27 Mayıs 2018 Pazar 18:14
 
  • 4,707 TL

  • 5,492 TL

  • 196,80 TL

  • 103.200

Öncekiler Sonrakiler

VALİ'DEN BASIN ONUR GÜNÜ MESAJI

Vali'den Basın Onur Günü mesajı
15 Ocak 2018 Pazartesi 12:58

Vali Hüseyin Aksoy, 16 Ocak Basın Onur Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Aksoy mesajında;
    Türk basın tarihinde yeri ve önemi tartışılamayan 16 Ocak Basın Onur Günü’nüzü kutluyor, hepinize en iyi dileklerimi sunuyorum.
Halkı aydınlatma, kamuoyu oluşturma ve devlet ile halk arasında en önemli köprünün basın olduğuna daha o yıllarda inanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 16 Ocak 1923 tarihinde İzmit Kasr-nda gerçekleştirdiği bu tarihi toplantıda; Kurtuluş Savaşı boyunca yazılarıyla, yaptıkları haberlerle Milli Mücadeleye büyük katkılar sunan gazeteci ve yazarlarla ülkemizin geleceğini konuşmuş, onların fikirlerini alarak, 29 Ekim 1923 tarihinde ilan edilecek olan Türkiye Cumhuriyet Devleti’nin halka anlatılmasını sağlamıştır.
Atatürk, ilk basın toplantısını ilimizde gerçekleştirerek  “Egemenlik, Kayıtsız Şartsız Milletindir”  mesajını vermesi ve demokrasinin temel taşlarından biri olan basının önemini kamuoyuna ilk kez İzmit’ten duyurması bizleri onurlandırmakta ve gururlandırmaktadır.
16 Ocak,  Atatürk’ün basına verdiği önemi ifade etmektedir. 16 Ocak Basın Onur Günü olarak kutlanması da basın mensuplarının Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu ve inşasına sundukları katkıyı göstermektedir.
    Kamu yönetimi ile milletimiz arasında köprü görevi üstlenen basınımız, dün olduğu gibi bugünde demokrasi ve Cumhuriyetimizin korunmasında önemli bir yere sahiptir. İlimizde de bu onurlu görevi üstlenen ve başarı ile yerine getiren tüm basın mensuplarına teşekkür ediyor, 16 Ocak Basın Onur Günü’nü kutluyor, sevgilerimi sunuyorum.

                                                                                             

Bu haber 600 defa okundu

DİĞER HABERLER

Toprak kaydı tren seferleri durdu

Toprak kaydı tren seferleri durdu

.

Kandıralılar, Kaymakam Kantay'ı ziyaret etti

Kandıralılar, Kaymakam Kantay'ı ziyaret etti

.

Ereğli’de evleri özüne dönüyor

Ereğli’de evleri özüne dönüyor

'Ereğli Evleri Hayat Buluyor' projesi kapsamında Ereğli’deki Çıpalı Konak ve bir tescilli yapıda restorasyon çalışmaları sürüyor.

Dere taştı;2 evi su bastı

Dere taştı;2 evi su bastı

.

Taklit gözlükler göz sağlığını tehdit ediyor

Taklit gözlükler göz sağlığını tehdit ediyor

İZMİT'te özel bir hastanede göz doktoru olarak görev yapan Op.Dr. Fethi Güngör, taklit gözlüklerin göz sağlığını tehdit ettiğini belirtti.

Derince’ye modern bir tesis daha

Derince’ye modern bir tesis daha

Fatih Mahallesi’nde eğitim veren Derince Şehit Osman Gazi Çetingöz Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne inşa edilen Kapalı Spor Salonu’nu inceleyen Başkan Bulut, bölgeye son derece modern bir tesis kazandırdıklarını söyledi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET