23 Eylül 2017 Cumartesi 14:11
 
  • 3,495 TL

  • 4,178 TL

  • 146,14 TL

  • 104.123

Öncekiler Sonrakiler

VALİ GÜZELOĞLU’NDAN BAŞKAN KARAOSMANOĞLU’NA VEDA ZİYARETİ

Vali Güzeloğlu’ndan Başkan Karaosmanoğlu’na veda ziyareti
22 Haziran 2017 Perşembe 12:40

Diyarbakır Valiliğine atanan Hasan Basri Güzeloğlu, Başkan Karaosmanoğlu’na veda ziyareti gerçekleştirdi.

Son kararname ile Diyarbakır Valiliğine atanan Hasan Basri Güzeloğlu, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na bir veda ziyareti gerçekleştirdi. 1 Ekim 2014 tarihinden itibaren Kocaeli’de görev yapan Vali Güzeloğlu’na çalışmaları için teşekkür eden Başkan Karaosmanoğlu, “Bugüne kadar olan çalışma dönemiz de Valimizle birlikte Kocaeli’ye nasıl hizmet ederiz derdinde olduk. Çok güzel hizmetler yaptık. Kendisine teşekkür ediyorum. Yeni görevinde daha büyük başarılar diliyor ve kendisine dua ediyorum” dedi.

 

“DİYARBAKIR’DA DA ÇOK ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPACAKTIR”

Kocaeli olarak son dönemlerde Valiler konusunda çok şanslıyız diyen Başkan Karaosmanoğlu, “İnsana yakın, çalışkan ve uyumlu çalışan valilerimizle kentimize hizmet ettik. Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, vatandaşlarımızla olan iletişiminde bir kardeş gibi yakın ve güzel bir ilişkisi oldu. İnanıyorum ki kendileri Diyarbakır’da da çok önemli çalışmalar yapacaktır” açıklamasını yaptı.

 

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZLA BİRLİKTE ÇALIŞTIK”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter görevini sürdürürken son kararname ile Bilecik Valiliğine atanan Doç. Dr Tahir Büyükakın’ın da katılığı ziyarette düşüncelerini ifade eden Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, “Yaklaşık 3 yıl onurla, sorumlulukla yürüttüğümüz Kocaeli Valiliği görevimden son yayınlanan Valiler Kararnamesi ile Diyarbakır Valiliği görevine atanmış bulunuyorum. Bugün Büyükşehir Belediye Başkanımıza veda etmek ve helalleşmek için ziyarette bulundum. Kendisinin şahsında bütün ilçe belediye başkanlarımızı da sevgiyle selamlıyorum. 3 yıla yakın süre içerisinde Kocaeli’mizin daha iyiye, güzele, kalkınmış bir Büyükşehir’e,  Türkiye’nin gelişme ve kalkınmasına katkı veren bir güçlü kimliğe ulaşması için Büyükşehir belediye başkanımızla birlikte çalıştık” ifadelerini sarf etti.

 

“GÖNÜL DÜNYAMIZDA ABİ KARDEŞ İLİŞKİSİYDİ”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu ile çalışma alanında bir vali başkan ilişkisinde olduklarını belirten Vali Güzeloğlu, “Ancak esas ilişkimiz gönül dünyamızda bir abi kardeş ilişkisiydi. Kendisinin insan sevgisini, insanı kucaklayan ve bu anlamda hizmeti özellikle gönüller arasında bir diyalog ve köprü kurmakla yorumlayan anlayışı bizimde uygulamak ve hayata geçirmeyi arzuladığımız bir bakış açısı ve yönetim anlayışıydı. Bu noktada çok güzel bir uyum gerçekleşti ve bu uyumda hizmete dönüştü” şeklinde konuştu.

 

“ORTAYA KOYDUĞU KARDEŞLİK HUKUKU İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM”

15 Temmuz hain darbe girişiminde bu ülkenin bekasına kast edenlere karşı ilk dakikalardan itibaren başkanımızla birlikte büyük bir mücadeleyi dayanışma içinde gösterdik vurgusu da yapan Vali Güzeloğlu, “En uyumlu çalışan illerin başında Kocaeli geliyor. Böylesi onurlu bir görevi bizlere tevcih eden Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımız, Sayın İçişleri Bakanımız ve tüm devlet büyüklerimize teşekkür ediyorum. Kocaeli’den ayrılırken edindiğimiz dostlukların şüphesiz burukluğunu ve Kocaeli’nin bize olan sevgisini çok içten hissetmekteyim.  Bütün Kocaelililere Büyükşehir Belediye Başkanımızın şahsında bize olan sevgi ve güvenleri çok teşekkür ediyorum. Haklarınızı helal edin. Diyarbakır’da kendilerini çok seven, her zaman kapısının açık olduğu bir Valileri olduğunu bilmelerini istiyorum. Allah mahcup eylemesin. Değerli Başkanımıza ortaya koyduğu kardeşlik hukuku için teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı. Vali Güzeloğlu ve Başkan Karaosmanoğlu ayrıca, Bilecik Valisi olarak atanan Doç. Dr Tahir Büyükakın’ı bir kez daha tebrik ettiler.
Bu haber 1437 defa okundu

DİĞER HABERLER

100 Milyon TL lik ihalenin tarihi açıklandı

100 Milyon TL lik  ihalenin  tarihi açıklandı

Kartepe’nin 50 yıllık hayali Teleferik Projesi hayata geçiyor.

İSU Kartepe Avluburun HES'i tamamladı

İSU Kartepe Avluburun HES'i tamamladı

İSU Genel Müdürlüğü, “sudan güç alan” stratejisi ile enerji yatırımlarını sürdürüyor.

Down Sendromlular için spor

Down Sendromlular için spor

Şimdiye kadar engellilere yönelik bir çok örnek projeyi hayata geçiren İzmit Belediyesi’nce Down sendromlulara özel spor yapma imkânı sağlanıyor.

Amaç FETÖCÜLERİ temizlemek!

Amaç FETÖCÜLERİ temizlemek!

.

KOÜ'den 'Mavi Balina'uyarısı geldi

KOÜ'den 'Mavi Balina'uyarısı geldi

Yüzlerce çocuğu ağına düşürüp intiharına sebep olan Mavi Balina oyunu hakkında KOÜ akademisyenlerinden açıklama “Mavi Balina buz dağının görünen kısmı”…

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ