23 Mayıs 2018 Çarşamba 00:22
 
  • 4,671 TL

  • 5,504 TL

  • 192,80 TL

  • 103.328

Öncekiler Sonrakiler

YENİ STAD ÇOK ZOR...

Yeni stad çok zor...
08 Temmuz 2017 Cumartesi 14:16

ŞEHİR BİZE İNANMIYORSA YAPACAK BİR ŞEY YOK DEMEKTİR

Geçtiğimiz sezon penaltı atışları sonucu 2.ligin kapısından dönen ve uzun süredir kent kamuoyunun merak ettiği sorular nihayet yanıtını buldu. Kocaelispor Kulübü Başkanı Bahri Yavuz, Futbol Şube Sorumlusu Ceyhun Hoşdil, yöneticiler Ayhan Öter, Prof. Dr. Cumhur Cevdet Kesemenli, Efe Nalçacı ve Çağrı Alpaslan bugün Genç Kocaelililer Derneği'nde basın toplantısı düzenledi, kamuoyunun cevap aradığı konulara açıklık getirdi.Yavuz, Kocaelispor'un menfaatleri her şeyden daha önemlidir diyerek bazı konuları kamuoyunda açıklamaktan kaçındıklarını özellikle vurguladı.Yavuz 'Kulübe, futbolcuya, camiaya zarar verecek konularda bazen susmak zorunda kalıyoruz' diyerek her konunun ulu orta konuşulmaması gerektiğinin altını çizdi.


KADİR GEZER İÇİN RİSK ALDIM



Sözleşmeli futbolcumuz Kadir Gezer için Milli Savunma Bakanlığı'ndan geçtiğimiz yılın Aralık ayının başında Kulübe yazı geldi. Sonuçta Gezer bizin sigortasını ödediğimiz bir futbolcumuz. Gelen yazıda Asker kaçağı çalıştırmaktan hakkımızda işlem yapılacağı bildirildi. Tüm bunlara rağmen başkan olarak büyük bir risk aldım. Sonrasında da zaten kamuoyu biliyor sözleşmesini fesh ettik. Ancak gelen yazı ile sözleşmenin fesh edildiği sürede ciddi riskler aldık. Çıkıp kamuoyuna Kadir'in askerlik sorunu var, onun için sözleşmesini fesh ettik demedik. Onunda geçindirdiği bir ailesi var ve onuda düşünmek zorunda kaldık. Kamuoyunda soruyorlar, Kadir Gezer, Orhangazi'de nasıl oynayacak. Arkadaşlar biz kulüp olarak sigortasın insan çalıştırmıyoruz. Onlar nasıl bir formül ile yaparlar bilemem. Bu onların soru diyerek Gezer konusuna açıklık getirdi.



1 MİLYON LAZIM 1 KURUŞ YOK


Yavuz, ayrıca Şenol Yıldırım ve Erol Durbakan ile ilgili de Milli Savunma Bakanlığı’ndan yazı geldiğini belirterek yollarını zorunlu olarak ayırdıklarını belirtti. Geçtiğimiz yıl 7 oyuncu ile 1+1 yıllık anlaşma imzalamıştık. Bu anlaşma kadromuzdaki tüm sporcularımıza teklif edildi. 7 oyuncumuz kabul etti. Diğerleri belkide önlerini görmek istedikleri için bu teklifi kabul etmediler. Biz göreve geldiğimizde dromuzda bulunan 25 futbolcunun 5 aylık maaşları verilmemişti. İsteselerdi sözleşmelerini fesh edebilirlerdi. Bu yıl itibari ile altını çizerek söylüyorum bizde kimsenin alacağı kalmadı. Sadece son sezondan sadece 4 maç başı borcumuz var. 75 bin lirayı Temmuz’un 20’sinde ödeyeceğiz.  Bir milyon lira lazım, 1 lira paramız yok. Ama biz ağlamıyoruz. eL AÇIP YALVARMIYORUZ.Hiçbir gelirimiz yok. Derincespor küme düştü, Gölcükspor sıkıntılar çekti. Bizim TFF’den gelirimiz yok ve sezonu borçsuz tamamladık.

 

KILIÇ ARSLAN'A VEFASIZLIK YAPMADIK



Kılıçarslan ve Hamza ile imzası olmayan 2 yıllık gönül anlaşması yapmıştık. Çünkü amatör ligde 1 yıldan fazla sözleşme imzalayamıyorsunuz. Kılıç Arslan’la veda konuşması yapamadım. Bu tamaen bütçe meselesi. Zaten sözleşmesi bitmişti. Sonuçta geliri olmayan bir kulübüz ve şartları zorlayarak sezonu götürmeye çalışıyoruz. Akademi Liginide düşünmek zorundayız. Bu futbolculara ödememeiz gereken paranın tam yarısını bu lige aktaracağız ve Kocaelispor'un geleceğini daha sağlam temellere oturtmaya çalışacağız.



KOMİK RAKAM NEDİR?


Oğuzhan ile geçen sene anlaşamadık aramızda bağ koptu. Ceyhun ve Hakan beyler son kez konuşalım dediler o konuşmanın ardından Oğuzhan sorunu çözüldü. Oğuzhan'a 100 bin TL ödeme yaptık. Bu yıl bize 190 bin liranın altına imza atmam dedi. Bizde bu parayı veremeyeceğimizi kendisine ilettik. Ancak sonra sosyal medyada 'KOMİK RAKAM' teklif ettiler sözü bizi çok üzdü. 100 Bin TL komik rakammmışdemekki. Ama bu kulüp için büyük rakam.  Başkaları bu parayı verebiliyor, biz veremiyoruz.





KİMSEYİ DÖVMEYECEĞİZ AMA DAYAKTA YEMEYECEĞİZ


Murat Başak, Hamza Mutlu, Yusuf Şenlik ve Kadir Öge ile devam ediyoruz. Sinan’la devam etmek istiyoruz. Birkaç görüşme yaptık, ancak bir yere varamadık. Özel bazı durumları var. Sinan bizim için değerli bir oyuncu 1 yıl daha bizimle kalmasını elbette çok istiyoruz. Ama aman Sinan bizi bırakma diye de yalvarmayacağız. Yani kimseyi dövmeden ve dayak yemeden bu işi noktalamaya gayret edeceğiz.



ALT YAPIDAN 7 FUTBOLCU GELİYOR

Alt yapıdan  Onur Kandöken, Ali Han Aydın, Ferhat Ertukuş, Mertcan Badur, Mehmet Celil Çelik, Gökdeniz Bayraktar ve Onur Öztonga’yı göreceğiz. Hepsi gelecek vaat eden oyuncularımız. Pazartesi günü kros ile çalışmalara başlıyoruz. Ardından Vin-San bakımda olduğu için İsmetpaşa’da çalışacağız.Daha sonrada 26 Ağustos – 4 Ağustos tarihleri arasında Bolu Von Resort Otel’de kamp yapacağız.
 

YENİ STAD ZOR


Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 24 Temmuz’da yeni stadın geçici kabulünü yapacak. Zeminde sorun var. Çimler yukarıya 8 aşağıya 2 buçuk santim uzamış.Aşağıya doğru 8 cm uzaması gerekiyor ki tutunsun. Zaman zaman yeni açılan stadların zeminlerinde yaşanan kötü görüntüleri hep birlikte izliyoruz. Bizim stdayumumuzda bunun olmasını istemiyoruz. Bu nedenle Ekim başına kadar yeni statta oynayamayacağız gibi görünüyor. Şu anda Statta sadece turnikeler var ancak barkod uygulayacak bir yazılım yok. Gençlik Hizmetleri hizmet alacak ve yazılım iş çözülecek. Biz de bu firmalarla görüşeceğiz. Tüm bunlar belli olmadan kombine çıkartamıyoruz adeta kiltlendik. Ara formül bulmaya çalışıyoruz. Kısacası stat ile ilgili başımız dertte.

 

MESUT İLK YARI YOK

Kimse alternatifsiz bir kadro istemez. Takım içinde rekabet olmalı. Bunun sakatlığı, cezası var. Mesut, sakatlığı nedeni ile Kasım’a kadar oynama şansı bulunmuyor.

 

METİN HOCA İLE DEVAM

Kim ne derse desin, geçen sezon başarılı bir yıl geçirdik. Bu bakımdan Ümit Metin Yıldız ile yolumuza devam ediyoruz. Hocamızın her hangi bir otorite sorunu yaşadığını düşünmüyorum. Transfer yasağı olan bir kulübü yönetenlere Allah kolaylık versin. Gerçekten çok zorlukları var. Futbolcu arkadaşlarımız iyi niyetli, karakterli insanlar. Ancak arkada bir rekabet yoksa işimiz çok daha da zorlaşır.
 

YÖNETİME 4 YENİ İSİM GİRDİ

Bahadır Taşer, Teoman Gencal, İlker Ertuğ ve Cumhur Alkan yönetimimizden, yoruldukları ve iş yoğunlukları nedeni ile ayrılmak istediklerini belirtti. Bizimle omuz omuza çalıştılar. 4’üne de çok teşekkür ederim. Yücel Gül, Cüneyt Bakıroğlu (eski hakem ve gözlemci), Volkan Özön ve Mesut Sezgin aramıza katıldı. Kendilerine hoş geldiler diliyorum.



ŞEHİR BİZE İNANMIYORSA YAPACAK BİR ŞEY YOK DEMEKTİR


Yavuz, özellikle sosyal medyada yazılanları takip ettiğini, Oğuzhan'a geçtiğimiz yıl ödediğimiz ücreti teklif ettik. Kabul etmedi. Biz geçen yıl tüm oyuncularımıza 1+1 yıllık sözleşme teklif etmiş ve 2. yıllarında da yüzde 20 artış önermiştik. 7 futbolcumuz bu sözleşmeyi kabul ederek imza attı. Oğuzhan 1 yıllık anlaşma yapmak istedi. Şimdi diğer 7 oyuncumuz bize inanıp sözleşmeye imza atmışken nasıl olurda daha fazla para teklif ederim.Komik rakam teklif etmişiz. Allah aşkına 100 bin liranın neresi komik. Üstelik geçen yıl 5 maç ceza almışsın. Benim bir arkadaşım bile o yazılanların altına yorum yazmış, üzüldüm. Şehir bize inanmıyorsa gerçekten yapacak bir şey kalmamış demektir. Kimse vaz geçilmez değildir. Önemli olan Kocaelispor'dur ve gerisi eferruattır. Bu kulüp kimseye eyvallah etmez. Buna bende dahilim. Önemli olan Kurumsal olmaktır' dedi. Yavuz, yeni sezonun çok çetin geçeceğini belirterek ligde tutunmak zorundayız dedi.




Bu haber 7005 defa okundu

Başkan

Kadir tok
09 Temmuz 2017 Pazar 23:12

Sayın başkan bu işlerde tabiki eleştiri olur eleştiriyi kaldıramayan Başkan olamaz bunu unutma

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Tarafdar

Kadir
08 Temmuz 2017 Cumartesi 15:23

Tarafdara ragmen niye hocayla anlaşdılar tarafdar istemiyor hocayı ve kaç tl ye anlaşmışlar delikli kuruşumuz yok diyorda niye orda o zaman 3 yıldır sırtını tarafdara dayadın ama bu sene tarafdarı yok sayıyorsun ve oguzhan 101 bine imza atmaya hazırdı yalanı sizmi söylediniz oguzhanmı düşündürücü kılıça ayıp etdiginizi zaten söylemişsin kocaelispor u 3 yıl öncesine ****ürceksen niye ordasın başkan tarafdar lig atlamak istiyor

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET