15 Ağustos 2018 Çarşamba 18:27
 
  • 6,048 TL

  • 6,857 TL

  • 224,85 TL

  • 90.842

Öncekiler Sonrakiler

YOZGATLILAR, 'ARABAŞI' ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

Yozgatlılar, 'Arabaşı' etkinliğinde buluştu
23 Ocak 2018 Salı 13:02

Gölcük Yozgatlılar Derneği tarafından düzenlenen 'Arabaşı Günü', yoğun katılımla Gölcük Belediyesi Kongre Sarayı'nda gerçekleştirildi.

'Yozgat'ın Milli Yiyeceği' olarak kabul edilen Arabaşı Günü'ne Kocaeli genelinde bulunan 5 dernek başkan ve yöneticileri eşleriyle katıldı.Yozgat yöresine ait türkülerin söylendiği etinlikte; birlik ve beraberlik mesajı verildi.  Türkiye'nin çiğnenmeden yutulan tek yemeği olarak bilinen ve Yozgat'ın Milli Yemeği olarak kabul edilen Arabaşı yemeğini ilk defa tatan Gölcük Belediye Başkanı  Mehmet Ellibeş, 'Çok güzel bir tat' dedi. Gölcük Yozgatlılar Dernek Başkanı Hasan Yılmaz, katılımcılara, katılımlarından dolayı teşekkür ederek, birlik ve beraberlik mesajı verdiler. Programa, siyasi parti temsilcileri, protokol mensupları, daire müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı. Ayrıca Programa; Yozgat İş Adamları Derneği Başkanı Erdal Öztürk ve yönetimi geniş katılım sağladı. İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Yöneticileri programa katılım sağladı. Pragram, günün erken saatlerinden akşamın ilerleyen saatine kadar devam etti.


Bu haber 504 defa okundu

DİĞER HABERLER

Din görevlilerinden, Diyanet Vakfı’na bağış

Din görevlilerinden, Diyanet Vakfı’na bağış

Başiskele din görevlileri, kurban bağışlarını Türkiye Diyanet Vakfı’na yaptılar.

'Olası bir depreme hazır değiliz'

'Olası bir depreme hazır değiliz'

Kocaeli Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi ve Kocaeli Yer ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Şerif Barış, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nin 19'uncu yıl dönümü nedeniyle açıklama yaptı.

Öğretmen adaylarına müjde

Öğretmen adaylarına müjde

Resmi Gazete'de yayımlanan düzenlemeye göre artık öğretmen adaylarının KPSS puanları 2 yıl geçerli olacak.

Brunson'ın avukatının yaptığı itiraza karar

Brunson'ın avukatının yaptığı itiraza karar

ABD’li Rahip Brunson’ın avukatının ev hapsinin kaldırılması için yaptığı itiraz, mahkeme tarafından reddedildi.

Vali Aksoy'dan anlamlı ziyaretler

Vali Aksoy'dan anlamlı ziyaretler

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kayseri 1. Komando Tugayında vatani görevini yaparken 2016 yılında çarşı iznine çıkan er ve erbaşları taşıyan halk otobüsüne teröristler tarafından düzenlen terör eylemi sonucu şehadet mertebesine eren Şehit Onbaşı Piyade Er Abdulsamet Özen'in , Onbaşı Piyade Er Raşit Yücel'in ailesini ziyaret etti.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ