17 Haziran 2019 Pazartesi 07:03
 
Öncekiler Sonrakiler

UYMAYANLARA CEZAİ İŞLEM UYGULANACAK

Uymayanlara cezai işlem uygulanacak
11 Ağustos 2018 Cumartesi 13:11

İzmit'te atık lastikler geri dönüşüme.

İzmit Belediyesi hurda araç lastiklerini toplayarak geri dönüşüme gönderiyor. Belediyenin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışma kapsamında sokağa,  bahçelere, yol kenarlarına, çöp konteynırları yanına atılmış, kamyon, traktör, otomobil ve motosiklet lastiklerini toplanarak geri dönüşüme gönderiliyor.

 

ATIK LASTİKLERDEN ENERJİ ÜRETİLİYOR

 

İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışmalarla çevreden atık lastikler toplanmakta ve lisanslı firma tarafından alınması sağlanmaktadır. Lisanslı firmalar tarafından toplanan bu lastikler geri dönüşüm işlemlerine tabi tutularak, zemin karoları, ayakkabı tabanları yapılmakta ayrıca bazı tesislerde yakılarak enerji elde edilmektedir.

 

318 00 77 NUMARALI TELEFONU ARAYABİLİRLER

 

Vatandaşları atık lastiklerini rastgele doğaya bırakmamaları konusunda uyaran Belediyenin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri,   “yapılan denetimler sonucunda bölgemizde bulunan bütün lastik tamirhaneleri atık lastiklerini Çevre Bakanlığından Lisans almış Geri Kazanım firmalarına teslim etmektedir. Ancak çevreye atılan lastikler hem çevre kirliliği oluşturmakta hem de hacimleri büyük olduğundan çöp toplama alanlarında ve konteynerlerde büyük yer kaplamaktadır. Kullanılmayan lastikleri gelişi güzel bırakılanlar hakkında Kabahatler Kanunu ve İlgili Yönetmelikler gereği cezai işlem uygulanmaktadır. Lastik tamirhaneleri ise lisanslı firmalara ulaşamadıkları durumda belediyemizin 318 00 77 numaralı telefonu arayarak atık lastiklerini aldırabilirler” diyerek vatandaşları bilgilendirdiler.

İzmit sınırlarında bir ayda 20-30 ton arasında atık lastiğin toplanarak geri dönüştürüldüğünü belirten yetkililer bu miktarın sürekli arttığını belirttiler.
Bu haber 594 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ