29 Ocak 2020 Çarşamba 18:55

VALİ AKSOY'UN EŞİNDEN KADIN SAĞLIĞI İÇİN ETKİNLİK

Vali Aksoy'un eşinden Kadın Sağlığı için etkinlik
08 Mart 2019 Cuma 10:00

.

Kocaeli Valisi  Hüseyin Aksoy’un Eşi Sayın Hülya Aksoy’un Koordinatörlüğünde, İl Sağlık Müdürlüğü Tarafından Yürütülen “Kocaeli Valiliği Kadın Sağlığı Eğitim Projesi” ve “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Farkındalık Çalışmaları Kapsamında, Akmeşe  Ortaokulu Öğrenci Velilerine Eğitim Verildi.

      
 Akmeşe Ortaokulu Müdürü İbrahim Ergün, Müdür Yardımcısı Gamze Ünal, öğretmeler ve öğrenciler tarafından karşılanan Hülya Aksoy programda yapmış olduğu konuşmada; “ Değerli hanımlar hepiniz projemize hoş geldiniz. Valilik olarak bir Kadın Sağlığı Eğitim Projesi başlattık. Bugün de sizlerle paylaşmak üzere bir araya geldik.  Projemizin içerisinde kadınlarımızı ilgilendiren kanser türleri arasında ilk sırada yer alan meme kanseri konusu da yer alıyor. Meme kanserine karşı her ay kadınlarımızın kendilerini elle muayene etmeleri gerekmektedir. Ancak sadece meme kanseri değil, rahim kanseri, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, menopoz, kadına şiddet, üreme sağlığı gibi konularda sizleri bilgilendirmek istiyoruz.  Sizler burada duyduklarınızı kendinizde de uygular ve etrafınızda bilmeyen kadınlarımız da varsa onlarla da paylaşırsanız projemiz bir kez daha hedefine, amacına ulaşmış olacaktır. Hepinize sağlıklı mutlu günler diliyorum. Lütfen kendinizi ihmal etmeyin.” Dedi.


İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. İnci SOBİ tarafından kadınlarımıza, meme kanseri, kendi kendine meme muayenesi, rahim ağzı kanseri, kalın bağırsak kanserleri, kadın üreme sağlığı, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, normal doğum, anne sütü ve emzirmenin önemi, menopoz, sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite, obeziteden korunma ve diyabet, organ bağışının önemi, 6284 Sayılı Kanun ve kadına yönelik şiddet, sigara, uyuşturucu ve teknoloji bağımlılığının zararları konularında eğitim verildi, Kendi kendine meme muayenesini anlatan video gösterimi yapılarak, bilgilendirici el broşürleri dağıtıldı.Kadınlarımız tarafından yoğun ilgi gören program katılımcılardan gelen soruların cevaplandırılması ile sona erdi.

Programın ardından Akmeşe Ortaokulu Müdürü İbrahim Ergün   TEMA Vakfı aracılığıyla  Hülya Aksoy’un adına yaptıkları fidan bağış sertifikasını takdim ederek, katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Daha sonra Akmeşe Ortaokulu Müdürü İbrahim Ergün, Müdür Yardımcısı Gamze Ünal  ve beraberindekiler ile birlikte  Akmeşe Ortaokulunu gezerek, yetkililerden bilgi alan Hülya Aksoy, öğrencilerle bir süre sohbet edip onlarla yakından ilgilendi.

Bu haber 712 defa okundu

DİĞER HABERLER

Ruhi Amca, yalnızlığını bitkiler ile aşacak

Ruhi Amca, yalnızlığını bitkiler ile aşacak

Büyükşehir Belediyesi Aktif Yaşlanma Programı kapsamında “Hayatın İçindeyim” projesine dahil olan Ruhi amca, yalnızlığını bitkiler ile aşacak.

Hürriyet, Elazığ'da

Hürriyet, Elazığ'da

Acılarına ortak olmaya gitti

130 bin işçi için uzlaşma sağlandı

130 bin işçi için uzlaşma sağlandı

200 iş yeri ve 130 bine yakın çalışanı ilgilendiren grup toplu iş sözleşmesinde uzlaştı

2 banka ceza yedi

2 banka ceza yedi

Bankalar kredi verirken sigorta şirketi şartı koşamayacak

17 Ağustos'un 2,5 katı olacak

 17 Ağustos'un 2,5 katı olacak

Korkutan açıklama

47 DÜKKAN İHALEYE ÇIKACAK

47 DÜKKAN  İHALEYE ÇIKACAK

GÖLCÜK’TE 47 DÜKKAN 30 OCAK’TA İHALEYE ÇIKACAK

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ