06 Haziran 2020 Cumartesi 17:06

VALİ'DEN BASIN ONUR GÜNÜ MESAJI

Vali'den basın onur günü mesajı
16 Ocak 2019 Çarşamba 09:35

Vali Hüseyin Aksoy, 16 Ocak Basın Onur Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Aksoy mesajında ;

Değerli Basın Mensupları;

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İzmit’te düzenlediği ilk basın toplantısının yıldönümü olan 16 Ocak Basın Onur Günü’nüzü kutluyorum.
Kurtuluş Savaşı kazanılmış, fakat henüz Cumhuriyet ilan edilmemişti. 16 Ocak 1923 tarihinde saat 21.30 da İzmit Kasrı-nda başlayan ve sabaha kadar süren bu toplantı, Erzurum ve Sivas Kongreleri kadar önemli bir toplantıdır. Kongrelerde; Milli Mücadeleye ilişkin kararlar alınmış, İzmit toplantısında ise Türkiye’nin yeni rotası çizilmiş ve Cumhuriyet’in temelleri atılmıştır.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu toplantıda; Kurtuluş Savaşı boyunca yazılarıyla, yaptıkları haberlerle Milli Mücadeleye büyük katkılar sunan gazeteci ve yazarlarla ülkemizin geleceğini konuşmuş, onların fikirlerini almış ve 29 Ekim’de ilan edilecek olan Cumhuriyet rejimi fikrinin halkla buluşmasını sağlamıştır.
Ülke geleceğini doğrudan etkileyen böylesi bir toplantıya ev sahipliği yapmanın ve bu önemli görevin basın mensuplarına ilimizden verilmesi bizleri onurlandırmakta ve gururlandırmaktadır.
Değerli Basın Mensupları;
Bu onuru yaşayan ilk şehir olan Kocaeli, bugün yerel basının en güçlü ve etkili olduğu illerden biridir. Kocaeli basını, kamuoyunun doğru habere en kısa sürede ulaşması adına zor ama son derece önemli bu görevi başarı ile yerine getirmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle; kamu yönetimi ile milletimiz arasında köprü görevi üstlenen, demokrasimizin ve Cumhuriyetimizin kökleşmesinde önemli bir yere sahip olan, ülkemizde ve ilimizde bu onurlu görevi başarı ile yürüten basınımızın tüm görevlilerine teşekkür ediyor, Basın Onur Gününüzü kutluyor, başarılarınızın devamını diliyorum.


Bu haber 743 defa okundu

DİĞER HABERLER

Sorumluluk sınavlarının yapılacağı tarih belli oldu

Sorumluluk sınavlarının yapılacağı tarih belli oldu

Lise öğrencileri ile hazırlık sınıfında öğrenim gören öğrenciler için sorumluluk sınavları tarihi açıklandı

Yangında evsiz kalan aileye Büyükşehir’den yardım eli

Yangında evsiz kalan aileye Büyükşehir’den yardım eli

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Körfez ilçesi Dikmen köyünde çıkan yangında evsiz kalan Atar ailesine yardım elini uzattı.

Kâğıt Müzesi ve Bilim Merkezi kontrollü hayata hazır

Kâğıt Müzesi ve Bilim Merkezi kontrollü hayata hazır

Büyükşehir Belediyesi SEKA Kâğıt Müzesi ve Kocaeli Bilim Merkezi, yeni normalleşme tedbirleri ile hizmet vermeye başladı

Cemil Çiçek'ten af açıklaması:

Cemil Çiçek'ten af açıklaması:

Adaletsizlik var

İlk orman Okulu Körfez'de açıldı

İlk orman Okulu Körfez'de açıldı

Kocaeli'nde hiç bir okulda uygulanmayan Orman Okulu; Körfez'de açıldı.

Gündüzlü Bakım Merkezleri açılıyor

Gündüzlü Bakım Merkezleri açılıyor

123 merkezde engellilere hizmet verecek

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ