16 Aralık 2018 Pazar 05:30
 
  • 5,364 TL

  • 6,066 TL

  • 214,26 TL

  • 90.529

Öncekiler Sonrakiler

YILMAZ, BU DÜZENLEMENİN İPTAL EDİLECEĞİNE İNANIYORUM

Yılmaz, bu düzenlemenin iptal edileceğine inanıyorum
11 Ocak 2018 Perşembe 23:59

.

AKP Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Haldızlar İnşaaat tarafından satın alınan Real AVM'nin bulunduğu arazide imar artışı yapılacağı yönündeki  tepkiler sonrası sosyal medya hesabından tepkilerini dile getirmiş ve sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlamıştı.


'Real AVM’nin bulunduğu 35 dönümlük arazide, inşaat yoğunluğu ve kat adeti arttırılmış AVM/Rezidans projesinin hayata geçmesi için bir imar değişikliğinin KBB Meclis’ine geleceğini, şehrimizin bir milletvekili olarak basından duydum. Perşembe günü oylanacakmış.

Hemen yanıbaşında kurulacak Perşembe/Cumartesi Pazar alanını da düşündüğümüzde, ana ulaşım akslarına cephe, ana kavşakların tam ortasında yer alacak böylesine devasa ve çok katlı (10 kat) bir AVM/Rezidans’ın şehir trafiğini kilitleyeceği, Cumhurbaşkanımızın her fırsatta eleştirdiği dikey mimari ile kentin silüetini bozacağı muhakkaktır. Ekstra bir imar artışı ise imar rantı iddialarını beraberinde getirecektir.

Üzerimde taşıdığım sorumluluk gereği bu düzenlemeye karşı olduğumu kamuoyu ile paylaşmayı gerekli görüyorum.

İzmit Belediyemizin olumsuz görüş verdiği bu düzenlemeyi, KBB Meclis üyelerinin de, şehrimizin geleceğini düşünerek reddedeceğini ümit ediyorum.

Aksi halde yaşadığımız kente ve gelecek kuşaklara karşı ağır bir vebale ortak olunacaktır.'diyerek tepki göstermişti. Yılmaz bu akşam sosyal medya hesabından yayınladığı bir başka mesajda ise;


KAMUOYUNA DUYURU

Son günlerde kentimizde yaşanan “İmar Değişikliği” tartışmaları hakkındaki tek açıklamam sosyal medya hesabım üzerinden yaptığım açıklamadır. Bazı basın kuruluşlarında, bana ait olmayan ifadelerle haber yapıldığını üzüntüyle okudum. Arayıp görüş almak isteyen gazetecilere bu konudaki ifadem; “İzmit halkının beklentilerine uyan çözümün bulunacağına, bu düzenlemenin iptal edileceğine inanıyorum” şeklindedir.

Saygılarımla.

Bu haber 912 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ