24 Ekim 2018 Çarşamba 05:00
 
  • 5,774 TL

  • 6,626 TL

  • 229,82 TL

  • 93.469

Öncekiler Sonrakiler

VERGİ BORÇLARININ YAPILANDIRILMASINDA SON GÜN 31 TEMMUZ

Vergi borçlarının yapılandırılmasında son gün 31 Temmuz
19 Temmuz 2018 Perşembe 13:42

.

Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı Ayhan YAMAN,  7143 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında başvuruların 31 07 2018 tarihinde sona ereceğini belirterek, mükelleflerin son günleri beklemeden müracaat ederek, Kanunun sunduğu olanaklardan yaralanmaları hususunda hatırlatmalarda bulundu.

Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı Ayhan Yaman, yapmış olduğu yazılı açıklamada, 7143 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanunun Kesinleşmiş borçlar için  öngörmüş olduğu başvuru süresinin 31 07 2018 tarihinde sona ereceğini belirterek, mükelleflerin son günleri beklemeden müracaat etmeleri hususunda bir kez daha uyarıda bulundu.

Yaman, 20 Temmuz 2018 tarihi itibarıyla Yapılandırma Kanunu kapsamında yapılan başvuru sayısının 75 bin in üzerindeki sayılara ulaştığını belirterek, özellikle peşin ödemelerde % 90 kadar varan faiz indirimden yararlanılmasının mükellefler lehine çok büyük avantaj doğuracağını belirtti.
Vergi Dairesi Başkanı Yaman, ”Başkanlığımızın tüm personeli ile Kanunu anlatmak ve uygulamak üzere hazır bulunuyoruz. Kapsama girip de “ben bu Kanunu duymadım” diyen bir vatandaşımızın kalmasını istemiyoruz. Kanundan yararlanmak isteyenlerin, 31 Temmuz 2018 tarihine kadar ilgili vergi dairesine başvuruda bulunmaları gerekiyor Özetle toplumun her kesimini ilgilendirebilecek nitelikte bir kanun olan bu yeni yapılandırma Kanunundan yararlanmak için bir an önce başvuruların yapılması ve imkânlar dâhilinde peşin ödemelerin seçilmesinde yarar olduğunu duyurmak istiyoruz.” dedi.

Bu haber 461 defa okundu

DİĞER HABERLER

Cihat Altınyuva korkuttu

 Cihat Altınyuva korkuttu

.

PTT 178 yaşında

PTT 178 yaşında

.

ALO deyin, atığınızı gelip alsınlar

ALO deyin, atığınızı gelip alsınlar

İzmit Belediyesi Alo Atık uygulamasıyla vatandaşların evlerindeki geri dönüşüm atıklarını topluyor.

İzmit'te basketbol bayramı

İzmit'te basketbol bayramı

.

İnsanlığın sesi Kartepe Zirvesi'nden yükselecek

İnsanlığın sesi Kartepe Zirvesi'nden yükselecek

26 – 28 tarihleri arasında ikincisi düzenlenecek olan Kartepe Zirvesi “Göç, Mültecilik ve İnsanlık” temasıyla toplanıyor

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET