21 Mart 2018 Çarşamba 06:03
 
  • 3,929 TL

  • 4,817 TL

  • 165,54 TL

  • 116.432

Öncekiler Sonrakiler

VATANDAŞ SALONU İNLETTİ

Vatandaş salonu inletti
30 Ekim 2017 Pazartesi 18:16

İZMİT’TE CUMHURİYET COŞKUSU KONSERLE TAÇLANDI

İzmit Belediyesi’nin Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yılı sebebiyle düzenlediği konser büyük ilgi gördü.  Atatürk Spor Salonu’nda düzenlen Cumhuriyet konserinde Pinhani ve Pera grupları sahne alarak vatandaşlara büyük coşku yaşattı.
 
Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen Cumhuriyet Konserine, İzmit Belediyesi Meclis Üyeleri, oda başkanları,  sivil toplum kuruluşları, Kocaeli’nin dört bir yanından gelen vatandaşlar büyük ilgi gösterirken, spor salonunda adım atılacak boş alan kalmadı.  Konser öncesi İzmit Belediyesi tarafından dağıtılan Türk Bayraklarıyla marşlara eşlik eden vatandaşlar adeta salonu inlettiler.
 
GENÇLERİMİZİN OLDUĞU HER YER GÜZEL
 
Cumhuriyet coşkusunu doyasıya yaşayan kalabalığa seslenen İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “Cumhuriyetimizin 94 yıl dönümü sebebiyle düzenlediğimiz konserimize hoş geldiniz. Gençlerimizin bulunduğu yerde her tür güzellikte vardır.  Anadolu bin yıldır bizim vatanımız. Bu süre içerisinde bu vatanın, bu milletin birliği, bu bayrağın anlı şanlı dalgalanması ve ezanlarımızın susmaması için mücadele veren herkese müteşekkiriz.  Bu vatan için mücadele eden, açanını ortaya koyan her kes bizimdir. Anadolu kapılarını açan Sultan Alpaslan da, Selçuklu da, Fatih Sultan Mehmet, Yavuz Sultan Selim, Kanuni Sultan Süleyman, Abdülhamit Han, Osmanlı da bizimdir. 7 düvele karşı koyan ve küllerinden yeni bir devlet doğmasına vesile olan büyük önder Cumhuriyet’in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk de bizimdir, hepimizindir. Bugün de emperyalist güçlere karşı koyan, dünyada ki zulme uğrayanlara sahip çıkan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bizimdir.
 
 MİNNETTARIZ
 
Bu uğurda Kuvayi Milliye ruhuyla yüzyıllar boyu bu memleketi koruyan,  Kurtuluş Savaşı’nda elinden ne varsa bütün yokluklara rağmen imkânlarını seferber eden Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere mücadele veren tüm neferleri rahmet ve minnetle anıyoruz. Bizi bugünlere getiren, vatanımızı, bayrağımızı, ezanlarımızı, değerlerimize yaşatan herkese teşekkür ediyoruz. Bugün vatanımızı içerde ve dışarda koruyan, canını feda eden tüm güvenlik güçlerimize de teşekkür ediyoruz, minnettarız.
 
BİZE DÜŞEN BU CUMHURİYETİ KORUYUP KOLLAMAKTIR
 
Biz farklı düşüncelerimizle, farklı sosyal yaşantımızla, farklı tercihlerimizle, farklı siyasi bakış açımızla, farklı etnik gruplarımızla güçlü bir Türk Milletiyiz. Biz birlikte Türkiye Cumhuriyeti ve milletiyiz. Onun için ayrı gayrı yok. Bunu biz her yerde gösterdik. Kurtuluş Savaşı’nda 7 düvele karşı dururken gösterdiğimiz gibi, 15 Temmuz’da da demokrasimize sahip çıkışımızla tüm dünyaya yeniden mesajımızı verdik. Bundan sonra da demokrasimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bize düşen bu Cumhuriyeti koruyup kollamaktır” dedi.
 

Konuşmaların ardından Başkan Doğan, Pinhani ve Pera gruplarına çiçek takdim ederek teşekkür etti.  Konser alanında Başka Doğanla fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşlar büyük kalabalıklar oluşturdu.

Bu haber 568 defa okundu

DİĞER HABERLER

Ağrı'dan gelen 25.grup uğurlandı

Ağrı'dan gelen 25.grup uğurlandı

"Biz Anadoluyuz" projesi kapsamında Ağrı'dan gelen 25.Grup misafir öğrencilerimi memleketlerine uğurladık.

HİDO, İzmit'te 10 Bin basketbol topu dağıttı

HİDO, İzmit'te 10 Bin basketbol topu dağıttı

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ve İzmit Belediyesi Belediye Başkanı Nevzat Doğan protokole imza atarken, öğrencilere 10 bin basketbol topu dağıtıldı.

Cami derneğinin paralarını çaldı

Cami derneğinin paralarını çaldı

Kocaeli Darıca ilçede, kimliği belirsiz bir kişi, girdiği camide, cami derneğine ait 2 bin lira çaldı. Güvenlik kamerasına yansıyan olay sonrası polis, şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

Genç İşadamları'ndan Ok’a Ziyaret

Genç İşadamları'ndan Ok’a Ziyaret

İZGİAD Başkanı Yusuf Erenkaya ve yönetim kurulu üyeleri, İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Tolga Ok’u makamında ziyaret etti.

‘Vaatlerimizin %91’ini tamamladık’

‘Vaatlerimizin %91’ini tamamladık’

Başkan Karaosmanoğlu, Yatırım Gündemi toplantısında Büyükşehir Belediyesi’nin 2014-2019 dönemini değerlendirdi

İzinsiz tabelalar kaldırılıyor

 İzinsiz tabelalar kaldırılıyor

Kandıra İlçesinde turizm beldelerinde bulunan izinsiz tabelalar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi “Reklam, İlan ve Tanıtım Yönetmeliği” kapsamında kaldırılıyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ