15 Aralık 2017 Cuma 05:39
 
  • 3,883 TL

  • 4,577 TL

  • 156,55 TL

  • 109.666

Öncekiler Sonrakiler

VALİ İLK DERS ZİLİNİ ÇALDI

Vali ilk ders zilini çaldı
18 Eylül 2017 Pazartesi 14:32

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı açılış töreni, Vali Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

TBMM İlkokulunda düzenlenen törene; Vali Hüseyin Aksoy’un yanısıra, Kocaeli Milletvekilleri İlyas Şeker ve Mehmet Akif Yılmaz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Alb. Osman Aslan, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Defterdar Dursun Ali Özel, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik,   Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şenol Ergüney, öğretmenler ile öğrenciler ve veliler katıldı.
 
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende İzmit Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibinin Karadeniz yöresi folklor gösterisi büyük beğeni topladı.

TBMM İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Defne Sarıcı’nın okuduğu “Yeni Ders Yılı” ve 4. Sınıf öğrencisi Burak Turan’ın okuduğu “ İlköğretim Haftası” adlı şiirin ardından İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik kısa bir konuşma gerçekleştirdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak ve Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz’ın konuşmasının ardından Vali Hüseyin Aksoy ise yaptığı konuşmalarında; “2017-2018 Eğitim Öğretim yılının açılış töreninde sizlerle birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Eğitim; bizim olmazsa olmazımızdır. Eğitimde göstereceğimiz bir ihmalin faturası yıllar sonra karşımıza çok büyük bir sorun olarak çıkabilmektedir. Bu bakımdan eğitimde bütün imkanlarımızı zorlayarak, çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak bizim görev ve sorumluluğumuzdur. Kocaeli’de bugün itibariyle 935 okulumuzda 368 bin öğrencimiz 22 bin öğretmen nezaretinde eğitim ve öğretime başladı. Özellikle gençlerimizin iyi bir eğitim almaları ve bu eğitimin hayatlarında başarı yolunu açması bizim en büyük temennimizdir.

“ÇOCUKLARIMIZIN EN İYİ ŞEKİLDE EĞİTİM ALMALARI KONUSUNDA BÜYÜK BİR HASSASİYET VE  YOĞUN BİR GAYRET GÖSTERİYORUZ”

Eğitimde sorun yaşanmaması adına Valiliğimiz koordinasyonunda ilgili birimlerimizle bir toplantı gerçekleştirilerek,  başta güvenlik olmak üzere bir çok tedbir alınmıştır. Her okulumuza bir  güvenlik irtibat görevlisi belirlenmiş ve herhangi bir olumsuzluk olması durumunda nasıl hareket edileceği planlanmıştır. Okullarımızın çevresinde çocuklarımızı rahatsız edebilecek gruplara karşı Valiliğimizce karar alınarak, okul çevresinde bekleme yapılması yasaklanmıştır. Okul çevresindeki internet cafelerde okulların açık olduğu dönemlerde öğrencilerin bulunmaları yasaklanmıştır. Hepimizin amacı çocuklarımızın eğitimini en iyi şekilde gerçekleştirmesini sağlamaktır. Çocuklarımızın en iyi şekilde eğitim almaları konusunda büyük bir hassasiyet ve yoğun bir gayret gösteriyoruz. Çocuklarımızı okullarımızda öğretmenlerimize teslim ediyoruz ama görev ve sorumluluğumuz bu noktada bitmiyor. Lütfen çocuklarınızın öğretmenleri ve müdürleri ile irtibatınız olsun. Eğitimde başarıyı yakalayabilmek için okul idaresi ile sürekli diyalog içinde olmak ve çocuğumuzun sınavlarda aldığı düşük notları sorgulamak durumundayız. 
Öğretmenlerde, çocuklarımızın sosyal ve kültürel anlamda gelişmelerini sağlayacak bir takım aktiviteler içinde olmalılar. Eğitim- öğretimde bir çok kurum ve kuruluşumuzun katkısı var. Bu kurumlarımıza teşekkür ediyorum. Eğitim sadece Milli Eğitim Müdürlüğünün sorumluluğunda değildir. Kocaeli’de hayırseverlerimiz tarafından yapılmış birçok okulumuz var. Önümüzdeki dönemde de hayırseverlerimize  yine ihtiyacımız olacağını belirtmek istiyorum. Yeni eğitim-öğretim yılının bir önceki yıldan daha başarılı olmasını diliyorum. Eğitime katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” diyen Sayın Valimiz konuşmalarının ardından, protokol üyeleri ile birlikte 2017-2018 Eğitim - Öğretim yılının ilk ders zilini çalarak, öğrenciler ile toplu fotoğraf çektirdi.

Sınıfları gezerek, öğrencilere başarılar dileyen Vali Aksoy,TBMM İlkokulu öğretmenler odasında yöneticiler ve öğretmenler ile bir araya gelerek, bir süre görüşme gerçekleştirdi.  Anasınıfı çocuklarını da unutmayan Vali Hüseryin Aksoy onlarla da bir araya gelerek tek tek ilgilendi ve sohbet etti.
 


Bu haber 389 defa okundu

DİĞER HABERLER

Yeşil pasaport sil baştan

Yeşil pasaport sil baştan

.

'Hayalimdeki Yansımalar'

'Hayalimdeki Yansımalar'

Kişisel Mücevher Sergisi açıldı

Sözde hizmet ediyorlar ama

Sözde hizmet ediyorlar ama

Çocukların hayatı nı hiçe sayıyorlar

Kocaeli Alperen Ocakları’na yeni başkan

Kocaeli Alperen Ocakları’na yeni başkan

Kocaeli Alperen Ocakları Başkanlığına Baran Aslan atanıyor

Hadsiz..!

Hadsiz..!

.

Hürriyet, Hatay Müftüsüne sert çıktı

Hürriyet, Hatay Müftüsüne sert çıktı

“Saçma sapan konuşmaktan başka işiniz yok mu?”

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET