19 Aralık 2018 Çarşamba 11:32
 
  • 5,321 TL

  • 6,070 TL

  • 214,73 TL

  • 91.555

Öncekiler Sonrakiler

YENİ PAZAR ALANI VE OTOPARK’TA DEV İFTAR

Yeni Pazar Alanı ve Otopark’ta dev iftar
01 Haziran 2018 Cuma 13:17

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Doğu Kışla Pazar Alanı ve Otoparkı’nın iftar programıyla tanıtımını yaptı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Mehmet Ali Paşa Mahallesi’ndeki Doğu Kışla Parkı’nın karşısında inşa ettiği pazar alanı için tanıtım programı düzenledi. İftar programıyla birlikte gerçekleştirilen tanıtım programında 5 bin kişiye orucunu açtı. 35 dönüm alana kurulan kapalı pazar alanı tam donanıma sahip. Vatandaşların rahatça alışveriş yapabilecekleri pazar alanında pazarcılar için de her şey mevcut. 

YOĞUN KATILIM
Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği pazar alanının tanıtım ve iftar programına
Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, Genel Sekreter İlhan Bayram, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altay, Türkiye Sebzeciler Meyveciler Seyyar Pazarcılar Federasyonu Genel Başkanı Ali Karaca, Kocaeli Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programda konuşan Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim pazar alanını yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti. Türkiye Sebzeciler Meyveciler Seyyar Pazarcılar Federasyonu Genel Başkanı Ali Karaca da konuşmasında “Kim bu ülkede pazarcı esnafı için bir çivi çakmışsa Allah hepsinden razı olsun” dedi.

YOLUMUZA İNANÇLA DEVAM EDECEĞİZ
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da konuşmasında “Artık Türk halkı kenarda köşede, itilmiş kakılmış pislik içinde yaşamaya mahkûm değil. Türkiye’nin önü açıldı. Adım adım ilerliyor.
Atatürk’ün işaret ettiği gibi çağdaş medeniyetin önüne geçeceğiz. Bu kapalı pazar alanımız sosyal tesisiyle, hizmet binasıyla, çocuk emzirme odasına varıncaya kadar insanımızın daha güzel bir hayat yaşamasının işareti. Biz her şeyin en güzeline layığız. Onun için çalışıp çabalıyoruz. Bu anlamda en büyük teşekkürü başta Cumhurbaşkanımıza yapıyoruz. Allah ondan razı olsun. Türkiye’nin önünü açtı, zincirler kırdı. Adım adım Türkiye’nin huzuru için, onurlu bir ülke olması için çalışmaya devam ediyoruz. Artık her şey bugünkünden çok daha güzel olacak, ulaşım, çevre, eğitim, sağlık olarak ilerlemeye devam ediyoruz. Gençlerimiz her şeyin daha güzeline layık. Onun için adım adım ilerleyeceğiz, Bütün engellere rağmen, batının bütün tuzaklarına rağmen yolumuza inançla, imanla devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

KOCAELİ GELİŞMİŞ BİR ŞEHİR OLDU
Başbakan Yardımcısı Fikri Işık ise programdaki konuşmasında, “Bu muhteşem eserimiz yağmur, çamur, kış, kar demeden mücadele eden pazarcı esnafımıza hayırlı olsun. İnşallah bu mekân içerisinde hayırlı bereketli kazançlara sizler ulaşırsınız. İzmit halkı da kaliteli her ürünü buradan almaya devam eder. Pazarcılarımıza İzmit’in en güzel yerini tahsis ettik. İzmit’in kalbinde modern bir pazar yeri kurduk. Bu kadar kısa zamanda bu kadar fonksiyonel pazar alanını hayata geçiren Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür ediyorum. Sadece şu yatırım 20 milyon TL. Eskiden 20 milyon TL yatırımı kimse planına bile almazdı. Ama bugün baktığımızda Türkiye kendi ayakları üzerinde durmaya başladığında bu kadar devasa bir yatırım bile küçük bir proje olarak nitelendiriliyor. Kocaeli artık her yanıyla gelişmiş bir şehir durumundadır” dedi.  

TAM DONANIMLI
Yaklaşık 35 bin metrekare alan üzerine kurulan kapalı pazar alanı 18 bin metrekare kullanım alanına sahip. Pazar alanında 3 bin 400 metre uzunluğunda pazarcı tezgâhı bulunacak. Kapalı pazar alanının üstü büyük araçlar için otopark olarak kullanılacak. Yapının yaklaşık 800 metrekaresi idari bina, zabıta odası, wc, kafeterya, mescit, bebek emzirme odası ve seminer salonunda oluşuyor. Ayrıca proje 371 büyük araç ve 255 normal araç otoparkıyla birlikte bölgenin otopark sorununu da çözecek.


Bu haber 369 defa okundu

DİĞER HABERLER

3600 Ek Gösterge,Sağlık Çalışanının Hakkıdır!!!

3600 Ek Gösterge,Sağlık Çalışanının Hakkıdır!!!

Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal YILDIRIM yaptığı açıklamada; “3600 Ek Gösterge Tüm Sağlık Personelini” kapsamalı dedi.

Hürriyet, Kocaeli Adliyesi ve avukatların sorunlarını Bakan’a iletti

Hürriyet, Kocaeli Adliyesi ve avukatların sorunlarını Bakan’a iletti

CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet, Kocaeli’ye yapılacak adliye binasını ve avukatların sorunlarını Adalet Bakanı Gül’e iletti

İYİ Partili Gençlerden Örnek Davranış

İYİ Partili Gençlerden Örnek Davranış

İYİ Parti Kocaeli Gençlik Kolları çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

AK Parti İzmit’te Rıfat Akbaş Aday !

AK Parti İzmit’te Rıfat Akbaş Aday !

Akbaş, Vekaleten Üstlendiği Göreve Asaleten Atanmak İçin Aday

Oh nihayet bitti!

Oh nihayet bitti!

“EFSANE GERİ DÖNÜYOR” Kampanyası son aerdi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ