20 Şubat 2020 Perşembe 09:18

VALİ AKSOY KORE GAZİSİNİ ZİYARET ETTİ

Vali Aksoy Kore gazisini ziyaret etti
19 Eylül 2019 Perşembe 15:22

.

19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle gazi, gazi ve şehit yakınları onuruna Kocaeli Valiliği ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen yemek programı, Vali  Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Antikkapı Restaurantta düzenlenen yemeğe; Vali Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy’un yanı sıra, Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker ve Mehmet Akif Yılmaz, Deniz Eğitim ve Öğretim- Garnizon Komutanı Tuğamiral Yalçın Payal, Deniz Hava Komutanı Tuğamiral Alper Yeniel, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Adalet Komisyonu Başkanı Muhiddin Paça, Vali Yardımcıları Suat Yıldız ve Nihat Kaynar, İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Alb. Osman Aslan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Yümnü, daire müdürleri, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Nurettin Recep Sağlık, şehit yakınları, gazi ve gazi yakınları katıldı.

Vali Aksoy yaptığı konuşmada; “Gaziler Günü münasebetiyle düzenlemiş olduğumuz yemeğimize hepiniz hoş geldiniz, onur verdiniz. Bu ülkenin bağımsız bir şekilde yaşaması ve hayatını sürdürebilmesi bakımından şehitlerimizin ve gazilerimizin verdiği mücadeleyi hiçbir zaman unutmadık unutmayacağız. Bugün bu bayrak altında özgür bir şekilde yaşıyorsak bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Kocaeli’de yaşayan gazi sayımız 946’dır. Bunlar Kıbrıs gazisi, Kore Gazisi ve terörle mücadelede bulunan gazilerimizdir. 249’da şehit ailesi ilimizde yaşıyor. Bunlar bizim için önemli ve değerlidir. Bizim kapımız şehit ailelerimize ve gazilerimize sonuna kadar açıktır. Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş bütün gazilerimizi ve şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Hayatta olan gazilerimize de en içten sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum. ” diyen Sayın Valimiz katılımlarından dolayı tüm gazi ve gazi ve şehit yakınlarına teşekkür etti.

Vali Hüseyin Aksoy, Gaziler Günü Nedeniyle Kocaeli Devlet Hastanesinde Tedavi Gören Kore Gazisi Ramazan Gökdemir'e Geçmiş Olsun Ziyaretinde Bulundu.

 

Bu haber 656 defa okundu

DİĞER HABERLER

Dün beraat bugün soruşturma

Dün beraat bugün soruşturma

.

Turan Şahin, kenti dolaşmaya devam ediyor

Turan Şahin, kenti dolaşmaya devam ediyor

'Bu Kentin Değerleri Başımızın Tacıdır'

YAZLIK ILICASI’NA “OTEL PROJESİ” HIZ KAZANDI

YAZLIK ILICASI’NA “OTEL PROJESİ” HIZ KAZANDI

KISA SÜRE İÇİNDE PROJE NETLEŞECEK

TOKİ sosyal konutları için ilk kura tarihi belli oldu

TOKİ sosyal konutları için ilk kura tarihi belli oldu

Yüzbinlerce aile bu haberi bekliyordu

Bekediyeden gövdesi çürüyen ağaca müdahale

 Bekediyeden gövdesi çürüyen ağaca müdahale

İzmit Belediyesi ekipleri anında müdahale etti.

KOTO Okulu öğrencileri Bilek Güreşi’nde ilk 3’e yerleşti

KOTO Okulu öğrencileri Bilek Güreşi’nde ilk 3’e yerleşti

Özel KOTO AOSB Bilek Güreşi’nde ilk 3 sırayı kaptırmadı

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ