24 Eylül 2018 Pazartesi 21:24
 
  • 6,133 TL

  • 7,217 TL

  • 238,28 TL

  • 99.547

Öncekiler Sonrakiler

YETENEKLERİ KONUŞTU

Yetenekleri konuştu
07 Mayıs 2018 Pazartesi 22:00

.

Kocaeli Otistik Çocuklar Derneği(KOÇ-DER), 2018 yılı Nisan ayı Otizm Farkındalık etkinlikleri kapsamında Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde etkinlik programı düzenledi. Düzenlenen etkinlikte birbirinden güzel gösterilerle yeteneklerini sergileyen otistik çocuklar, davetliler tarafından uzun süre alkışlandı.İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından düzenlenen etkinlik programının açılış konuşmasını yapan KOÇ-DER Başkanı İlkin Kılıçaslan, “Fırsat verildiğinde, ‘Ben de yapabilirim’ diyen çocuklarımız bugün burada yeteneklerini sizlere göstermek istedi. 6 ay boyunca hazırlamış oldukları çalışmaları sizlerle buluşturmak istedik. Otizmli olmak bir eksiklik değil, farkındalıktır. Sevgi her engeli aşar” dedi.Konuşmanın ardından sahneye çıkan otistik çocuklar, ritim gösterileri kapsamında darbuka çalarak, şarkı söyledi. Onların ritmine uyan davetliler ise hem eğlendi, hem de otistik çocuklara alkışlarla eşlik etti. Dans ve hip hop gösterileriyle de izleyenleri büyüleyen otistik çocuklar, davetliler ve aileleri tarafından uzun süre alkışlanarak, bu yetenekleri cep telefonlarıyla kaydedildi.KOÇ-DER Ailesi olarak otistik çocukların bu zamana kadar yapmış oldukları etkinlikler slayt eşliğinde davetlilere izletildi.  Ardından kürsiye çıkan çocuklar, duygularını anlatan şiirlerini okudu.

Otistik çocukların ardından sahneye çıkan ebeveynler ise, oluşturdukları koroyla en güzel parçaları seslendirdi. Etkinlik sonunda bir ay boyunca KOÇ-DER’i yalnız bırakmayarak, destek olan gönüllülere de plaketleri takdim edildi.


Bu haber 679 defa okundu

DİĞER HABERLER

Gazeteci Ergün Demir serbest kaldı

Gazeteci Ergün Demir serbest kaldı

.

Muhtar Halil Taş, 'Suçum garibana yardım etmek'

Muhtar Halil Taş, 'Suçum garibana yardım etmek'

Muhtar Halil Taş, Çağırdılar geldim. İfade verdim dedi.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyetinden 'Ergün Demir' açıklaması

Kocaeli Gazeteciler Cemiyetinden 'Ergün Demir' açıklaması

Türkiyenin konuştuğu 'pantolon' haberine imza atan astakoshaber.com haber sitesinin Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Ergün Demir gözaltına alındı.

Cengiz Sarıbay; 'Gazeteci Ergun Demir’in yanındayız'

Cengiz Sarıbay; 'Gazeteci Ergun Demir’in yanındayız'

.

Assan Hanil, Avrupa’da şirket satın almak için kolları sıvadı

Assan Hanil, Avrupa’da şirket satın almak için kolları sıvadı

Assan Hanil yüksek teknolojili ürünleriyle IAA Ticari Araçlar Fuarı’nda büyük ilgi görüyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET