17 Ocak 2019 Perşembe 04:46
 
  • 5,348 TL

  • 6,101 TL

  • 223,27 TL

  • 95.411

Öncekiler Sonrakiler

VALİ'DEN BASIN ONUR GÜNÜ MESAJI

Vali'den Basın Onur Günü mesajı
15 Ocak 2018 Pazartesi 12:58

Vali Hüseyin Aksoy, 16 Ocak Basın Onur Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Aksoy mesajında;
    Türk basın tarihinde yeri ve önemi tartışılamayan 16 Ocak Basın Onur Günü’nüzü kutluyor, hepinize en iyi dileklerimi sunuyorum.
Halkı aydınlatma, kamuoyu oluşturma ve devlet ile halk arasında en önemli köprünün basın olduğuna daha o yıllarda inanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 16 Ocak 1923 tarihinde İzmit Kasr-nda gerçekleştirdiği bu tarihi toplantıda; Kurtuluş Savaşı boyunca yazılarıyla, yaptıkları haberlerle Milli Mücadeleye büyük katkılar sunan gazeteci ve yazarlarla ülkemizin geleceğini konuşmuş, onların fikirlerini alarak, 29 Ekim 1923 tarihinde ilan edilecek olan Türkiye Cumhuriyet Devleti’nin halka anlatılmasını sağlamıştır.
Atatürk, ilk basın toplantısını ilimizde gerçekleştirerek  “Egemenlik, Kayıtsız Şartsız Milletindir”  mesajını vermesi ve demokrasinin temel taşlarından biri olan basının önemini kamuoyuna ilk kez İzmit’ten duyurması bizleri onurlandırmakta ve gururlandırmaktadır.
16 Ocak,  Atatürk’ün basına verdiği önemi ifade etmektedir. 16 Ocak Basın Onur Günü olarak kutlanması da basın mensuplarının Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu ve inşasına sundukları katkıyı göstermektedir.
    Kamu yönetimi ile milletimiz arasında köprü görevi üstlenen basınımız, dün olduğu gibi bugünde demokrasi ve Cumhuriyetimizin korunmasında önemli bir yere sahiptir. İlimizde de bu onurlu görevi üstlenen ve başarı ile yerine getiren tüm basın mensuplarına teşekkür ediyor, 16 Ocak Basın Onur Günü’nü kutluyor, sevgilerimi sunuyorum.

                                                                                             

Bu haber 649 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ