hyundai
15 Ekim 2019 Salı 13:12

VALİ AKSOY KORE GAZİSİNİ ZİYARET ETTİ

Vali Aksoy Kore gazisini ziyaret etti
19 Eylül 2019 Perşembe 15:22

.

19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle gazi, gazi ve şehit yakınları onuruna Kocaeli Valiliği ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen yemek programı, Vali  Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Antikkapı Restaurantta düzenlenen yemeğe; Vali Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy’un yanı sıra, Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker ve Mehmet Akif Yılmaz, Deniz Eğitim ve Öğretim- Garnizon Komutanı Tuğamiral Yalçın Payal, Deniz Hava Komutanı Tuğamiral Alper Yeniel, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Adalet Komisyonu Başkanı Muhiddin Paça, Vali Yardımcıları Suat Yıldız ve Nihat Kaynar, İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Alb. Osman Aslan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Yümnü, daire müdürleri, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Nurettin Recep Sağlık, şehit yakınları, gazi ve gazi yakınları katıldı.

Vali Aksoy yaptığı konuşmada; “Gaziler Günü münasebetiyle düzenlemiş olduğumuz yemeğimize hepiniz hoş geldiniz, onur verdiniz. Bu ülkenin bağımsız bir şekilde yaşaması ve hayatını sürdürebilmesi bakımından şehitlerimizin ve gazilerimizin verdiği mücadeleyi hiçbir zaman unutmadık unutmayacağız. Bugün bu bayrak altında özgür bir şekilde yaşıyorsak bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Kocaeli’de yaşayan gazi sayımız 946’dır. Bunlar Kıbrıs gazisi, Kore Gazisi ve terörle mücadelede bulunan gazilerimizdir. 249’da şehit ailesi ilimizde yaşıyor. Bunlar bizim için önemli ve değerlidir. Bizim kapımız şehit ailelerimize ve gazilerimize sonuna kadar açıktır. Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş bütün gazilerimizi ve şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Hayatta olan gazilerimize de en içten sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum. ” diyen Sayın Valimiz katılımlarından dolayı tüm gazi ve gazi ve şehit yakınlarına teşekkür etti.

Vali Hüseyin Aksoy, Gaziler Günü Nedeniyle Kocaeli Devlet Hastanesinde Tedavi Gören Kore Gazisi Ramazan Gökdemir'e Geçmiş Olsun Ziyaretinde Bulundu.

 

Bu haber 500 defa okundu

DİĞER HABERLER

İbrahim Efe hakkında karar verildi

İbrahim Efe hakkında karar verildi

.

Genç işsiz sayısı 1 milyon 65 bin kişi arttı

Genç işsiz sayısı 1 milyon 65 bin kişi arttı

.

Barış Pınarı operasyonu

Barış Pınarı operasyonu

Temzilenen YPG'li sayısı 560

Büyükşehir Meclisi’nden Barış Pınarı Operasyonu’na destek

Büyükşehir Meclisi’nden Barış Pınarı Operasyonu’na destek

Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’de gerçekleştirdiği ‘Barış Pınarı Operasyonuna’ destek verdi.

TAŞKÖPRÜLÜLER İSTİŞARE YAPTI

TAŞKÖPRÜLÜLER İSTİŞARE YAPTI

Körfez ve Derince Köy muhtarları ile bir araya geldiler

Bu forma kutsal

Bu forma kutsal

Helal sana be çocuk

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ