçeleri nelerdir?
2-Kandıra’nın geleceği açısından önem taşıyan, ilçenin gelişmesine katkıda bulunması için buraya üniversite yapılması amacıyla bağışlanan bu arazinin başka bir inşaat için mi kullanılması düşünülmektedir?
3-Bu arazi üniversite için kullanılmayacaksa ne olarak kullanılacaktır, bu konuda alınmış bir
karar var mıdır, bu karar nasıl alınmıştır?
4-Bu araziye hala üniversite yapılması planlanıyorsa bu konuda protokol yapılmış mıdır, yapıldıysa bu ne aşamadadır?
5-Üniversite inşaatının ne zaman başlaması ve ne kadar sürmesi planlanmaktadır? Araziyi bağışlayan Cansever ailesinin yapılmasını istediği üniversite Eğitim öğretim için ne zaman hazır olacaktır?
Bu haber 919 defa okundu

DİĞER HABERLER

Büyükşehir teyakkuzda

Büyükşehir teyakkuzda

Metrekare başına 40 kg yağış düşen Kocaeli’de Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 465 personelle 103 ayrı noktada teyakkuz halinde görev yapıyor

Yıldırım çuvalladı, Büyükakın toparladı

Yıldırım çuvalladı, Büyükakın toparladı

İsmail Yıldırım tükürdüğünü yalamak zorunda kaldı

Suriye'ye 187. Yardım Tırı yola çıktı

 Suriye'ye 187. Yardım Tırı yola çıktı

İHH Başiskele temsilciliği, Suriye için başlattıkları yardım kampanyası kapsamında ağırlığı çocuk ve hasta bezlerinden oluşan 1 Tır insani yardım malzemesini dualarla Başiskele'den uğurladı.

PAZARCILAR İSTEDİ HÜRRİYET HEMEN ÇALIŞMA BAŞLATTI

PAZARCILAR İSTEDİ HÜRRİYET HEMEN ÇALIŞMA BAŞLATTI

İzmit Belediyesi pazarcıların talebi üzerine Perşembe Pazar alanında çalışmalara başladı.

CHP Kocaeli Tank Palet için Sakarya’da

CHP Kocaeli Tank Palet için Sakarya’da

TSK’ya ait Tank Palet’ Fabrikası’nın özel sektöre kiralanma amacı ile gerçekleştirilecek olan devir işlemine dur demek için CHP Kocaeli İl Örgütü, partinin genel başkan yardımcıları ve milletvekilleri ile Sakarya’ya akın etti

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ