18 Mart 2018 Pazar 06:52
 
  • 3,921 TL

  • 4,819 TL

  • 165,33 TL

  • 117.216

Öncekiler Sonrakiler

YOZGATLILAR, 'ARABAŞI' ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

Yozgatlılar, 'Arabaşı' etkinliğinde buluştu
23 Ocak 2018 Salı 13:02

Gölcük Yozgatlılar Derneği tarafından düzenlenen 'Arabaşı Günü', yoğun katılımla Gölcük Belediyesi Kongre Sarayı'nda gerçekleştirildi.

'Yozgat'ın Milli Yiyeceği' olarak kabul edilen Arabaşı Günü'ne Kocaeli genelinde bulunan 5 dernek başkan ve yöneticileri eşleriyle katıldı.Yozgat yöresine ait türkülerin söylendiği etinlikte; birlik ve beraberlik mesajı verildi.  Türkiye'nin çiğnenmeden yutulan tek yemeği olarak bilinen ve Yozgat'ın Milli Yemeği olarak kabul edilen Arabaşı yemeğini ilk defa tatan Gölcük Belediye Başkanı  Mehmet Ellibeş, 'Çok güzel bir tat' dedi. Gölcük Yozgatlılar Dernek Başkanı Hasan Yılmaz, katılımcılara, katılımlarından dolayı teşekkür ederek, birlik ve beraberlik mesajı verdiler. Programa, siyasi parti temsilcileri, protokol mensupları, daire müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı. Ayrıca Programa; Yozgat İş Adamları Derneği Başkanı Erdal Öztürk ve yönetimi geniş katılım sağladı. İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Yöneticileri programa katılım sağladı. Pragram, günün erken saatlerinden akşamın ilerleyen saatine kadar devam etti.


Bu haber 457 defa okundu

DİĞER HABERLER

CHP'li Emre Andız Kılıçdaroğlu'nu davet etti

CHP'li Emre Andız Kılıçdaroğlu'nu davet etti

.

ÇMO Başkanı Ağdacı, 10 Binin üzerinde ağaç kesilecek!

ÇMO Başkanı Ağdacı, 10 Binin üzerinde ağaç kesilecek!

Umuttepe Orman Depo Alanı bölgesinde yapımı planlanan evsel atık yakma ve enerji üretim tesisine, Çevre Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Başkanı Sait Ağdacı tepki gösterdi.

Çakır, yeniden yürümeye başladı

Çakır, yeniden yürümeye başladı

İZMİT'te, kangren olan arka bacakları kesilen 'Çakır' isimli sokak kedisinin, sol bacak kemiğine protez yapılarak yeniden yürümesi sağlandı.

Vali, Aksoy'dan 18 Mart mesajı

Vali, Aksoy'dan 18 Mart mesajı

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, 18 Mart Çanakkale Zaferinin yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

22. Dönem POMEM sınavları için başvurular başlıyor

22. Dönem POMEM sınavları için başvurular başlıyor

POMEM Başvuru formuna sporkentikocaeli.com adresinden ulaşabilecek.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ