20 Haziran 2019 Perşembe 07:32
 
Öncekiler Sonrakiler

ÜST DÜZEY ZİYARET VE PROJE TOPLANTISI

Üst düzey ziyaret ve proje toplantısı
24 Mayıs 2018 Perşembe 10:33

AFAD Başkanlığı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Gebze Teknik Üniversitesi’nin ortaklığında geliştirilen ‘Afet Zararlarının Azaltılmasında Akıllı Kent Uygulaması: Kocaeli İli’ projesini değerlendirmek, proje içeriklilerini ortak bir zeminde ele almak ve kentin yapı stokunu yerinde görmek üzere Kocaeli’ne geldi.

Kocaeli’ne gelen AFAD Deprem Dairesi Başkanı Dr. Murat Nurlu ve beraberindeki mühendisler, Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, hem projeyi değerlendirdi, hem de kente özel genel konuları masaya yatırdı.

AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul ve Şube Müdürleri Cevat Özdemir, Ümit Çiğdem, Selim Biçer, Canan Güçlü ve Adem Süer’in hazır bulunduğu toplantıda Kocaeli’ne özel sorunları ve çözüm önerileri AFAD Deprem Dairesi Başkanı Dr. Murat Nurlu’ya aktarıldı.

Yararlı geçen toplantı sonrası 3 günlük proje çalışmalarına devam edildi. Proje çalışmaları kapsamında, Kocaeli AFAD adına Planlama ve Zarar Azaltma Şube Müdürü Canan Güçlü, Japonya’da erken uyarı çalışmaları olan uzman Mr. Sasaka, Gebze Teknik Üniversitesinden Öğretim Üyesi Yard. Doç. Can Zülfikar ve Büyükşehir Belediyesi Zemin İnceleme Müdürü Mustafa Cevher’in katıldığı teknik ziyaretler yapıldı. KBB Sismoloji Merkezinde Sasaki’nin sunumu ardından İzmit Belediyesi Deprem Müzesi’ni de ziyaret eden ekip şehir merkezinde gözlemsel bina incelemesi de yaptı.

Bu haber 501 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ