23 Mart 2019 Cumartesi 20:34
 
Öncekiler Sonrakiler

VAKIF KATILIM İZMİT ŞUBESİ AÇILDI

Vakıf Katılım İzmit şubesi açıldı
07 Kasım 2018 Çarşamba 13:52

Katılım bankacılığında referans kurum olma vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren Vakıf Katılım, İzmit şubesinin açılışını gerçekleştirdi.


Açılışta yaptığı konuşmada hedeflerinin yılsonuna kadar şube sayısını 90’ın üzerine çıkarmak olduğunu belirten Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, “Vakıf Katılım olarak katılım bankacılığına yeni bir soluk kazandırdık. Halkımızın yoğun ilgisi de bunu gösteriyor. Çalışmalarımıza ve hizmetlerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Kısa bir sürede ülke coğrafyasının büyük bir kısmına erişir hale geldik. Bu kapsamda İzmit şubemizin açılışıyla sadece ülke ekonomisine değil bölge ekonomisine destek olma vizyonumuzu sürdüreceğiz” dedi.

 

Vakıfların paylaşım kültürünü ve kamunun gücünü birleştirerek katılım bankacılığına yeni bir soluk getiren Vakıf Katılım, İzmit şubesini hizmete açtı. Açtığı şubelerle coğrafi olarak Türkiye’nin önemli bir kısmına erişen Vakıf Katılım, şubeleşme programıyla bireysel müşterilerin ve KOBİ’lerin her türlü finansal ihtiyaçlarını karşılamayı ve birikimlerini değerlendirirken onlara destek olmayı hedefliyor.

 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzmez, İzmit Belediye Başkan Vekili Mehmet Örgev, Körfez Kaymakamı Hasan Hüseyin Can, Vakıf Katılım Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Erdoğmuş, Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, Vakıf Katılım Genel Müdür Yardımcıları Betül Yılmaz ve Bülent Taban, İzmit Şube Müdürü Sadık Özsepçi ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirilen açılış törenine müşteriler de yoğun ilgi gösterdi.
 
“Ülke coğrafyasının büyük bir kısmına erişir hale geldik”
 
Hedefleri kapsamında şubeleşme çalışmalarına hızla devam ettiklerini belirten Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, “Bankaların şube kapattıkları ya da şube yatırımlarını ertelediklerine üzülerek şahit olduğumuz bir dönemde, yeni açtığımız şubelerle ülke coğrafyasının büyük bir kısmına erişir hale geldik” diye konuştu. Göktaş, 2018 yılsonuna kadar yapacakları yeni şube yatırımları ile 90 şube sayısını aşmayı ve yaklaşık 1200 çalışan sayısına ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Katılım bankacılığı sektörünün en genç üyesi olduklarını hatırlatan ve hızlı bir büyüme süreci geçirdiklerini ifade eden Göktaş, 2,5 yılda aktif büyüklüklerinin yaklaşık 19 milyar liraya ulaştığını, sektördeki paylarının yüzde 10 olduğunu söyledi. Şube açtıkları bölgelerde halkın yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını ve bunun kendilerini çok mutlu ettiğini anlatan Göktaş, kaynaklarını bulundukları illerde özellikle KOBİ'lere yönlendirmek istediklerini dile getirdi.

2023 hedefi sektör liderliği

2018 yılına dair değerlendirmede bulunan Göktaş, Vakıf Katılım olarak 2018 yılını oldukça iyi geçirdiklerini ve hemen hemen bütün hedeflerini tutturduklarını kaydetti. Vakıf Katılım’ın, dünya genelindeki olumsuz konjonktüre rağmen aktif büyüklükte 2017 yılsonuna göre yüzde 41’lik bir büyüme sergilediğini vurgulayan Göktaş şöyle devam etti: “2018 yılı üçüncü çeyreğinde yaklaşık 18,6 milyar TL’lik aktif büyüklüğe ulaştık. Geride bıraktığımız dönemde milli ekonomimize destek vermek amacıyla öz kaynaklarımızı da devreye sokarak topladığımızdan fazla fonu reel sektöre destek olarak sunduk, sunmayı da sürdüreceğiz. 2018 üçüncü çeyreğinde kullandırdığımız fonlarımız (nakdi + finansal kiralama + gayri nakdi) yaklaşık 19,1 milyar TL, topladığımız fonlar da yaklaşık 12,8 milyar TL oldu.” Göktaş 2018 yılı büyüme stratejisi ve müşterilerine yakın olma ilkeleri doğrultusunda şubeleşme çalışmalarına devam edeceklerini belirterek yaptıkları çalışmalarla yılsonunda Vakıf Katılım’ın sektör pazar payını yüzde 10’un üzerinde tutmayı hedeflediklerini dile getirdi. Göktaş sözlerine şöyle devam etti: “Bu hedefi gerçekleştirmek için reel sektörle aktif bir iş birliği içinde olarak; kâr-zarar ortaklıkları, proje finansmanları ve sermaye piyasası ürünleri ile katılım bankacılığının gelişmesi için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çalışmalarımıza devam edeceğiz.” Göktaş, Vakıf Katılım’ın 2023 yılında sektör liderliğine ulaşmayı hedeflediğini de sözlerine ekledi.

İkinci şube İzmit’te

 

Kocaeli’nin Türkiye sanayisi için oldukça önemli olduğunu söyleyen Göktaş, şehrin ülkemizin en büyük 100 sanayi kuruluşunun 18’ine ev sahipliği yaptığını hatırlattı. Göktaş Türkiye otomotiv sektörünün kalbinin attığı bu şehirde, Gebze’nin ardından İzmit’te ikinci şubeyi açmanın büyük mutluluğunu yaşadıklarını dile getirerek “İzmit’e çalışmalarımızla değer katarken İzmit de bize değer katacak” diye konuştu.

 
Bu haber 443 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ