20 Mayıs 2019 Pazartesi 22:45
 
Öncekiler Sonrakiler

ÜZÜLMEZ'DEN SELÇUK BAYRAKTAR'A ZİYARET

Üzülmez'den Selçuk Bayraktar'a ziyaret
18 Temmuz 2018 Çarşamba 13:45

.

Uluslararası Vuslat Derneği (Platformu) Başkanı Mustafa Cebeci, Kartepe Belediye Başkanı ve Vuslat Platformu Yönetim Kurulu üyesi Hüseyin Üzülmez, (T3 Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar’ı ziyaret ettiler. 


Ülkemizde terörle yapılan mücadelede son yıllarda önemli başarılar elde edildi. Bu başarının en önemli etkilerin başında İHA ve SİHA’lar geliyor. Ülkemizin başlattığı milli teknoloji hamlesinin sanayide ve dijital dönüşümde öncüsü, İHA'ların mimarı, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar’ın davetlisi olarak milli savunma sanayimize kazandırdığı İHA ve SİHA tesislerini Uluslararası Vuslat Derneği (Platformu) Başkanı Mustafa Cebeci, Kartepe Belediye Başkanı ve Vuslat Platformu Yönetim Kurulu üyesi Hüseyin Üzülmez’in de arasında olduğu heyet ziyaret etti.

HAYALLERİMİZ GERÇEK OLDU
İHA ve SİHA üretimleri hakkında bilgi veren Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar “İHA bizim 2000’li yıllarda AR-GE çalışmalarına başladığımız ve daha sonra 2005 yılında Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) tarafından talep edilen bir sistemdi. O dönemlerde 7 yıl boyunca kendi kısıtlı maddi imkânlarımızla herhangi bir gelir elde etmeden bu alanda AR-GE çalışması yürüttük ve artık bunların sonuçlarını somut bir şekilde görüyoruz” şeklinde konuştu.

YÜZDE YÜZ YERLİDİR
Türkiye kendi sınıfının en iyisi milli SİHA sistemlerine ve milli akıllı mühimmatlara sahiptir diyen Bayraktar “Dünyada bu kabiliyete sahip ancak 5 veya 6 ülke var.  İHA’ların uçuş süresini tamamlamasını yakından takip ettik. Milli mühimmatlı milli SİHA’lar bu şekilde ortaya çıktı. Askerlerimizle birlikte sahaya indik, dağ bayır beraber gezdik. Teknolojimizin eksiklerini askeri harekât şartlarında gördüm. Bu da ihtiyaçlara en hızlı şekilde cevap verecek şekilde geliştirme yapmamızı sağladı. Dışardan lisanslı olarak kullandığımız askeri ürün statüsünde bir tek ana sistem bileşeni yok. Yüzde 100 milli ve özgün tasarıma sahip, aynı zamanda ihracat durumunda herhangi bir kısıtlama gibi bir durum bulunmamaktadır. Kendi sınıfında dünyanın en ileri teknolojisine sahip ama tabi bu dünya çapında bir yarış ve sürekli geliştirme içinde olmak durumundayız” ifadelerini kullandı. 

ÜZÜLMEZ; “MİLLİ SAVUNMADA MİHENK TAŞI”
Uluslararası Vuslat Derneği (Platformu) Başkanı Mustafa Cebeci ve Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar’a hediye takdim ettiler. Başkan Üzülmez, taktire şayan çalışmalarından dolayı Bayraktar’ı tebrik ederek, “Ülkemiz terörden en fazla canı yanan ülkeler arasındadır. Son yıllarda yapılan İHA ve SİHA’lar sayesinde ülkemiz terör örgütlerine karşı büyük başarılar elde etmeye başladılar. Zamanında bizlere verilmeyen İHA ve SİHA’ları şimdi bizler yapıyoruz. İHA ve SİHA’lar milli savunmamızda mihenk taşıdır. Son yıllarda üretilen İHA ve SİHA’larla coğrafyamızda söz sahibi ve operasyon kabiliyeti yüksek bir ülke durumuna geldik. Başta (T3 Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar olmak üzere bütün ekibini takdirle kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Bu haber 660 defa okundu

DİĞER HABERLER

YSK'dan yedek üye kararı

YSK'dan yedek üye kararı

Polis, Jandarma el ele

Polis, Jandarma el ele

‘’Kocaeli’yi daha iyi yerlere taşıyacağız’’

‘’Kocaeli’yi daha iyi yerlere taşıyacağız’’

Başkan Büyükakın, Her kesimin her insanımızın fikirlerine değer vermek bizim siyasetimizin en önemli unsurlarındandır. Bu şekilde halkımızın yanında oluyor, dertlerine derman oluyoruz” açıklamasını yaptı.

İZMİT’TE 100 YIL COŞKUSU YAŞANDI

İZMİT’TE 100 YIL COŞKUSU YAŞANDI

ERDEM KONSERİNDE ALAN DAR GELDİ

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ