20 Haziran 2018 Çarşamba 14:28
 
  • 4,752 TL

  • 5,496 TL

  • 194,79 TL

  • 94.204

Öncekiler Sonrakiler

VALİ AKSOY, KARNE DAĞITIM TÖRENİNE KATILDI

Vali Aksoy, Karne dağıtım törenine katıldı
08 Haziran 2018 Cuma 14:29

.

18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlayan 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının sona erdiği 8 Haziran 2018 de yapılan  karne töreni Vali Hüseyin Aksoy’un katılımıyla gerçekleşti.

Gebze Kargalı İlkokulu ve ortaokulunda gerçekleştirilen törene,  Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili  Şenol Pekgöz, okul müdürü Reşat Bilir, öğretmenler ile öğrenciler ve veliler katıldı.


Öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Vali Hüseyin Aksoy, ilk olarak  Mustafa Üstündağ ortaokulu öğrencilerinin halkoyunları gösterisini izledi.
Karşılama gösterilerinin ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende,  Okul öğrencisi Ebrar Gülşen’in “Eğitim” adlı şiiri ve Mimar Sinan ortaokul öğrencilerinin bağlama dinletisi ile devam etti.

Sınıfları tek tek dolaşan  Vali Aksoy, Gebze Kargalı İlkokulu ve ortaokulu öğrencilerine karnelerini ve karne hediyelerini vererek, tebrik edip başarılarının devamını diledi.


Karne dağıtım töreninin ardından Valisi Hüseyin Aksoy’un yapmış olduğu açıklamalarında; “ Bir eğitim öğretim yılını karne dağıtım töreniyle tamamlamış olduk. 2017-2018 eğitim öğretim yılında Kocaeli’nde bin 257 okulda 23 bin 946 öğretmenizle birlikte 384 bin 412 öğrencimiz eğitim öğretim gördü. Bugün öğrencilerimiz karnelerini alıp tatile giriyor. Öğrencilerden beklentimiz tatillerinde dinlenmeleri ve yeni eğitim öğretim yılına kendilerini hazırlamalarıdır. Dinlendirirken de kendilerini geliştirecek sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunmalarını tavsiye ediyoruz. Öğrencilerimizin velilerine de özellikle  beklentinin altında not almış çocuklarına karşı daha duyarlı olmalarını istiyoruz.  Bütün velilerimizin de hassas bir şekilde davranmalarını istiyoruz. Başta il milli eğitim müdürümüz olmak üzere eğitim bürokrasisinde görev alan bütün arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. önümüzdeki yıla yine ayı heyecanla hazırlıklarımız devam edecek. Çocuklarımızın tatili en iyi şekilde değerlendirmelerini kendilerine tavsiye ediyorum. Değerli arkadaşlar, gençlerimiz daha iyi eğitmek, bilgi ve teknolojinin en üst noktasında yararlanmalarını sağlamak amacıyla Kocaeli genelinde her eğitim bölgesinde bir  ilkokulumuza, ortaokulumuza ve lisemize kodlama atölyesi yapmak için bir çalışma başlattık. Bu çalışmalarımızın bir kısmı devam ediyor. Hedefimizi her eğitim bölgesinde bir kodlama sınıfının olması ve öğrencilerimizin bu kodlama sınıflarından en iyi şekilde yararlanmalarıdır. Biz özellikle Kocaeli’nde her ilçede öncelikli olarak bir okulumuzun pilot okul olarak seçilerek öğrencilerimizin bir müzik alanında bir enstrüman çalabilmesi, resim veya spor alanında da bir faaliyette bulunmaları konusunda bir çalışma yapmalarını arzu ediyoruz. Bunlarla ilgili çalışmalar başlatıldı Gebze İlçemizdeki bir örneğini de burada görmüş olduk. Emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” diyen Vali Aksoy,öğrenci, öğretmen ve velilere iyi ve verimli bir tatil geçirmeleri temennilerinde bulundu. 


Konuşmaların ardından Vali Hüseyin Aksoy, beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte okul içerisinde bulunan ve hayırsever tarafından yaptırılan Hande Sönmez Bilişim Salonunu gezdi.
 

Bu haber 321 defa okundu

DİĞER HABERLER

BORÇ YAPILANDIRMASINDA SON BAŞVURU 31 TEMMUZ

BORÇ YAPILANDIRMASINDA SON BAŞVURU 31 TEMMUZ

.

KOTO’dan ‘İmar Barışı’ Semineri

KOTO’dan ‘İmar Barışı’ Semineri

.

Aksoy'dan iade-i ziyaret

Aksoy'dan iade-i ziyaret

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı ve yeni yönetim kurulu üyelerine iade-i ziyarette bulundu.

Ağaç katliamına dur demek için çalışıyorlar

Ağaç katliamına dur demek için çalışıyorlar

CHP Çevre ve Sağlık Komisyonu ve Tarım Orman İş Sendikası, Umuttepe’de yapılması planlanan evsel katı atık yakma tesisinin inşası için kesilecek 10 binden fazla ağacı kurtarmak doğrultusunda bir eylem planı hazırladı.

Kocaeli bayramda en çok konuşan 10 il arasında

Kocaeli bayramda en çok  konuşan 10 il arasında

Bayramı 17 bin terabayt data, 1.5 milyar dakika konuşma ve 680 milyon SMS ile kutladık

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET