23 Haziran 2018 Cumartesi 23:03
 
  • 4,679 TL

  • 5,454 TL

  • 190,62 TL

  • 95.852

Öncekiler Sonrakiler

ÜSTÜN BAŞARI İÇİN TAKIM OLMAK

Üstün Başarı İçin Takım Olmak
19 Aralık 2017 Salı 16:50

.

Kocaeli Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı Hizmet İçi Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Üstün Başarı İçin Takım Olmak' adlı seminer bugün Kartepe Park Otel'de gerçekleştirildi.

 

KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü başta olmak üzere üniversite yönetiminin katıldığı 'Üstün Başarı İçin Takım Olmak' semineri İzgören Akademi'den Sadettin Umut Sav tarafından verildi. Seminerde, "takım olma" olgusu anlatıldı.

 

Farklı bakış açılarının çözüme ulaşmada bize yol gösterebileceğini aktaran Umut Sav, öğrenmenin aşamalarına değindi. Öğrenmenin 4 aşamadan oluştuğunu ve tarihsel sürece bakıldığında bu aşamaların Anadolu Selçuklu Devleti ahilik mesleğinin gelişim şeması olduğunu belirten Sav, “İlk aşama bilinçsizlik-yetersizlik yani cahillik dönemidir. Birey farkındalığını tamamladığı zaman ikinci aşamaya bilinçli yetersiz yani çıraklık aşamasına geçer. Sabır ve azim ile birlikte üçüncü aşama bilinçli yeterli yani kalfalık dönemi ve en son aşamada da ustalık aşamasına geçer. Ustalık aşamasında küçük çabaya büyük sonuç alınır” dedi.

 

Her şeyin ilk başta zor olduğunu belirterek “takım demek paylaşmak demektir” diyen Sav, takım çalışmasını öldüren faktörleri, takım oluşmasında temel etkenleri ve takım olma sürecini anlattı.

 

Seminer sonunda verdikleri değerli bilgiler için Rektör Prof Dr. Hülagü, Umut Sav'a teşekkür belgesi takdim etti. Hülagü, takım olabilmenin bireysellikten ziyade kolektif bir çalışma ile gerçekleşebileceğini aktardı.
Bu haber 526 defa okundu

DİĞER HABERLER

Tramvay magandaları direksiyon başında!

Tramvay magandaları direksiyon başında!

.

Baskıcı rejim ve zulüm bitecek

Baskıcı rejim ve zulüm bitecek

.

Korkmaz ve Karaman ailelerinin mutlu günü

Korkmaz ve Karaman ailelerinin mutlu günü

Bir ömür mutluluğa ‘Evet’ dediler

Seçim günü bu yollar kapanacak

Seçim günü bu yollar kapanacak

Pazar günü gerçekleştirilecek olan seçimler nedeniyle üç sokakta ulaşım düzenlemesi yapılacak.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET