17 Ocak 2019 Perşembe 04:52
 
  • 5,348 TL

  • 6,101 TL

  • 223,27 TL

  • 95.411

Öncekiler Sonrakiler

YETİŞMESİ HAYAL

Yetişmesi hayal
28 Şubat 2018 Çarşamba 00:00

.

Kısa adı İZKAN-DER olan İzmit Kandıra Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu toplantısının ardında Kandıra ve kente dair meseleleri değerlendirdiği bir basın açıklaması düzenledi.

İZKAN-DER adına konuşan Başkan Hüseyin ÖZ, Kandıra ve kentin sorunlarını dile getirerek bölgesel olarak hizmetlerin yetersiz olduğuna ve ihmal edildiğine değindi.

BU HİZMETLERİ NE ZAMAN ALACAĞIZ
Başkan ÖZ : “ Biz bölgesel olarak her zaman devletimizin yanında ve milletimizle kol kola olduk. Büyük Türkiye yolunda ülkemizde muhteşem adımlar atılıyor ve her geçen gün hizmetler üst üste kullanıma açılıyor. Ancak ne hikmettir bilinmez ışık hızıyla ilerleyen hizmetler söz konusu Kandıra olunca kaplumbağa hızına düşüyor. Startı verilen bir çok projenin hala kazması vurulmadı. Biz bu hizmetleri ne zaman alacağız. İlçemizin ve halkımızın beklentisi yüksek. Ancak beklentinin karşılığı yok. Biz seçim yatırımı değil 2023 hedeflerinde yürüyen ve büyüyen Türkiye’ye yakışır bir şehir istiyoruz. Ve bu mücadelede bir sivil toplum kuruluşu olarak sonuna kadar varız, var oalcağız. ” Diyerek başladığı konuşmasında Kandıra yolu meselesini ve Kocaeli Üniversitesi Kandıra Kampüsü’nü değerlendirdi.

2019’A YETİŞMESİ HAYAL
Başkan Hüseyin ÖZ : “ Gün geçmiyor ki Kandıra yolunda bir trafik kazası yaşanmasın. Bir canımız gitmesin. 2016 Kasım’ında temelini attığımız Kandıra Duble Yolu için hala bir kazma vurulmadı. Temel atma töreninde 2019’da bitiş sözü aldığımız duble yolun hala bir kazması vurulmamışken bitmesi hayaldir. Bu gün başlansa ne zaman bitecektir ? “ dedi.

KANDIRA KAMPÜSÜ İÇİN KAMUOYU BİLGİLENDİRİLMELİ
Son olarak KOÜ’nün Kandıra Kampüsü ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan ÖZ :” Bir ablamız arazisini bağışlayarak bir hayırda bulundu. Yine bir çok insan arazilerini vererek üniversiteye yer bağışladılar. Ve bu yerlerin devir teslimleri de yapıldı. Ancak duble yolun kazması vurulmadığı gibi Kandıra Kampüsü’nün de bir kazması dahi vurulmadı. Eğitim ve Kültür’ün dünya standartlarına ulaştığı ülkemizde biz Kandıra olarak hala elle tutulur bir üniversite seviyesini yakalayamadık. Bu kadar göç verirken yapılacak en güzel şey Kandıra’yı bir eğitim kenti haline dönüştürmektir.  En azından kamuoyu bu konuda aydınlatılmalıdır. Hep mi bekleyeceğiz ? Artık bir şeyleri hızlandırma vakti gelmiştir.” Diyerek sözlerine son verdi.

Bu haber 577 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ