23 Ocak 2019 Çarşamba 11:39
 
  • 5,324 TL

  • 6,054 TL

  • 220,73 TL

  • 99.943

Öncekiler Sonrakiler

VALİ AĞRILI ÖĞRENCİLERLE

Vali Ağrılı öğrencilerle
07 Şubat 2018 Çarşamba 12:32

'Biz Anadoluyuz'projesi kapsamında Ağrı'dan gelen 16.Grup misafir öğrencilerimiz Vali Hüseyin Aksoy'u ziyaret etti.

İller arasında kardeşlik köprüsünün kurulması ve kardeşlik ruhunun geliştirilmesi, terör örgütlerinin istismarından ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, kardeşlik ve huzura katkı sunulması, iller arasında kültürel ve ortak değerlerin paylaşılması amacıyla Sayın Cumhurbaşkanımız ve değerli eşinin himayelerinde İçişleri Bakanlığınca yürütülen  “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında; Ağrı ili Doğubayazıt ilçesinden öğretmenler; Güven Bağcı ve Necat Acar refakatlerinde ilimize gelen 16. grup 42 misafir öğrencimiz, Valİ Hüseyin Aksoy’a ziyarette bulundular.

Ziyarete, Valilik Karamürsel Alp Toplantı Salonunda misafir öğrencileri kabul eden Vali  Hüseyin Aksoy’un yanı sıra, Vali Yardımcısı Dursun Balaban, İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Mahmut Baytüz,  Öğretmenler Güven Bağcı ve Necat Acar ile 42 misafir öğrencimiz  katıldı.
 
Vali Hüseyin Aksoy ziyarette yaptığı konuşmalarında; “ “ Biz Anadoluyuz” projesi kapsamı içerisinde Ağrı ile Kocaeli eşleştirildi ve yaklaşık 814 öğrenci arkadaşımız ilimize geldi. Sayın Cumhurbaşkanımız ve değerli eşinin himayelerinde İçişleri Bakanlığımızca yürütülen bu proje çocuklarımız bölgeleri tanıma, ülkemizin farklı kesimlerindeki gelişmeleri görmeleri adına güzel bir çalışmayı yürütüyoruz. Sizlerde dün itibariyle bölgemizde bazı yerleri görme imkanına sahip oldunuz. Ülkemizin her bir tarafı ayrı bir güzelliğe ve özelliğe sahip. Kuzeyi, güneyi, doğusu, batısı bir ve bütün.   Bu ülkenin kuruluşunda, Çanakkale Savaşında, Kurtuluş Savaşında omuz omuza mücadele ederek Türkiye Cumhuriyetini hep beraber kurduk. Cumhuriyetimizi hep beraber ileriye taşıyacağız. Ülkemizin gelişmesi ve kalkınması için hep birlikte çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kocaeli Türkiye’nin sanayisinin en önemli merkezlerinden birisidir. Türkiye’de toplanan vergi gelirlerinin İstanbul’dan sonra en yüksek olduğu ildir.  Ağrı ilinden birçok vatandaşımız Kocaeli’de yaşıyor ve bölge ekonomisine ciddi katkılar sağlıyor. ” diyen Sayın Valimiz misafir öğrencilere ilimize hoş geldiniz dedi.
 
Aksoy, misafir öğrencilere tek tek söz vererek, duygu ve düşüncelerini paylaşmalarını istedi. Ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti dile getiren öğrenciler,Vali Aksoy'a ilgi ve kabullerinden dolayı teşekkür ettiler.
 
Konuşmaların ardından Vali  Hüseyin Aksoy misafir öğrencilere çeşitli hediyeler vererek, onlarla günün anısına toplu fotoğraf çektirdi.
 
Öğretmenler Güven Bağcı ve Necat Acar refakatlerinde 05 Şubat 2018 tarihinde ilimize gelen misafir öğrencilerimiz Sabiha Gökçen Havaalanı’nda görevlilerimizce karşılanarak konaklayacakları otele yerleştirildiler.

Kocaeli Valiliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesince düzenlenen program çerçevesinde; 06 Şubat 2018 Salı günü Bağçeşme Şehitliği ve Orhan Camii ziyaretinden sonra Seka Kağıt Müzesini ve Kocaeli Bilim Merkezini gezen grup, Vali Hüseyin Aksoy’u ziyaret ettiler.

Misafir öğrencilerimiz; 07 Şubat 2018 Çarşamba günü Arkeoloji ve Etnografya Müzesini, TCG Gayret Gemi Müzesini, Hızır Reis Denizaltı Müzesini, Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Park’ı gezdikten sonra Osmangazi Köprüsü’nden geçerek konaklama yerine dönecekler.

08 Şubat 2018 Perşembe günü ise Hyundai Assan Fabrikasını gezdikten sonra İzmit’ten vapurla Gölcük’e geçerek Yarhisar Müze Gemisini gezecek grup, 09 Şubat 2018 Cuma günü Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan Ağrı’ya uğurlanacaklar.
Bu haber 255 defa okundu

DİĞER HABERLER

Deniz Ticaret odası burs verecek

Deniz Ticaret odası burs verecek

.

Çayırova Adayımız AKSU

Çayırova Adayımız AKSU

.

Konut satışları azaldı....

Konut satışları azaldı....

İllere göre Konut Satış İstatistikleri,2018 verileri açıklandı.

'Kadın ve mimar gözü İle İzmit’e dokunacağım'

'Kadın ve mimar gözü İle İzmit’e dokunacağım'

AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Mimar Sibel Gönül, İlim Yayma Cemiyeti’ni ziyaret etti.

Sevimli Dostlar için 15 Bölgeye Yemek Bırakılıyor

Sevimli Dostlar için 15 Bölgeye Yemek Bırakılıyor

.

'Göl'seyirciyle buluşuyor

'Göl'seyirciyle buluşuyor

Seçil Mutlu Oğuz’un yazıp yönettiği “Göl” adlı oyun Perşembe günü Süleyman Demirel Kültür Merkezinde sahnelenecek.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ