16 Temmuz 2019 Salı 20:40
 
Öncekiler Sonrakiler

YAVUZ SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Yavuz sessizliğini bozdu
25 Temmuz 2018 Çarşamba 12:10

Kocaeli Ticaret Odası(KOTO)’nın Aylık Olağan Meclis Toplantısı’na katılan Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz, sessizliğini bozdu.

Haber: Burcu Nazlı

Kocaelispor taraftarlarının ve sporseverlerin merakla beklediği transfer ile ilgili uzun süredir konuşmayan Başkan Bahri Yavuz, ilk kez kamuoyu karşısına geçerek, önemli açıklamalarda bulundu.  

Konuşmalarına göreve başladığı 4 yıllık süreci değerlendiren Başkan Bahri Yavuz, “İlk kez burada konuşma şansım oldu. Takım amatöre düştükten sonra çok büyük borçlar altındaydı. Kendisine ait tesisi bile yoktu. Şehrin büyük markasının fiziksel olarak imkanları yoktu. Yola çıkarken o kadar ümitsizdi ki şehir, biz bir avuç insan yönetime insan yazmak için zorlandık. Haklı olarak geçmişte birçok yönetici üyemiz yargılandı. Ulusal basına yansıyan olaylar vardı. İlk 17 kişiyi oluşturmak çok zor oldu. Başladığımız gün durum tespiti yapmak istedik ama ne kadar borcumuz olduğunu yapamadık. Kulüp kayıtları eskiydi ve kulübün belli bir dönemi yargılandığı için bazı belgelere el konulmuştu. 2 seneyle ilgili kayıtların yüzde 90’ına ulaşamadık. 35 yaşında bir belediye otobüsü, idman sahası olmayan bir kulüp devraldık. Biz neyi yönetmeye çalıştık onu açıklamayabilmek için bunları söylüyorum” dedi.

“Kimseden kaynak istemedik”
 4 yıllık süreç içerisinde hiçbir kurum ve kuruluşlardan kaynak istemediklerini kaydeden Yavuz, “Ben kendimi bildim bileli Kocaelispor taraftarıyım. 38 senedir bu kulübün peşinde Türkiye’de 44 şehir gördüm. Gerçekten Kocaelispor çok değerli bir marka. Bizi her yerde çok iyi karşılıyorlar. Şehir dışında büyük bir saygı var. Biz 4 sene boyunca asla şikayetçi olmayacağımızı söyledik. Bütün zorlukları kendi içimizde yaşadık. ‘Bize kaynak verin burayı yönetelim’ diye bir kere bile demedik. Biz güler yüzlü hizmeti yaptığımız zaman bizi çağıracaklar. Bugün çağırdınız. Gerçekten insanlara kaliteli hizmet, doğru proje sunduğunuz zaman her şey olacak.  Halkın takımı Kocaelispor dedik. Siyaseten yönetilmeyen, siyaseti kulübe sokmayan bir yapı yapmak istedik. Siyaset çok önemli ama bu yapı kulübün içine girdimi parçalanma başlıyor. Biz halkın takımı Kocaelispor olmak istiyoruz. Siyaseten yönetilmek istemiyoruz dedik büyüklerimiz bizi anladı. Taraftar bizi anladı. Yabancı ülkelerde komşu şehrin takımı tutulmaz. Valencia’a oturan Barcelona’yı tutmaz. Bu sadece bizim ülkemizde var. Bizim şehre aidiyet duygusunu sağlamamız lazım. Bu şehirde hiç imkanımız yokken 10 Bin öğrenciye okul eşyası dağıttık. Biz bunları kendi imkanlarımızla yaptık” ifadelerini kullandı.

“Çoğu gitti azı kaldı”
Kocaelispor’da biriken çoğu borçların azaldığını söyleyen Başkan Yavuz, “Ticaret Odası olarak sizin de en çok zorlandığınız konu bu. Şehre aidiyet duygusunu sağlamanız lazım.  Tesislerle ilgili birçok şey konuşuldu. 55 Bin TL’lik kredilerle tesis gelirleri Kocaelispor’a kazandırıldı. SGK borcu olmayan 8 -10 sayıda kulüpten biriyiz. 94 kişilik futbolcu borçlarımız var. TFF’de kayıtlı olan Büyükşehirde kalan birkaç milyonluk bütçesi var fakat şu an kulübün menfaati için susmamız lazım. Yüzde 75-80’lik kısım bitti. Ama biz sadece olaya kulübün transfer yasağını bitirmek için bakmıyoruz. Biz olayı kökten halletmek istiyoruz. Bu kulüp temizleniyor. Bütün borçları bitireceğiz. Yıllarca bu kulübe emek vermiş bir çok kişinin emeğinin karşılığını alamadığını biliyoruz bunları da halledeceğiz, onlarında hakkını vereceğiz bu konuda iddialıyız” diye konuştu.

“Kocaeli’de yaşayan herkesin üye olması gerek”
Bu şehirde yaşayan herkesin kulübe üye olması gerektiğine vurgu yapan Bahri Yavuz, “Sizlerden ricamız ilk olarak kulübümüz 2008-2009’dan sonra çok zor günler geçirdi. Bu şehirde yaşayan kalbinde Kocaelispor’u hisseden herkesin bu kulübe üye olması lazım hep beraber yönetelim. Başımıza ne geldiyse taşınmış topluluklarla yönetimler el değiştirdi. Biz bugün varız yarın yokuz.

Gençlerimizi bugün stada yarın kulübe gönderin. Bizim her sene 3 tane sosyal sorumluluk projemiz olsun istiyoruz. Başka yerlere de gittik bize para verin demedik. Sırt çantası yaptırdık onlarla sosyal sorumluluk projesi yaptırdık.  Sizden de beklentimiz bu” dedi.

“35 bin kişiye dokunmamız lazım”

‘Yeni stadımız Türkiye’nin en büyük statlarından biri’ diyen Bahri Yavuz, “Oradaki 35 bin kişiye söylenebilecek dokunabilecek bir şeyler yapılmalı.  Ben KOTO sponsor olsun Şu Çılgın Türkler kitabını hediye edelim öyle bilet verelim. Sizlerden isteğimiz ancak bu olur.  Odamız kombine, loca satışında bize destek verecektir. Yıllarca hepimizi etnik, dini birçok konuda böldüler. Bizim bölünmemiz değil birleşmemiz gerekiyor. Yerelde önce yeşil-siyah renkler etrafında birleşmeliyiz. Kocaelispor, aslında bu şehiri en çabuk şehrin ismini duyuracak bir marka. Kocaelispor markası sizlerin mücadelesiyle ayakları yere basacak şekilde gelirse şehre çok büyük katkısı olacak.   Bu şehrin çocukları kulübün altyapısında top koşturuyor. Bu beni çok mutlu ediyor aynı mutluluğu sizde yaşayacaksınızdır” ifadelerini kullandı.


KOTO'nun tamamı Kocaelisporlu

Konuşmaların ardından Kocaelispor Kulübü Başkanı Bahri Yavuz, KOTO Meclis üyelerinin tamamı olan 66 kişinin üyelik formunu imzaladı. KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan’a ve KOTO Başkanı Necmi Bulut’a yeşil-siyahlı bileklik armağan etti. 


Bu haber 3612 defa okundu

verraterisch_nachter@hotmail.com

Deniz
25 Temmuz 2018 Çarşamba 12:31

Tam bir hayal kırıklığıydı.Aylardır bekle en son açıklama dedikleri şeyler banttan yayınlanmış gibi aynı şeyler daha önce defalarca söylenen ezberlediğimiz şeyler.Daha çok moral bozdu.Kimseden para istemeyeceğiz deniyor ama sadece borcu ödemek için gereken 7-8 milyonun nerden bulunacağıda söylenmiyor borç ödenince transfer için para nereden bulunacak söylenmiyor.Siyasetten para istemiyorsunuz anladıktan kimseden istemiyoruz niye diyorsunuz stada isim sponsoru olun forma sponsoru olun desenize.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ