17 Ekim 2017 Salı 12:44
 
  • 3,658 TL

  • 4,306 TL

  • 152,53 TL

  • 107.342

Öncekiler Sonrakiler

YAHYA KAPTAN'A BÜYÜK YATIRIM

Yahya Kaptan'a büyük yatırım
05 Ekim 2017 Perşembe 12:00

.

Hemen her yağış sonrası adeta suya batan Yahya Kaptan Mahallesi'nde bu görüntüler artık tarih olacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü tarafından 14 Nisan tarihinde başlatılan terfi istasyonu inşaatında sona gelindi.

 


Aşırı yağışlardan oluşan yüzey sularından dolayı mevcut hatların yetersiz kalması ile yer yer su baskınlarına maruz kalan mahalle halkı bu duruma adeta isyan ediyordu. Geçtiğimiz yıl yaşan su baskını sonrası kışın ortasında insanlar elektriksiz, ve kalorifersiz kalmış, binaların zeminleri tamamen sularla dolmuştu.


SONA GELİNDİ


Yaklaşık 6 aydır devam eden inşaat çalışmalarında artık sona gelindi. Yahya Kaptan'ı su baskınlarından koruyacak terfi istasyonunun malzemeleri monte edilmeye başlandı.  Yahya Kaptan Toplu Yapı Yönetim kurulu çalışmaları yakından takip ediyor.

Bu haber 1375 defa okundu

DİĞER HABERLER

Cumhuriyet Koşusu için başvurular sürüyor

Cumhuriyet Koşusu için başvurular sürüyor

.Başvuru süresi 27 Ekim Cuma günü sona erecek.

Acil kan aranıyor

Acil kan aranıyor

.

Acı haber peş peşe geldi

Acı haber peş peşe geldi

Zap'ta şehit sayısı yükseldi.

Türkiye'de bir ilk daha Kartepe'de

Türkiye'de bir ilk daha Kartepe'de

Kartepe’nin doğal güzelliklerini ortaya çıkarmak ve doğa turizmini desteklemek amacıyla hazırlanan Dağ Altı Yürüyüş ve Bisiklet Yolu Projesi, aynı zamanda ekoturizm alanı ilan edilen bir proje olma özelliğini de taşıyan ilk yer.

İMO’da Bilirkişilik Temel Eğitimleri Başlıyor

İMO’da Bilirkişilik Temel Eğitimleri Başlıyor

Kocaeli’de Bilirkişi Temel Eğitimleri’ne yetkili kurum olarak ev sahipliği yapacak olan İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi birinci dönem eğitimlerini 26-27-28-29 Ekim 2017 tarihlerinde yapacak.

SEDAŞ' tan önemli duyuru

SEDAŞ' tan önemli duyuru

SEDAŞ “2013 Mart Ayı Sonrası” Geçiş DönemindeSayacını, Kendi Satın Alıp Kullananlara ( SEDAŞ Kayıtlarında Müşteri Mülkiyetinde Görünen Sayaçların) Bedelini Ödeyecek.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ