12 Kasım 2018 Pazartesi 21:58
 
  • 5,458 TL

  • 6,141 TL

  • 211,59 TL

  • 91.445

Öncekiler Sonrakiler

VALİ AKSOY'UN HIDIRELLEZ BAYRAMI MESAJI

Vali Aksoy'un Hıdırellez bayramı mesajı
05 Mayıs 2018 Cumartesi 10:55

Kocaeli valisi Hğüseyin Aksoy Hıdrellez Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Aksoy, "Gelenek ve göreneklerine derinden bağlı olan Türk Toplumu’nda dini ve milli bayramların yanı sıra yaşayış tarzımızı etkileyen doğa olayları ile ilgili çeşitli ritüellerde yer almaktadır. Milletimizin anlam yüklediği bu özel günlerden birisi de insanlığa şans getirdiğine inanılan ve her yıl büyük bir coşku ile kutlanan Hıdırellez Bayramı’dır.

    Tarihi boyunca doğayla uyumlu ve iç içe bir hayat süren Türk Milleti, bin yıllık tarihinin zengin kültürel miraslarından biri olan ve asırlardır kutlanan Hıdırellez Bayramı’nı, özüne uygun olarak korumuş ve kuşaktan kuşağa aktarmıştır.

    Geleneklerimize uygun olarak her yıl 6 Mayıs’ta kutladığımız ve bolluk, bereket ve sıcak yaz günlerinin habercisi olarak kabul edilen Hıdırellez Bayramı, esas itibariyle bizlere doğayı sevmeyi, ona saygı duymayı ve onu korumamız gerektiğini hatırlatmakta ve ayrıca insanlar arasında birlik ve beraberliği de pekiştirerek, hoşgörü ortamının temininde önemli bir rol oynamaktadır.

    Dinler, medeniyetler ve kültürler arasında hoşgörü olduğu sürece dünyadaki barış ve huzurun çok daha iyi olacağı düşüncesiyle, güzel günlerin müjdecisi olarak kabul edilen bu özel günün, komşuluk ve toplumsal huzurumuzu artırması dileklerimle, tüm Kocaelili vatandaşlarımızın Hıdırellez Bayramı’nı kutluyor. Sevgi ve saygılarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı.
Bu haber 1711 defa okundu

DİĞER HABERLER

Tepeköy'deki öğrenci yurdu açılışı gerçekleşti

Tepeköy'deki öğrenci yurdu açılışı gerçekleşti

.

Türkkan, Ormanya'yı TBMM'ye taşıdı

Türkkan, Ormanya'yı TBMM'ye taşıdı

.

Anadolu Gençlik Derneği Ekim ayı divanını yaptı

Anadolu Gençlik Derneği Ekim ayı divanını yaptı

Anadolu Gençlik Derneği Kocaeli Şubesi’nin her ay mutat olarak yaptığı divan toplantıları, Ekim ayı divanıyla devam etti…

AK parti'de son dakika yerel seçim açıklaması

AK parti'de son dakika yerel seçim açıklaması

.

İzmit en gelişmiş ilçe

İzmit en gelişmiş ilçe

Kısa adı İNGEV olan İnsani Gelişme Vakfı’nın insani gelişme endeksi raporuna göre İzmit, Kocaeli’deki en gelişmiş ilçe belediyesi oldu.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET