19 Kasım 2017 Pazar 13:10
 
  • 3,875 TL

  • 4,571 TL

  • 161,11 TL

  • 106.239

Öncekiler Sonrakiler

VALİ AKSOY,MİLLİ BİRLİK GÜNÜ NÖBETİNE DUALARLA DEVAM EDİLDİ

Vali Aksoy,Milli birlik günü nöbetine dualarla devam edildi
17 Temmuz 2017 Pazartesi 14:11

15 Temmuz Demokrasi anma nöbetinin 2’nci ve son günü Vali Hüseyin Aksoy’un katılımıyla devam etti

Milli İrade Meydanı’nda düzenlenen Nöbete; Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra K.K. EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Korgeneral Metin Gürak,  Kocaeli Büyükşehir Belediye  Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu,  Adalet Komisyon Başkanı Muhiddin Paça, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü,  Vali Yardımcısı Dursun Balaban, Başiskele Kaymakamı Atilla Kantay, Kartepe Kaymakamı Ayhan Durmuş,  İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ayhan Memük, Siyasi Parti temsilcileri,  Kamu Daire Müdürleri, sivil toplum teşkilatı temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Saygı Duruşu ve İstiklal  Marşının okunması ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun konuşmalarını yapmalarının ardından Vali Hüseyin Aksoy’un yaptığı konuşmalarında; “Değerli konuklar, 15 Temmuz darbe teşebbüsünün yıl dönümünde dünden itibaren nöbetlere devam ediyoruz. Bundan bir yıl önce milli iradeyi ortadan kaldırmak isteyen bir teşebbüs vardı ve bu teşebbüse karşı halkımızın sağduyulu şekilde davranması, Sayın Cumhurbaşkanımızın meydanları doldurun çağrısına tam karşılık vermesi neticesinde başarılı olamamıştır. Türkiye Cumhuriyeti hızla gelişen büyüyen bir ülke ve ülkemizin gelişmesini önlemek için başta terör faaliyetleri olmak üzere bir çok oyun oynanıyor. Terörle elde edemediklerini farklı yöntemlerle yapmaya kalkışanlar karşılarında Türk milletini buldular. Türk milleti; demokrasiye, milli iradeye sahip çıktı ve alanları doldurdu. Bu oldukça önemliydi ve demokrasiye, milli iradeye sahip çıkan bu milleti tüm dünya tanımış oldu. Bundan sonra Türkiye ile ilgili hesap yapmaya kalkanlar Türk milletinin bu davranışını bu asil duruşunu mutlaka dikkate alacaklardır. Böylesine önemli, böylesine anlamlı bir gecede buraya gelerek bu heyecanı paylaşan siz değerli Kocaelili hemşerilerime teşekkür ediyorum. Böyle günlerin bir daha yaşanmaması adına bu duruşun önemli olduğunu bir kez daha belirtmek istiyorum. 15 Temmuzda bir çok vatan evladı canını kaybetti. Bütün şehitlerimize bu anlamda rahmet diliyor, gazilerimize de sağlıklı ve sıhhatli bir ömür diliyorum.” diyen Vali Aksoy selam ve saygılarını sunarak herkese teşekkür etti.


Konuşmaların ardından Vali Hüseyin Aksoy 15 Temmuz Destanı adlı anı defterine günün anlamını belirten düşüncelerini yazarak, imzalamalarının ardından  alanda hizmet veren stantları ve Kızılay çadırını gezerek buradaki görevlilerle görüşerek onlara teşekkür etti.
Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinin açılışında  81 ilden 249 hafızın  tekbirler eşliğinde gerçekleştirdikleri Türk Bayrağı görsel şöleninin slayt gösterimi ve Hafız Halil Necipoğlu’nun konseri büyük beğeni ile izlendi. 
15 Temmuz Demokrasi anma nöbeti Hafız Halil Necipoğlu’nun yapmış olduğu dualarla sona erdi.

Bu haber 514 defa okundu

DİĞER HABERLER

Seka Deniz Düğün Salonu açıldı

Seka Deniz Düğün Salonu açıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Antikkapı’nın yapımını tamamladığı Seka Deniz Düğün Salonu’nun açılışı, dünya şampiyonu iki sporcunun düğün merasimi ile yapıldı

Bakan Kaya, Kocaeli’de binlerce kadınla yürüdü

Bakan Kaya, Kocaeli’de  binlerce kadınla yürüdü

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun daveti üzerine Kocaeli’ye geldi. Gebze Teknik Üniversitesi’nde yapılan “Evden Okula Haydi Anneler” projesi kapsamında sağlıklı yaşam ve doğa yürüyüşüne katılan Bakan Kaya’ya binlerce kadın eşlik etti.

O bir vekil...

O bir vekil...

Hürriyet'in en büyük keyfi...

ALO ATIK HATTINA İLGİNÇ TALEPLER

ALO ATIK HATTINA İLGİNÇ TALEPLER

İzmit Belediyesi’nin inşaat atığı ile kullanılmış ev eşyalarını almak için hayata geçirdiği Alo Atık Hattı’na ilginç talepler geliyor.

KOÜ'de ‘'Ben de Varım'’ Dediler

KOÜ'de ‘'Ben de Varım'’ Dediler

Kocaeli Üniversitesi'nde oyuncuları şizofreni tedavisi gören hastalardan oluşan 'Ben de Varım' tiyatro gösterisi sahnelendi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET