18 Ağustos 2018 Cumartesi 06:09
 
  • 6,019 TL

  • 6,907 TL

  • 231,72 TL

  • 88.735

Öncekiler Sonrakiler

ÜZÜLMEZ'DEN UEFA 2024'E DESTEK

Üzülmez'den UEFA 2024'e destek
27 Nisan 2018 Cuma 10:03

Eylül 2018’de belirlenecek olan 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) standları arasında Kocaeli de yer aldı. Kocaeli tanıtımında ise Kartepe ön plana çıktı.

Türkiye'nin de ev sahipliğine aday olduğu 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) finalleri için hazırlanan dosyada yer alacak şehir ve stadlarla ilgili karar verildi. Türkiye Futbol Federasyonu'nun EURO 2024 için belirlediği şehir ve stadlar şöyle: İstanbul (Atatürk Olimpiyat Stadı ve Türk Telekom Stadı), Bursa (Bursa BŞB Stadı), Antalya (Antalya Stadı), Eskişehir (Yeni Eskişehir Stadı), Gaziantep (Gaziantep Stadı), Konya (Konya BŞB Stadı), Trabzon (Medical Park), Kocaeli (Yeni Kocaeli Stadı), Ankara (Yeni Ankara Stadı). Öte yandan TFF'nin, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylık dosyası UEFA'ya teslim edildi.

TEKNOLOJİ, SANAYİ, TURİZM VE KÜLTÜR KENTİ

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından hazırlanan Avrupa Futbol Şampiyonası tanıtım broşüründe Kocaeli için hazırlanan tanıtım dosyasında Kartepe kapak oldu. Broşürde “Kocaeli; Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan Marmara Denizi’nin ve Marmara Bölgesi’nin doğusunda yer alan bir kenttir. 3.623 km2 yüzölçümüne sahip Kocaeli’nin nüfusu 1,7 milyondur. Bunun yanı sıra Derince Limanı'yla da dünyanın dört bir yanına deniz yolu bağlantısı kurulmuştur. Yüzölçümü açısından küçük bir il olan Kocaeli, gerek sanayi sektöründeki üretim ve katma değer, gerekse bu sektörde çalışan insan açısından sadece Türkiye için değil, dünya için de ilginç bir örnektir. Doğal güzellikleri, plajları, yaylaları, Kartepe kayak merkezi ve tarihi eserlerinin yanında Karadeniz ve Marmara Denizi’ne olan kıyıları ile Kocaeli ticaret, kültür ve turizm açısından da ayrı bir önem taşımaktadır” sözlerine yer verildi.   


EYLÜL 2018'DE BELLİ OLACAK
UEFA Yönetim Kurulu'nun EURO 2024'e ev sahipliği yapacak ülkeyi Eylül 2018'de açıklayacağı belirtildi. EURO 2024’e aday olan Türkiye resmi internet sitesi http://www.euro2024adayiturkiye.com/Euro2024Adaylik/?dil=tr  hazırlanan tanıtım kataloğunda Kartepe’nin önemli bir yer tutması dikkat çekiyor. Türkiye’nin EURO 2024’de aday olmasının çok önemli bir organizasyon olduğunu belirten Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Bu büyük organizasyonda kentimizin de yer alması çok önemlidir. Kartepe’mizin Kocaeli’nin tanıtımında öncelikli gösterilmesi bizleri sevindirmiştir. Bizlerde bu büyük organizasyonda üzerimize düşen her görevi en iyi şekilde yerine getireceğiz. Bu şampiyona dünya arenasında ülkemizin geldiği noktaya göstermesi bakımından çok önemli bir tanıtım aracı olacaktır” ifadelerini kullandı. 


Bu haber 3435 defa okundu

DİĞER HABERLER

İSU geleneğini bozmadı

İSU geleneğini bozmadı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğünün geleneksel Kurban Bayramlaşması, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili M. Zekeriya Özak ve Genel Müdür Ali Sağlık’ın katılımıyla, İSU Genel Müdürlüğünün bahçesinde gerçekleştirildi.

Balaban, personelle bayramlaştı

Balaban, personelle bayramlaştı

Vali Vekili Dursun Balaban, Kurban Bayramı öncesi Valilik yerleşkesinde bulunan tüm kurumların, müdür ve personeli ile bayramlaştı.

TİM göreve başladı

TİM göreve başladı

Kurban Bayramına az bir zaman kala belediyeler kaçan kurbanlar için önlemler almaya başladı.

Belediyeden 30 bin kurban poşeti

Belediyeden 30 bin kurban poşeti

İzmit Belediyesi her yıl olduğu gibi kurbanda da vatandaşlara 30 bin adet kurban poşeti dağıtıyor.

İzmit Belediyesi’nden Boğa Timi

İzmit Belediyesi’nden Boğa Timi

İzmit Belediyesi tarafından oluşturulan Kurban Bayramı için boğa timi oluşturuldu.

Zabıtalar bayrama hazır

Zabıtalar bayrama hazır

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı süresince 7 gün 24 saat görev başında olacak.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ