16 Ekim 2018 Salı 07:48
 
  • 5,783 TL

  • 6,697 TL

  • 226,97 TL

  • 98.631

Öncekiler Sonrakiler

VEZİRÇİFTLİĞİ SEMT KONAĞI HALKTAN YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

Vezirçiftliği Semt Konağı Halktan Yoğun İlgi Görüyor
22 Ocak 2018 Pazartesi 11:02

Başiskele halkının yoğun ilgi gösterdiği Vezirçiftliği Semt konağını Başkan Ayaz ziyaret edip, çeşitli kurslarda eğitim alan bayan kursiyerlerle hasbihal etti.

Marmara bölgesinin yükselen değeri 7 Yıldızlı Kent Başiskele’de Başkan Hüseyin Ayaz, kadınların sosyal yaşamda bilgi ve becerilerinin geliştirmesine önem veriyor. Bu kapsamda Başiskele Belediyesi birçok mahallede semt konakları açarak kadınlara yönelik çalışmalarını artırıyor.

Mahallelerde yapılan üstyapı çalışmalarının yanında sosyal belediyecilik alanında önemli projeler hayata geçiren Başiskele Belediye Başkanı Ayaz, bu yönde yaptığı çalışmalarla halkın takdirini kazanıyor. Vatandaşlar tarafından oldukça yoğun taleplerin bulunduğu semt konaklarında eğitim, sağlık, kültür gibi pek çok hizmet ücretsiz olarak mahalle halkına sunuluyor. Birçok beceri ve yetenek kurslarının olduğu semt konaklarında çocuklara, kadınlara ve mahallenin emekli kesimine de hizmet veriliyor. Semt konaklarına çabuk ve kolay ulaşım sağlayan genç yaşlı herkes neredeyse tüm günlerini semt konaklarında geçiriyor.

 Yine bu semt konaklarından biri olan Vezirçiftliği Semt Konağını Başkan Ayaz ziyarette bulundu. Kadınların istek ve şikâyetlerini yerinde dinleyen Ayaz, gerekli çözümler için belediye birim müdürlerine talimatlar vererek çözümler oluşturuyor. Vezirciftliği semt konağında verilen kurslar da şu şekildedir:  Özel ilmihal dersleri ve tasavvuf sohbetleri Salı günleri saat 11:00 ve 12:00'de yoğun katılımla gerçekleşiyor. Aynı zamanda dikiş, mefruşat kursu, spor hizmetleri Semt Konağı'nda devam ediyor.

Bu haber 356 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET