17 Temmuz 2019 Çarşamba 18:50
 
Öncekiler Sonrakiler

ÜZÜLMEZ'DEN BERAT KANDİLİ MESAJI

Üzülmez'den Berat kandili mesajı
30 Nisan 2018 Pazartesi 09:39

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Berat Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

11 Ayın Sultanı mübarek Ramazan ayının habercisi, Ramazan Ayından önceki son kandil gecesi olan Berat Kandili’ne ulaşmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Berat gecesini gündelik hayatın akışı içinde bizlere varlığımızı yeniden gözden geçirme, muhasebe ve insanoğluna verilen nimetlere şükretme imkânları kazandıran bir fırsat olarak değerlendirmeliyiz.


Berat’ın özünde günahlardan arınma, Yüce Allah’ın rahmetine ulaşma ve bağışlanma vardır. İlahi rahmet ve mağfiret bu gecede doruk noktasına ulaşır. İman, ibadet ve düşünce hayatımız bakımından kendimizi yenilememiz, geçmişimizle muhasebe, geleceğimizi planlama ve ümitlerimizi tazelememiz için, bu mübarek gece bizlere sunulmuş bir lütuftur.


Bu duygu ve düşüncelerle bütün İslâm âleminin Berat Kandili’ni tebrik ediyor, terörle mücadelede şahadet şerbetini içen şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Feyz ve bereketiyle nasipleneceğimiz mübarek Berat Gecemizde Müslüman coğrafyasında akan kanın durması, mazlumların feraha kavuşması ve ülkemizin bağımsızlığını ve istikrarını tehdit eden iç ve dış şer odaklarının hesaplarının bozguna uğraması Yüce Mevla’dan niyaz ederim. Selam ve dua ile hayırlı kandiller dilerim. Bu haber 304 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ