18 Ağustos 2018 Cumartesi 01:45
 
  • 6,019 TL

  • 6,907 TL

  • 231,72 TL

  • 88.735

Öncekiler Sonrakiler

VALİ AKSOY, KARNE DAĞITIM TÖRENİNE KATILDI

Vali Aksoy, Karne dağıtım törenine katıldı
08 Haziran 2018 Cuma 14:29

.

18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlayan 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının sona erdiği 8 Haziran 2018 de yapılan  karne töreni Vali Hüseyin Aksoy’un katılımıyla gerçekleşti.

Gebze Kargalı İlkokulu ve ortaokulunda gerçekleştirilen törene,  Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili  Şenol Pekgöz, okul müdürü Reşat Bilir, öğretmenler ile öğrenciler ve veliler katıldı.


Öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Vali Hüseyin Aksoy, ilk olarak  Mustafa Üstündağ ortaokulu öğrencilerinin halkoyunları gösterisini izledi.
Karşılama gösterilerinin ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende,  Okul öğrencisi Ebrar Gülşen’in “Eğitim” adlı şiiri ve Mimar Sinan ortaokul öğrencilerinin bağlama dinletisi ile devam etti.

Sınıfları tek tek dolaşan  Vali Aksoy, Gebze Kargalı İlkokulu ve ortaokulu öğrencilerine karnelerini ve karne hediyelerini vererek, tebrik edip başarılarının devamını diledi.


Karne dağıtım töreninin ardından Valisi Hüseyin Aksoy’un yapmış olduğu açıklamalarında; “ Bir eğitim öğretim yılını karne dağıtım töreniyle tamamlamış olduk. 2017-2018 eğitim öğretim yılında Kocaeli’nde bin 257 okulda 23 bin 946 öğretmenizle birlikte 384 bin 412 öğrencimiz eğitim öğretim gördü. Bugün öğrencilerimiz karnelerini alıp tatile giriyor. Öğrencilerden beklentimiz tatillerinde dinlenmeleri ve yeni eğitim öğretim yılına kendilerini hazırlamalarıdır. Dinlendirirken de kendilerini geliştirecek sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunmalarını tavsiye ediyoruz. Öğrencilerimizin velilerine de özellikle  beklentinin altında not almış çocuklarına karşı daha duyarlı olmalarını istiyoruz.  Bütün velilerimizin de hassas bir şekilde davranmalarını istiyoruz. Başta il milli eğitim müdürümüz olmak üzere eğitim bürokrasisinde görev alan bütün arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. önümüzdeki yıla yine ayı heyecanla hazırlıklarımız devam edecek. Çocuklarımızın tatili en iyi şekilde değerlendirmelerini kendilerine tavsiye ediyorum. Değerli arkadaşlar, gençlerimiz daha iyi eğitmek, bilgi ve teknolojinin en üst noktasında yararlanmalarını sağlamak amacıyla Kocaeli genelinde her eğitim bölgesinde bir  ilkokulumuza, ortaokulumuza ve lisemize kodlama atölyesi yapmak için bir çalışma başlattık. Bu çalışmalarımızın bir kısmı devam ediyor. Hedefimizi her eğitim bölgesinde bir kodlama sınıfının olması ve öğrencilerimizin bu kodlama sınıflarından en iyi şekilde yararlanmalarıdır. Biz özellikle Kocaeli’nde her ilçede öncelikli olarak bir okulumuzun pilot okul olarak seçilerek öğrencilerimizin bir müzik alanında bir enstrüman çalabilmesi, resim veya spor alanında da bir faaliyette bulunmaları konusunda bir çalışma yapmalarını arzu ediyoruz. Bunlarla ilgili çalışmalar başlatıldı Gebze İlçemizdeki bir örneğini de burada görmüş olduk. Emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” diyen Vali Aksoy,öğrenci, öğretmen ve velilere iyi ve verimli bir tatil geçirmeleri temennilerinde bulundu. 


Konuşmaların ardından Vali Hüseyin Aksoy, beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte okul içerisinde bulunan ve hayırsever tarafından yaptırılan Hande Sönmez Bilişim Salonunu gezdi.
 





Bu haber 367 defa okundu

DİĞER HABERLER

İSU geleneğini bozmadı

İSU geleneğini bozmadı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğünün geleneksel Kurban Bayramlaşması, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili M. Zekeriya Özak ve Genel Müdür Ali Sağlık’ın katılımıyla, İSU Genel Müdürlüğünün bahçesinde gerçekleştirildi.

Balaban, personelle bayramlaştı

Balaban, personelle bayramlaştı

Vali Vekili Dursun Balaban, Kurban Bayramı öncesi Valilik yerleşkesinde bulunan tüm kurumların, müdür ve personeli ile bayramlaştı.

TİM göreve başladı

TİM göreve başladı

Kurban Bayramına az bir zaman kala belediyeler kaçan kurbanlar için önlemler almaya başladı.

Belediyeden 30 bin kurban poşeti

Belediyeden 30 bin kurban poşeti

İzmit Belediyesi her yıl olduğu gibi kurbanda da vatandaşlara 30 bin adet kurban poşeti dağıtıyor.

İzmit Belediyesi’nden Boğa Timi

İzmit Belediyesi’nden Boğa Timi

İzmit Belediyesi tarafından oluşturulan Kurban Bayramı için boğa timi oluşturuldu.

Zabıtalar bayrama hazır

Zabıtalar bayrama hazır

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı süresince 7 gün 24 saat görev başında olacak.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ