24 Temmuz 2019 Çarşamba 07:13
 
Öncekiler Sonrakiler

VALİ AKSOY VE EŞİ GAZİ VE ŞEHİT AİLELERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Vali Aksoy ve Eşi gazi ve şehit aileleriyle bir araya geldi
11 Nisan 2019 Perşembe 10:37

Vali Hüseyin Aksoy ve Eşi Hülya Aksoy, 10 Nisan Türk Polis Teşkilatının 174.  Kuruluş Yıl Dönümü nedeniyle Polis Şehit, Gazi ve Vazife Malüllelerinin Aileleriyle öğlen yemeğinde bir araya geldi.


Polis Evi Sosyal Tesislerinde düzenlenen programa; Vali Hüseyin Aksoy ve eşi  Hülya Aksoy’un yanı sıra, Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Deniz Eğitim ve Öğretim – Garnizon Komutanı Tuğamiral Kadir Yıldız, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Erdal Yücel, Adalet Komisyonu Başkanı Muhiddin Paça, Vali Yardımcısı Dursun Balaban ve eşi,  İl Emniyet Müdürü Necati Denizci ve eşi , İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Başkanı Nurettin Recep Sağlık, Şehit Aileleri  ve Gaziler katıldı.
 İl Emniyet Müdürü Necati Denizci’nin konuşmalarının ardından Vali Hüseyin Aksoy, yapmış olduğu konuşmalarında; “Değerli şehit aileleri ve katılımcılar, bugün Polis teşkilatı kuruluşunun 174. yıl dönümü ve bu yıl dönümü münasebetiyle Kocaeli’de yaşayan emniyet mensubu şehit aileleri ve gazilerimizle İl Emniyet Müdürlüğümüzün organizasyonluğunda bir aradayız. Emniyet teşkilatımız kurulduğu günden itibaren halkın huzur ve güvenliği için fedakârca çalışmalar yapan güvenlik birimlerimizden birisidir. Özellikle son yıllarda terörle mücadelede çok önemli kahramanlıklar gösteren bir teşkilatımız. Ülkenin huzur ve güvenliğinin sağlanmasında vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünün sağlanmasında çok önemli görev ifa eden bu teşkilatımızın yaşamını kaybeden tüm mensuplarını rahmetle anıyorum, mekânları cennet olsun. Gazilerimizi şükranla anıyorum, onların verdiği bu mücadele bugün bu ülkede huzur ve güven ortamı içerisinde yaşamımıza fırsat yaratmıştır. Bu anlamda onları unutmamız mümkün değildir, onları daima saygıyla anacağız. Polisimizle birlikte askerimiz, jandarmamız, sahil güvenliğimiz aynı heyecan aynı duygu içerisinde bu mücadelede omuz omuza birlikte hareket etmişlerdir. Benzer şekilde terörde birçok meslek şehidimiz olmuştur, hepsini bu vesileyle rahmetle anıyorum. Bugün ilin üst düzey yöneticileri hep bir arada şehit ailelerimiz ve gazilerimizle birlikteyiz. Bu anlamda onlarla birlikte olmayı bundan sonra hep birlikte sürdüreceğiz. Şehitlerimizi tekrar rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.” diyen Sayın Valimiz, şehit yakınları ve gazilerimize katılımlarından dolayı   teşekkür etti.
Konuşmalarının  ardından Vali  Hüseyin Aksoy, eşi  Hülya Aksoy ve protokol üyeleri, şehit yakınları, gaziler ve aileleri ile yemek yiyerek, onlarla  tek tek yakından ilgilendiler ve sohbet ettiler.


Bu haber 569 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ