22 Eylül 2018 Cumartesi 13:07
 
  • 6,293 TL

  • 7,394 TL

  • 242,18 TL

  • 97.988

Öncekiler Sonrakiler

VALİ AKSOY 'SOKAKTA ÇOCUK OLMAYACAK'

Vali Aksoy 'Sokakta çocuk olmayacak'
10 Ocak 2018 Çarşamba 12:12

.

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeni ile Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.


Luxor Garden Otel’de düzenlenen organizasyona ilimizde faaliyet gösteren yazılı, görsel ve internet medyasının imtiyaz sahipleri, genel yayın yönetmenleri ve çok sayıda gazeteci katıldı.


GAZETECİLİK ZOR

Vali Aksoy, burada yaptığı konuşmada, “Gazetecilik mesleği zor ve farklı şartlar altında çalışmayı gerektiren bir meslek. Gazeteciler büyük özveriyle mesleklerini icra ediyor. Sorunların tartışılmasında basının büyük bir görevi var. Kocaeli’de 12 tane resmi ilan alan gazete var. 31 dergi, 3 televizyon, 25 radyoya sahip bir kent. 48 tane internet gazetesi 117’de sarı basın kartı sahibi gazeteciye sahip bir kent Kocaeli. 16 Ocak Basın Onur Günü olarak kutlanmakta. Kocaeli bu yönüyle de öne çıkmakta” dedi.

VALİ ÇALIŞMALARI ANLATTI

Her pazartesi günü halk günü programı yaptıklarını ifade eden Vali Aksoy, “15 ilde düzenlenen açık kapı uygulamasını biz de faaliyete geçirdik. Valiliğin kapısını milletin kapısı yapma adına bu çalışmalar yapılacak. Kadın sağlığı eğitimi projesi hayata geçirdik. 652 bin kadına ulaşmak için çalışmalarımızı yapıyoruz. Bu çalışmada şu anada kadar 47 bin kadınımıza ulaştık. Bir de engelli veri tabanı uygulamasına başladık. Sokakta çalışan, dilenen çocuk görmek istemiyoruz. Bu konuyla ilgili bir çalışma başlattık” şeklinde konuştu.
Bu haber 375 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET