14 Ağustos 2018 Salı 16:34
 
  • 6,506 TL

  • 7,417 TL

  • 243,57 TL

  • 93.483

Öncekiler Sonrakiler

VALİ'DEN BASIN ONUR GÜNÜ MESAJI

Vali'den Basın Onur Günü mesajı
15 Ocak 2018 Pazartesi 12:58

Vali Hüseyin Aksoy, 16 Ocak Basın Onur Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Aksoy mesajında;
    Türk basın tarihinde yeri ve önemi tartışılamayan 16 Ocak Basın Onur Günü’nüzü kutluyor, hepinize en iyi dileklerimi sunuyorum.
Halkı aydınlatma, kamuoyu oluşturma ve devlet ile halk arasında en önemli köprünün basın olduğuna daha o yıllarda inanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 16 Ocak 1923 tarihinde İzmit Kasr-nda gerçekleştirdiği bu tarihi toplantıda; Kurtuluş Savaşı boyunca yazılarıyla, yaptıkları haberlerle Milli Mücadeleye büyük katkılar sunan gazeteci ve yazarlarla ülkemizin geleceğini konuşmuş, onların fikirlerini alarak, 29 Ekim 1923 tarihinde ilan edilecek olan Türkiye Cumhuriyet Devleti’nin halka anlatılmasını sağlamıştır.
Atatürk, ilk basın toplantısını ilimizde gerçekleştirerek  “Egemenlik, Kayıtsız Şartsız Milletindir”  mesajını vermesi ve demokrasinin temel taşlarından biri olan basının önemini kamuoyuna ilk kez İzmit’ten duyurması bizleri onurlandırmakta ve gururlandırmaktadır.
16 Ocak,  Atatürk’ün basına verdiği önemi ifade etmektedir. 16 Ocak Basın Onur Günü olarak kutlanması da basın mensuplarının Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu ve inşasına sundukları katkıyı göstermektedir.
    Kamu yönetimi ile milletimiz arasında köprü görevi üstlenen basınımız, dün olduğu gibi bugünde demokrasi ve Cumhuriyetimizin korunmasında önemli bir yere sahiptir. İlimizde de bu onurlu görevi üstlenen ve başarı ile yerine getiren tüm basın mensuplarına teşekkür ediyor, 16 Ocak Basın Onur Günü’nü kutluyor, sevgilerimi sunuyorum.

                                                                                             

Bu haber 617 defa okundu

DİĞER HABERLER

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen 17 Ağustos deprem anma ve farkındalık müzesi, hem depremin acı yüzünü ortaya koyarken hem de depremler için farkındalık yaratıyor

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla küçük esnaftan inşaat firmalarına kadar bir çok kurum dolar bozdurup getiren vatandaşlara bedava hizmetler vermeyi vaat ediyor.

Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

 Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

Kuruçeşme'de yanmayan lambalar SEDAŞ Ekiplerince hızla onarıldı.

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

O Kahraman Benim sloganıyla başlatılan proje kapsamında eğitimlerini tamamlayan, 50 kişilik İzmit Belediyesi Gönüllü Arama Kurtarma Ekibi (İZBAK)sertifikalarını aldı.

Kocaeli'de kaç kişi ad-soyad değişikliği yapmış?

Kocaeli'de kaç kişi ad-soyad değişikliği yapmış?

7039 Sayılı Kanunun Geçici 8’inci Maddesi gereğince Kocaeli’de 1487 kişi ad ve soyad değişikliği yaptı.

17 Ağustos'un yıldönümünde deprem şehitleri anılacak

17 Ağustos'un yıldönümünde deprem şehitleri anılacak

Gölcük Belediyesi 17 Ağustos Deprem şehitlerini anma programı 16-17 Ağustos tarihlerinde Kavaklı sahilinde ve şehitliklerde yapılacak programlar ile gerçekleştirilecek.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ