23 Ocak 2018 Salı 13:19
 
  • 3,792 TL

  • 4,641 TL

  • 162,88 TL

  • 118.117

Öncekiler Sonrakiler

UĞUR KOŞTUR'DAN KEV ÇIKIŞI

Uğur Koştur'dan KEV çıkışı
27 Mayıs 2017 Cumartesi 09:29

Büyükşehir Bahri Yavuz'u köşeye sıkıştırmak istiyor

Kocaelispor başkanı Bahri Yavuz'un kongrede başkanlığa aday olmayacağını açıklaması taraftarları oldukça üzdü. Yeşil siyahlı taraftarlar uzun yıllardır hasret çektikleri tribün heyecanını Yavuz'un başkanlığa seçilmesi ile yeniden sağlamış, Kocaelispor eski günlerde olduğu gibi yeniden Türkiye'nin konuştuğu spor kulübü haline gelmişti. Tam her şey iyi gidiyor, Kocaelispor yeniden süperlig yolunda emin adımlarla ilerliyor derken Yavuz'un artık ben yokum açıklaması taraftarları üzerken diğer yandan da ortaya çok sayıda iddia ortaya atıldı.

 

Geçmişte kulübün iflas noktasına gelmesine sebep olan bazı isimlerin yeniden başkanlık için zemin kolladığı konuşulurken diğer yandan da Kocaeli Birlikspor ile hayallerine ulaşamayan iktidar partisinin KEV arazisi konusunda Bahri Yavuz'u köşeye sıkıştırarak kulüp başkanlığına AKP'li bir müteahit başkan getirmek istediği tartışıldı. Hiç kuşku yok ki bu iddiaların bir çoğu Yavuz'un çekilmesi ile olabilecek şeyler. İşte taraftarlarımızda bundan çekiniyor ve Kocaelispor'un yeniden karanlık bir kuyuya düşmesinden endişe ediyorlar. Haksız da değiller.


Kocaelispor'un kurtuluş reçetelerinden biride hiç kuşku yok ki taraftarların kulübe üye olması. Bu sayede Kocaelispor üzerinden plan yapan isimlerin yönetime gelmesi taraftarlar tarafından engellenebilir. Kocaelispor'a üye kampanyası başlatan CHP İzmit Belediye Meclis üyesi ve gazetemiz spor koordinatörü Uğur Koştur, KEV arazisinin değerini düşük tutan Büyükşehir Belediyesine yönelik oldukça ses getirecek bir açıklama yaptı.


İŞTE O AÇIKLAMA

 

 

Kev ile ilgili herkes bir şeyler yazıp duruyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel sekreteri Tahir bey dersine iyi çalışmış mantık çerçevesinde KEV tesislerin değerini kendine göre anlatmış. Yalnız imar konusu ucu açık bir konudur. O arazi isterse 40 milyon eder isterse 80 milyon eder. Bu çok basit bir imar değişikliği ile mümkün. Kimsenin kelime oyunu yapmasına gerek yok. Siyaset ise hiç bu konuya bulaştırılmamalı. Amaç gerçekten KOCAELİSPOR kurtulsun ise 40 milyon rakamına kimseyi inandıramazsınız. Kent Konut nasıl Yahyakaptan da Araplar için imar tadilatı yaptıysa KOCAELİSPOR için de çok kolay bu imar planı değişikliğini yapabilir .


Burada belediye sanki bütün sorumluluklarını yerine getirmiş gibi bir algı yönetimi yapıyor. Başkan Bahri  Yavuz'u da sıkıştırmak istiyor.

Şimdi biraz teknik konulardan da ben bahsedeyim. Kev arazisi 50.000 metrekare emsalde 1.5 yani normal şartlarda imar değişikliği ile 75000 metrekare inşaat izni oluyor bir de bonuslar devreye giriyor ve 85000 metrekare inşaat alanı ortaya çıkıyor. Zaten büyükşehir genel sekreteri de bunu yazmış. Ancak bu arsaya imar değişikliği yaparken emsal artışı da yapılabilir. Yani emsal 1.5'tan 2.5'a çıksa bu sefer inşaat alanı 125 bin metrekare olur bonuslar ile de 140 bin metrekare inşaat alanı ortaya çıkar. O zaman da 40 milyon değer biçilen yer otomatik olarak en az 60 milyon eder onların hesabıyla. O yüzden kimse topu taça atmasın. Madem çözümü bulmak istiyorlar ve KOCAELİSPOR ile ilgili samimiler her zaman yapmakta oldukları bu uygulama örneğini bir de KOCAELİSPOR için yapsınlar.
Bu haber 6114 defa okundu

DİĞER HABERLER

AK Parti İzmit’ten Baro Ziyareti

AK Parti İzmit’ten Baro Ziyareti

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, Baro Başkanı Sertif Gökçe’ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Büyük grev 2 Şubat'ta başlıyor

Büyük grev 2 Şubat'ta başlıyor

Çelik -İş 'MESS'e bağlı işyerlerinde 2 Şubat itibariyle greve çıkma kararı aldı.

İpek Halı İzmit'te yaşatılıyor

İpek Halı İzmit'te yaşatılıyor

İzmit Belediyesi tarafından açılan ipek halı kursu sayesinde ünü büyün dünyaya yayılmış olan Hereke İpek halıcığı yaşatılıyor.

50 metrelik telsiz kuleleri afetlerde haberleşmeyi sağlayacak

50 metrelik telsiz kuleleri afetlerde haberleşmeyi sağlayacak

Büyükşehir Belediyesi, deprem ve diğer afet durumlarında da kullanılacak Acil Durum Telsiz Ağını oluşturan 11 kulenin inşası tamamlandı.

İzmit belediyesi 12 Bin 500 bisiklet alacak

İzmit belediyesi 12 Bin 500 bisiklet alacak

İzmit Belediyesi’nde bisiklet alım ihalesi yapıldı. 12 bin 500 adet bisiklet alım ihalesine 3 firma katıldı.

Tramvay hattının ikinci etap çalışmaları başlıyor

Tramvay hattının ikinci etap çalışmaları başlıyor

Akçaray tramvay hattına ilave, “Sekapark Plajyolu arası 2. Etap Tramvay Hattı’nın yapımı başlıyor

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET