28 Mayıs 2018 Pazartesi 02:38
 
  • 4,705 TL

  • 5,507 TL

  • 196,80 TL

  • 103.200

Öncekiler Sonrakiler

YAZ OKULU BAŞLIYOR

Yaz okulu başlıyor
29 Haziran 2017 Perşembe 12:38

Kocaeli Üniversitesi 2016 -2017 Yaz Okulu 3 Temmuz 2017 tarihinde başlıyor.

 Kocaeli Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, Yaz Okulu’na başvuru koşullarını ve öğrencilerin dikkat etmesi gereken noktaları açıkladı. 30 Haziran itibariyle yaz okulunda açılacak dersler ilan edilecek, 3-7 Temmuz arasında ise ders seçimleri ve harç ödemeleri yapılabilecek.
Yaz Okulu Başvuru Koşulları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Kocaeli Üniversitesi Öğrencileri:

 

1.       2016-2017 Yaz Öğretimi Öğrenci ders seçim işlemleri Yaz Öğretimi bağlantısından yapılacaktır. Misafir öğrencilerimiz için seçtikleri derslerin onaylaması işlemleri Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapılacaktır. Üniversitemiz öğrencilerinin ders onaylama işlemleri Bölümleri tarafından Eğitimde Yeniden Yapılanma ve Kalite Süreci(EYYKS) panelinden yapılacaktır.

 

2.       Yaz öğretimi kapsamında açılacak dersler için kota belirlenebilecektir.

 

3.       Öğrenciler en fazla 3 ders seçebileceklerdir.

 

4.       Bir dersin yaz öğretiminde açılabilmesi için en az 10 öğrenci tarafından seçilmiş ve ilgili birim tarafından onaylanmış olması gerekmektedir.

 

5.       Birinci ve ikinci öğretim öğrencileri aynı dersi seçebilirler.

 

6.       Öğrenciler, alt yarıyıllara ait hiç almadığı, alıp da sınavına girme hakkı elde edemediği ve alıp da başarısız kaldığı dersleri alabilirler.

 

7.       Genel not ortalaması 3.00 ve üzerinde olan ve herhangi bir ders başarısı (DD) harf notundan düşük olmayan bir öğrenci bölüm/program başkanı onayıyla yaz öğretiminde açılan üst yarıyıllara ait dersleri alabilir.

 

8.       Yaz öğretiminde lisans öğrencileri lisans programlarından, ön lisans öğrencileri ise ön lisans programlarından açılan dersleri alabilirler.

 

9.       Yaz Öğretimi  sayfası açılan dersler bağlantısından yaz öğretimi için açılan derslerin bilgileri görüntülenebilmektedir.

 

Kayıt donduran öğrencilerin kontrolü aktif yıl (2016 – 2017 Eğitim Öğretim Yılı) üzerinden kontrol edilecektir. Aktif yılda güz, bahar veya her iki dönemde de kayıt donduran öğrenciler için kayıt dondurdukları dönem(ler)de ilgili yarıyıla(lara) ait dersleri yaz öğretimi için seçemeyeceklerdir.

 

Örnek: 2015/2016 Eğitim-Öğretim ders listesine tabi bir öğrenci 2016/2017 Eğitim-Öğretim yılının güz döneminde kayıt dondurmuş ise ders listesinde 3’üncü yarıyıldaki derslerini seçemeyecektir.

 

10.   30 Haziran 2017 tarihi itibariyle Yaz Öğretiminde açılacak dersler ilan edilecektir.

 

11.   03 Temmuz - 07 Temmuz 2017 Tarihleri arasında Yaz Öğretimi ders seçim işlemleri yapılacaktır.

 

12.   Ders seçimi sonrasında ders saatlerine bağlı olarak hesaplanan harç ücreti hesaplanacak ve Hesaplanan harç ücretleri 03 Temmuz 2017 – 07 Temmuz 2017 tarihleri arasında İş Bankası şubelerine yatırılacaktır.

 

13.   Yaz öğretimi harç ücretini, Yaz Öğretimi Akademik Takviminde belirtilen süreler içerisinde ödemeyen öğrencilerin yaz öğretimi ders onay işlemleri yapılmayacaktır.

 

14.   08 Temmuz 2017 Tarihinde Ders seçimi işlemleri tamamen kapatılacaktır.

 

15.   Gerekli kontenjanı sağlamayan (10 kişi) derslerin tespiti yapılarak dersleri alan öğrencilerin dilekçelerinin onayı kaldırılıp bu dersler dilekçelerden silinecektir. Öğrencilerin harçları tekrardan hesaplanacaktır ve Öğrencilerin dilekçeleri tekrar onaylanacaktır. (Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından)

 

16.   07 Temmuz 2017 tarihinden sonra ders ekle/çıkar işlemi yapılmayacaktır.

 

17.   Harç iade dilekçesi Yaz Öğretimi bağlantısından alınacaktır. İlgili dilekçe doldurularak Öğrenci işleri Daire Başkanlığı Harç Bürosuna teslim edilecektir. Bunun dışında dilekçeler kabul edilmeyecektir. Harç iadelerinin son başvuru tarihi 14 Temmuz 2017 olacaktır.

 

 

 

Misafir Öğrenciler

 

1.       03 Temmuz - 07 Temmuz 2017 Tarihleri arasında ders seçimi yapılacaktır.

 

2.       Ders seçimi sonrasında ders saatlerine bağlı olarak hesaplanan harç ücreti ödenecektir.

 

3.       Şehit ve Gazi yakını ile Türkiye Burslusu kapsamında yaz öğretimi harç ücreti ödemeyecek öğrencilerin bu durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.

 

4.       Ders seçimi yaparak harç ücretini ödeyen öğrencilerin seçilmiş derslerinin düzeltilmesi, değiştirilmesi ve onaylanması işlemleri Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapılacaktır. Öğrencinin ilgili tarihlerde Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.

 

5.       Yaz Öğretimi  sayfası açılan dersler bağlantısından yaz öğretimi için açılan derslerin bilgileri görüntülenebilmektedir.

 

6.       Misafir öğrencilerimizin Yeni Hesap Oluşturma  sayfasından sisteme giriş için yeni hesap oluşturmaları gerekmektedir.

 

7.       Misafir öğrencilerimizden e-posta adreslerini yanlış girmişlerse Eposta Güncelleme sayfasından güncelleme işlemleri yapabilirler.

 

8.       Önceki yıllarda Üniversitemize yaz öğretimi için başvuru yapan misafir öğrencilerimiz mevcut ise var olan öğrenci numarası ve şifreleri ile giriş yapabileceklerdir.

 

9.       Şifremi unuttum bağlantısı ile şifre değişiklikleri yapılabilmektedir.

 

10.   Yaz Öğretimi için başvuru yapacak yabancı uyruklu misafir öğrencilerimiz 9 ile başlayan 11 haneli Yabancı Uyruk (YU) Numarasına hesap oluşturma işlemleri için kullanılacaktır.

Bu haber 1201 defa okundu

DİĞER HABERLER

Toprak kaydı tren seferleri durdu

Toprak kaydı tren seferleri durdu

.

Kandıralılar, Kaymakam Kantay'ı ziyaret etti

Kandıralılar, Kaymakam Kantay'ı ziyaret etti

.

Ereğli’de evleri özüne dönüyor

Ereğli’de evleri özüne dönüyor

'Ereğli Evleri Hayat Buluyor' projesi kapsamında Ereğli’deki Çıpalı Konak ve bir tescilli yapıda restorasyon çalışmaları sürüyor.

Dere taştı;2 evi su bastı

Dere taştı;2 evi su bastı

.

Taklit gözlükler göz sağlığını tehdit ediyor

Taklit gözlükler göz sağlığını tehdit ediyor

İZMİT'te özel bir hastanede göz doktoru olarak görev yapan Op.Dr. Fethi Güngör, taklit gözlüklerin göz sağlığını tehdit ettiğini belirtti.

Derince’ye modern bir tesis daha

Derince’ye modern bir tesis daha

Fatih Mahallesi’nde eğitim veren Derince Şehit Osman Gazi Çetingöz Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne inşa edilen Kapalı Spor Salonu’nu inceleyen Başkan Bulut, bölgeye son derece modern bir tesis kazandırdıklarını söyledi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET