18 Ağustos 2018 Cumartesi 06:08
 
  • 6,019 TL

  • 6,907 TL

  • 231,72 TL

  • 88.735

Öncekiler Sonrakiler

ÜST DÜZEY ZİYARET VE PROJE TOPLANTISI

Üst düzey ziyaret ve proje toplantısı
24 Mayıs 2018 Perşembe 10:33

AFAD Başkanlığı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Gebze Teknik Üniversitesi’nin ortaklığında geliştirilen ‘Afet Zararlarının Azaltılmasında Akıllı Kent Uygulaması: Kocaeli İli’ projesini değerlendirmek, proje içeriklilerini ortak bir zeminde ele almak ve kentin yapı stokunu yerinde görmek üzere Kocaeli’ne geldi.

Kocaeli’ne gelen AFAD Deprem Dairesi Başkanı Dr. Murat Nurlu ve beraberindeki mühendisler, Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, hem projeyi değerlendirdi, hem de kente özel genel konuları masaya yatırdı.

AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul ve Şube Müdürleri Cevat Özdemir, Ümit Çiğdem, Selim Biçer, Canan Güçlü ve Adem Süer’in hazır bulunduğu toplantıda Kocaeli’ne özel sorunları ve çözüm önerileri AFAD Deprem Dairesi Başkanı Dr. Murat Nurlu’ya aktarıldı.

Yararlı geçen toplantı sonrası 3 günlük proje çalışmalarına devam edildi. Proje çalışmaları kapsamında, Kocaeli AFAD adına Planlama ve Zarar Azaltma Şube Müdürü Canan Güçlü, Japonya’da erken uyarı çalışmaları olan uzman Mr. Sasaka, Gebze Teknik Üniversitesinden Öğretim Üyesi Yard. Doç. Can Zülfikar ve Büyükşehir Belediyesi Zemin İnceleme Müdürü Mustafa Cevher’in katıldığı teknik ziyaretler yapıldı. KBB Sismoloji Merkezinde Sasaki’nin sunumu ardından İzmit Belediyesi Deprem Müzesi’ni de ziyaret eden ekip şehir merkezinde gözlemsel bina incelemesi de yaptı.


Projeyle ilgili bilgi veren AFAD Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanı Dr. Murat Nurlu, Kocaeli’nin akıllı şehir projesinde pilot il olarak seçildiğini, Büyükşehir Belediyesi ve Gebze Teknik Üniversitesi’nin konuya olan ilgilerini bu proje ile hayata geçirmek istediklerini ifade etti.

Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü’nün yerel kapasitesinin de proje dahilinde değerlendirileceğini vurgulayan Nurlu, sanayisiyle, şehirleşme süreciyle, taşıdığı afet riskleriyle ülkemizin önemli bir noktasında bulunan Kocaeli’nin bu projeyle zarar azaltma bağlamında önemli bir ayrıcalığa kavuşacağını ve başarılı bir proje süreci yürütüleceğine inandıklarını söyledi.

Bu haber 345 defa okundu

DİĞER HABERLER

İSU geleneğini bozmadı

İSU geleneğini bozmadı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğünün geleneksel Kurban Bayramlaşması, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili M. Zekeriya Özak ve Genel Müdür Ali Sağlık’ın katılımıyla, İSU Genel Müdürlüğünün bahçesinde gerçekleştirildi.

Balaban, personelle bayramlaştı

Balaban, personelle bayramlaştı

Vali Vekili Dursun Balaban, Kurban Bayramı öncesi Valilik yerleşkesinde bulunan tüm kurumların, müdür ve personeli ile bayramlaştı.

TİM göreve başladı

TİM göreve başladı

Kurban Bayramına az bir zaman kala belediyeler kaçan kurbanlar için önlemler almaya başladı.

Belediyeden 30 bin kurban poşeti

Belediyeden 30 bin kurban poşeti

İzmit Belediyesi her yıl olduğu gibi kurbanda da vatandaşlara 30 bin adet kurban poşeti dağıtıyor.

İzmit Belediyesi’nden Boğa Timi

İzmit Belediyesi’nden Boğa Timi

İzmit Belediyesi tarafından oluşturulan Kurban Bayramı için boğa timi oluşturuldu.

Zabıtalar bayrama hazır

Zabıtalar bayrama hazır

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı süresince 7 gün 24 saat görev başında olacak.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ