27 Mayıs 2018 Pazar 11:03
 
  • 4,707 TL

  • 5,492 TL

  • 196,80 TL

  • 103.200

Öncekiler Sonrakiler

VALİ, ALTIN ÇOCUKLARA ÖDÜLLERİNİ VERDİ

Vali, Altın çocuklara ödüllerini verdi
07 Haziran 2017 Çarşamba 15:05

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, 2017 yılı 2’nci TEOG sınavında derece yapan altın çocuklara ödüllerini törenle verdi.

Sabancı Kültür Merkezinde gerçekleştirilen ödül törenine; Vali  Hasan Basri Güzeloğlu’nun yanı sıra Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, Vali Yardımcısı Osman Sarı, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Salih Akbaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş,  İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, dereceye giren Öğrenciler ile aileleri  ve onları bu noktaya taşıyan Öğretmenleri  katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda; İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik’in teşekkür konuşmaları ve sunumunun ardından Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yaptığı konuşmalarıyla devam etti.

Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun yaptığı konuşmalarında ise; “Bugün İlimiz, ülkemiz ve geleceğimiz için çok güzel ve özel bir gün. Yaklaşık 3 yıl önce Kocaeli valiliği görevini ve onurunu devraldığımız günden itibaren adım adım hem hedeflediğimiz, hem çalıştığımız, hem de amaçladığımız sonuca ulaştığımız bir gündü. Şüphesiz bugün bu salonda bulunan öğrencilerimiz aslında ailelerinin en değerli varlığı, en büyük zenginliği olmakla birlikte ülkemizin ve bizlerinde en büyük güvencesidir.  Bir ülkenin kalkınması, gelişmesi aydınlık yarınlara ulaşması eğitilmiş nitelikli, öz güveni yüksek gençler ve bireylerle olur. 
Bilgi çağında bilgiyi tüketen değil, bilgiyi üreten, akıllı ürünleri kullanan değil, onların yazılımlarını yazan ve teknolojisini geliştiren bireyler olmalısınız. Bu büyük milletin onurlu bir bireyi olarak ülkemizi ve bu kutlu milleti  yarınlara ve daha gelişmiş, kalkınmış hedeflere taşıyan bireyler olarak yetişmenizi sağlamalıyız. Bu hepimiz için ortak bir sevda vazgeçilmez bir hedef ve şüphesiz geri dönülmez bir amaçtır.  Kocaeli, Türkiye’nin gelişmesine, kalkınmasına, ilerlemesine koyduğu büyük katkıların yanında beşeri insan gücünde sosyal kalkınmanın belirleyicisi olan yetişmiş insan gücüyle de örnek, özel ve bir
model kent olma iddiasını paylaştık. Bu 3 yıla sığan dönüşüm sürecini 3 kelimeyle tanımlarsak; önce inandık, sonra çalıştık ve hamdolsun başardık. Çok uzun zamanlar, çok özel çalışmalar sizlere dokunan ve sizlerin değişimini sağlayacak çok farklı yaklaşımlar gerçekleştirildi. Tüm bunların hepsi sizin kuşağınızın daha iyi yetişmesi içindir. Eğitimde 3 temel hedefi şiar edindik. Bunlardan birincisi başarı sürekli ve sürdürülebilir olmalıdır. Tüm göstergelerimizde bunu gerçekleştirdik. 2014 yılından itibaren Kocaeli eğitimin bütün alanlarında yükselen bir ivmeyi ve sürdürülebilir bir başarıyı yakaladı. İkincisi başarı ilin geneline yayılacak, tüm ilçeler bu başarının paydaşı ve hedefi olacaktır. 12 ilçemizde de başarı açık ve net şekilde paylaşılıyor ve tüm okullarda hissediliyor. Üçüncüsü milli eğitimde bu başarının sağlanmasında özellikle geçmiş yıllardan gelinen bir algıyla eğitimde özel okullara mahsus bir başarının sağlanması değil, devlet okullarının tüm okullarıyla birlikte başarılı olmasını amaçladık. Şuan Kandıra’dan Kartepe’ye kadar her yerden şampiyonlar çıktı. Sizler sadece bu sınavın başarısı ile değil, hayatın her alanındaki duruşunuzla, sahip olduğunuz değerlerle, özgüvenle hayata dokunmak, mutlu olmak ve mutlu etmekle değerlendiriliyorsunuz. Bizlerde buna katkı sunmak istiyoruz.
Bu ülkelerin ve ulusların en büyük gücü insan ve yetiştirilmiş nitelikli insan olduğuna inanıyoruz. Sizler, bu ilin ve bu ülkenin gücü, zenginliği ve geleceğisiniz. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyor şu anda bu salonda bir arada bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğum çok değerli anneleri, babaları tebrik ediyorum. Tüm öğretmen kardeşlerimizi de tebrik ediyorum. Daha güzel ve daha büyük buluşmalarda yeniden bir arada olmak dileğiyle. ” diyen Sayın Valimiz, ortaya koydukları takdir edilesi çabalarından dolayı tüm öğrencilere teşekkür etti.
Konuşmalarının ardından Vali Hasan Basri Güzeloğlu ve protokol üyeleri ile birlikte TEOG sınavı Türkiye birincileri ve ilin gururu olan “Altın Çocuklarımız”ı tebrik ederek  ödüllerini vermelerinin ardından günün anısına toplu fotoğraf çekildiler.

Bu haber 1054 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET