25 Mart 2019 Pazartesi 18:08
 
Öncekiler Sonrakiler

YAŞAR ÇAKMAK, ADAY ADAYLIĞINI GELİŞEN TEKNOLOJİYLE BİRLEŞTİRDİ

Yaşar Çakmak, Aday adaylığını gelişen teknolojiyle birleştirdi
02 Mayıs 2018 Çarşamba 11:33

“Her şey Türkiye için!”

Ak Parti Kocaeli 27. Dönem Milletvekili Aday Adayı Yaşar Çakmak, Marina Cafe’de basın toplantısı düzenledi. 


‘Hep Birlikte Yeni Hedeflere’, ‘Herşey Türkiye için’ sloganıyla yola çıkan Çakmak, düzenlenen toplantıda milletvekilliği aday adaylığı başvurusuyla ilgili açıklamalarda bulunarak, “İlk toplantımı Kocaeli Milletvekili aday adayı olduğum için Kocaelili gazetecilerle yapmak istedim. AK Parti Kocaeli Gebze seçim bölgesinden milletvekili aday adaylığına başvurdum. Halkımız ve tüm insanlar, ülkemiz ve tüm dünya için sorumluluğumuz olduğunu düşünüyorum. Bu sorumluluk hissi  'birisi bir şeyler yapmalı' demektense, elimizden geleni yapma sorumluluğu yüklediğini düşünüyorum. Ve var gücümüzle sorumluluğumuzu yerine getirmeyi, yürekten istemeli ve gereğini yapmalıyız. Bunun için en temel, birinci şart, temiz niyet. Temiz niyet, kişisel veya grupsal hiçbir çıkar ummadan insanlık için, dünya için bir şeyler yapma, fayda üretme gayretidir. Aldığım eğitim, bürokrasi ve özel sektör kariyerinde edindiğim tecrübe ve birikimlerin milletimize, tüm insanlığa fayda üretmeye katkı sağlayacağını düşündüm. Yakın çevremdeki tecrübeli devlet büyüklerimin de tavsiyesine uyarak aday adayı olmaya karar verdim. İnşallah partimiz ve halkımız bana bu görevi verirse üzerime düşen sorumluluğu gayretim ölçüsünde yerine getirmeye çalışacağım. Aday adayı olduğum bölgemizin sorunları ve çözüm yolarının aranması doğal olarak bizim birinci ilgi alanımız olduğunu düşünüyorum. Ancak Milletvekilliği sadece bulunduğun köy, kasaba veya il için değil öncelikle tüm ülkemiz ve hatta daha geniş bir coğrafya için verilen bir görevdir” dedi.“Hedeflerim var”
Yoğun olarak çalışmalar yapmayı düşündüğü birkaç hedeflerinden bahseden Çakmak, “Öncelikle partimizin seçim çalışmalarında kullanılan ana sloganımız olan ‘ Hep Birlikte Yeni Hedeflere’ sloganının önemli bir başlık olduğunu düşünüyorum. Artık Türkiye, yeniden dünyanın oyun kurucu ülkelerinden biri olmaya başlamıştır. Bu kazanımların daha ileri düzeye çıkarılması için daha fazla global fikirlere ve projelere ihtiyaç duyulacaktır. Yeni kurulacak meclis sadece Türkiye’nin yeniden şahlanışı değil, mazlum milletlerin de umut kapısı bir meclis olacaktır. Hepimizin malumu olan bürokrasi, devletin olmazsa olmaz şartlarından birisidir. Lakin gelişen teknoloji ve insanlığın ihtiyaçları karşısında bürokrasi zaman zaman ciddi engeller oluşturmaktadır. Ak Parti iktidarı ile birlikte ülkemiz bu konuda ciddi kazanımlar elde etmiştir. Tabii ki gelinen nokta sevindirici olmakla beraber yeterlidir demek işin doğası gereği doğru değildir. Kariyerimin bir kazanımı bürokrasi ve özel sektör tecrübelerini devletin ciddiyetini koruyarak özel sektörün esnekliği ile buluşturup etkin ve hızlı çözüm projelerine yönelik çalışmalar öncelikli ilgi alanımda arasındadır. Tüm dünyada kimsenin hayal edemediği kadar hızlı bir değişim yaşanıyor. Teknolojik değişim kaçınılmaz bir sonuçtur. Ülkemiz özellikle e-devlet uygulamaları ile birçok gelişmiş ülkeye örnek olacak başarılı çalışmalara imza atmıştır. Şimdi bu çalışmaların daha ileriye gitmesi ve özellikle yeni neslin, gençlerin dijital dönüşümde, yapay zeka uygulamalarında aktif rol almasını sağlamak yeni bir medeniyet tasavvurunu doğuracak kadar önemli bir vazife olarak karşımıza çıkmaktadır. Türkiye’nin en büyük, dünyanın sayılı teknoloji firmasında geçirdiğim yıllardaki tecrübelerimle milletime bu alanlarda da fayda üretebileceğimi düşünüyorum. Verimlilik konusu hem özel sektörün hem de devletlerin her zaman en baştaki gündemlerinden biridir. Yeni ihtiyaçlar ve teknolojik değişimlerle verimlilik ölçüleri, beklentileri de sürekli değişmektedir. Üretim ve hizmetlerdeki verimlilik kaynakların doğru kullanılması ve yönlendirilmesi mümkündür. Kaynakların doğru kullanılması bizim milli bir meselemiz olmaktan öte insanlığın meselesidir. Yaşadığımız evrene karşı olan sorumluluklarımızın en başında gelen bir husustur. Verimlilik için sürdürülebilir sistem ve uygulamalar,  düzenlemelerle ilgili çalışmalar da öncelikli çalışmalarım arasında yer alacaktır” ifadelerine yer verdi.

Yaşar Çakmak kimdir?
1967 yılında doğdu. Orta öğrenimini Gebze İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. 1990’da İ.Ü Siyasi Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu.  Kariyerine 1992 yılında Sayıştay’da başladı. Başdenetçi olarak çok sayıda denetimlerde bulundu. AK Parti kuruluşunda fahri görevler üstlendi. Bürokraside devam kararı ile AK Parti resmi kurucular listesine giremedi. Üst düzey atamasına ilişkin iki kararname sonrası Türk Telekom Malzeme Dairesi Başkanlığı’na atandı. Bu görevinde telekominikasyon alanında çok sayıda projeye imza attı. Enerji Bakanlığı TETAŞ’ta Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyelik görevlerini üstlendi. Bürokraside geçen 18 yıllık tecrübesinin ardından, iş hayatına özel sektörde üst düzey yönetici olarak devam etti. Avea Satınalma, TT Grubu Lojistik Direktörlüğü’nden sonra TT Assitt İdari Mali İşler ve Lojistik Direktörlüğü görevlerini 8 yılı aşkın bir süredir yürütmekte, çeşitli meslek ve sivil toplum kuruluşlarında sosyal ve kültürel çalışmalara aktif olarak katkı sağlamaya devam etmektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır. İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Bu haber 1783 defa okundu

TAM DESTEK

Fikret KARAKAŞ
02 Mayıs 2018 Çarşamba 16:43

Çıktığınız bu yolda ALLAH yar ve yardımcınız olsun İNŞALLAH

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ