18 Mart 2018 Pazar 10:54
 
  • 3,921 TL

  • 4,819 TL

  • 165,33 TL

  • 117.216

Öncekiler Sonrakiler

UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ'BAŞLIYOR

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi'başlıyor
07 Mart 2018 Çarşamba 12:44

.

Kocaeli İşkur İl Müdürlüğü Ve Kocaeli Sanayi Odası İşbirliğiyle Düzenlenecek “Uygulamalı Girişimcilik Eğitim” Programı için ilgili protokol KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve İŞKUR Müdürü Ulvi Yılmaz tarafından imzalandı
Girişimcilik Eğitim Programları İstihdamın Korunması, Arttırılması Ve İşsizliğin Azaltılması Hedefleri Çerçevesinde Girişimciliğin Geliştirilmesi, Yaygınlaştırılması, Ekonomide Yeni İşlerin Yaratılması Ve Sürdürülebilir İşletmelerin Kurulması Ve  Bunların Geliştirilmesi Amacıyla Düzenlenmektedir.
2018 Yılında İşbirliği Kapsamında İşkur İl Müdürlüğü Ve Kocaeli Sanayi Odası Arasında Protokol İmzalanmış Ve Nisan Ayı İtibariyle Eğitimler Başlayacaktır.İmzalanan Protokolle Girişimcilik Kültürünü Yaygınlaştırmak Ve Girişimcileri İş Planı Kavramı İle Tanıştırarak Başarılı İşletmelerin Kurulmasını Sağlamak Amacıyla 40 Gruba Yönelik (1000 Kişi) Olarak Başlatılması Planlanmaktadır.
Girişimcilik Eğitimi Toplamı 32 Saa Olup Kurs Boyunca Gerekli Şartları Taşıyan Kursiyerlerimize (İşsiz Olan) 20 Tl Cep Harçlığı İş Kazası Ve Meslek Hastalığı Ve Gss Primleri Kocaeli İşkur İl Müdürlüğü Tarafından Yapılacaktır.
Kurslar Kocaeli Sanayi Odası Bünyesinde Gerçekleştirilecektir.
Kursa Katılabilmek İçin ;
•    İşkur’a  Kayıtlı Olmak
•    18 Yaşını Tamamlamış Olmak
•    Bu Program Kapsamında Aynı Seviye Eğitimi Daha Önce
Tamamlamamış Olması Gerekmektedir.

Bu Kapsamda Eğitimleri Tamamlanıp, İş Planları Yazan Ve İşlerini Kuran Girişimci  Adaylarına  Kosgeb Kurulundan Başarı İle Geçtikleri Taktirde 50.000 Tl Hibe, ‘0’ Faizli 100.000 Tl  Geri Ödemeli Kredi Desteği Sağlanacaktır.
Kursa Katılım Sağlayarak Girişimcilik Sertifikası Alacak Tüm Katılımcılara Ve Kocaeli İlimize Hayırlı Olması Temennisiyle…Bu haber 272 defa okundu

DİĞER HABERLER

CHP'li Emre Andız Kılıçdaroğlu'nu davet etti

CHP'li Emre Andız Kılıçdaroğlu'nu davet etti

.

ÇMO Başkanı Ağdacı, 10 Binin üzerinde ağaç kesilecek!

ÇMO Başkanı Ağdacı, 10 Binin üzerinde ağaç kesilecek!

Umuttepe Orman Depo Alanı bölgesinde yapımı planlanan evsel atık yakma ve enerji üretim tesisine, Çevre Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Başkanı Sait Ağdacı tepki gösterdi.

Çakır, yeniden yürümeye başladı

Çakır, yeniden yürümeye başladı

İZMİT'te, kangren olan arka bacakları kesilen 'Çakır' isimli sokak kedisinin, sol bacak kemiğine protez yapılarak yeniden yürümesi sağlandı.

Vali, Aksoy'dan 18 Mart mesajı

Vali, Aksoy'dan 18 Mart mesajı

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, 18 Mart Çanakkale Zaferinin yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

22. Dönem POMEM sınavları için başvurular başlıyor

22. Dönem POMEM sınavları için başvurular başlıyor

POMEM Başvuru formuna sporkentikocaeli.com adresinden ulaşabilecek.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ