21 Mayıs 2018 Pazartesi 06:20
 
  • 4,505 TL

  • 5,298 TL

  • 186,41 TL

  • 102.410

Öncekiler Sonrakiler

VALİ AKSOY'DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Vali Aksoy'dan Öğretmenler günü mesajı
23 Kasım 2017 Perşembe 10:25

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.

Vali Aksoy mesajında şu ifadelere yer verdi,“Bir milletin gerçek kurtuluşu, öğretmene verilen değerle ölçülür.“ diyen Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul edişleri ile daha derin anlam kazanan Öğretmenler Günü vesilesiyle bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyor, dünyanın en saygın ve kutsal mesleğe sahip olmanın gururunu ve onurunu yaşayarak sürdürdüğünüz görevinizde üstün başarılar diliyorum.
Tarih boyunca bütün dünyada toplumların en saygıdeğer unsurları olarak kabul edilen öğretmenler, şüphesiz bizim için de her türlü saygıya, övgüye layık toplum mimarlarıdır.
İnsanların ve toplumların yetişmesinde ve şekillenmesinde, daha mutlu, müreffeh bir geleceğin hazırlanmasında, bilim ve teknolojide uluslararası düzeyde rekabet gücüne sahip nesillerin yetiştirilmesinde, milletleri ayakta tutan milli, manevi ve evrensel değerlerin korunup yüceltilmesinde en büyük görev ve sorumluluk şüphesiz siz değerli öğretmenlerimize düşmektedir.
Teslim edilen en değerli varlıklarımızı anne baba şefkati ile yetiştiren, yön veren, yeni yeşermekte olan gönüllere vatan, bayrak, millet, cumhuriyet sevgisini aşılayan, saygı, sevgi, hak, adalet, dürüstlük gibi değerleri davranış haline dönüştüren, bilgi çağının gereklerini yerine getirebilen nesilleri yetiştiren öğretmenlerimizi tarihle belirlenen bir günde hatırlamak elbette yeterli değildir.
Toplum olarak, öğretmenlere karşı olan saygı ve sevgimizi, minnet ve şükran duygularımızı, beklentilerimizi sürekli canlı tutmak,  geleceğimiz adına büyük önem taşımaktadır.

Değerli Öğretmenler

Gerek ülke düzeyinde, gerekse dünya düzeyinde cereyan eden olayları, oluşumları yakından izleyerek yapacağımız tahliller, daha güçlü ve modern bir Türkiye’nin inşasında temel unsur olacaktır.
Her türlü iç ve dış tehditlere karşı, kargaşa ve bölünmelere karşı, üniter devlet yapımızı tehdit eden düşünce akımlarına karşı birlik beraberlik aşkını, vatan-millet sevgisini genç nesillerin ruhlarına ve beyinlerine işleyecek en büyük sanatçılar elbetteki fedakar, cefakar öğretmenlerimizdir.
Atacağınız her adım, azminiz, kararlılığınız daima destek görecek, ulaştığımız ve ulaşacağımız her güzellikte,  başarıda, mutlulukta sizlerin fedakarlığı takdirle minnetle anılacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle başta yeni nesli öğretmenlere emanet eden Başöğretmen Atatürk’ü, ebediyete intikal eden, terör ve doğal afetlerde hayatını kaybeden bütün eğitimcilerimizi saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyorum.
Emekliliğini yaşayan öğretmenlerimize sağlıklı ömürler diliyorum. Yeni başlayan ve halen görev başında olan tüm öğretmenlerimize de başarılar diliyor, Öğretmenler Gününüzü kutluyorum."
                                                                                                                       
Bu haber 374 defa okundu

DİĞER HABERLER

Enver Güler'e büyük alkış

Enver Güler'e büyük alkış

İzmit Belediyesi önünde Nevzat Doğan istifa sesleri

Gülaçtı ailesinin acı günü

Gülaçtı ailesinin acı günü

Geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Duran Gülaçtı’nın cenazesine katılan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve partililer, Gülaçtı ailesini acı günlerinde yalnız bırakmadı.

AK Gençlik durmadan DEVAM ediyor

AK Gençlik durmadan DEVAM ediyor

AK Parti Karamürsel İlçe Gençlik Kolları, 24 Haziran seçimleri öncesinde Seçim Koordinasyon Merkezi tarafından hazırlanan programlar çerçevesinde Ramazan Ayı’nda da gece -gündüz demeden çalışmalarına devam ediyor

Belediyeden temiz bırakalım uyarısı

Belediyeden temiz bırakalım uyarısı

İzmit Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek olan bebek emzirme kabinlerinin daha düzenli ve temiz kullanılması istendi.

Utku Berat'ın krizleri, epilepsi pili sayesinde sona erdi

Utku Berat'ın krizleri, epilepsi pili sayesinde sona erdi

.

Beytullah'ı mutlu eden hediye

Beytullah'ı mutlu eden hediye

İzmit Belediyesi, bir çocuğu daha mutlu etti.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET