22 Ocak 2018 Pazartesi 09:12
 
  • 3,827 TL

  • 4,679 TL

  • 162,94 TL

  • 115.147

Öncekiler Sonrakiler

YÜCEL BORU FEN LİSESİ'NDEN BÜYÜK BAŞARI

Yücel Boru Fen lisesi'nden büyük başarı
24 Ağustos 2017 Perşembe 13:06

2013 yılında açılan Yücel Boru Fen Lisesi bu yıl ilk mezunlarını verdi.

125 öğrencisini mezun eden Gebze’nin tek Fen Lisesi 8 Ağustos 2017 tarihinde açıklanan ÖSYS-Yerleştirme sonuçlarında da Gebze’nin gururu olmaya devam etti.

125 öğrencinin 86’sını Lisans programlarına yerleştirerek %70 yerleştirme başarısı yakalayan lise, en çok öğrenciyi Marmara Üniversitesi (9) ve Kocaeli Üniversitesi’ne (8) gönderdi. Yerleştirme sonuçlarına göre okulun 27 öğrencisi Tıp Fakültesine, 11 öğrencisi Diş Hekimliği Fakültesine, 6 öğrencisi Eczacılık Fakültesine, 8’i Bilgisayar Mühendisliği olmak üzere 30 öğrencisi çeşitli mühendisliklere yerleşmeye hak kazandı. Lisans Yerleştirme Sınavları sonuçlarına göre ilk 1000’e girerek MF-1 puan türünde Türkiye 307.si olan okul birincisi Duygu Nur YALDIZ Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğine, MF-3 puan türünde Türkiye 175.si olan Hilal KARA İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne, MF-4 puan türünde Türkiye 655.si olan Sevde SARIKAYA Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'ne yerleştirdiler.

Okul Müdürü İsmail BOĞA; "Öğrencilerimizi 4 yıl önce aldığımız yüzdelik dilimden daha yüksekte yüzdelik dilimlerde mezun etmek bizim için başarının tanımıdır. Yerleştirme sonuçlarına göre bu sonuca ulaştığımızı görmekteyiz.125 öğrencimizin hepsi çok iyi bölümlere yerleşebilecek durumda iken istedikleri bölüm gelmeyen 39 öğrencimiz tercih hakkını kullanmadı. Buna rağmen %69 oranında yerleştirme başarısını yakaladık. Tercih hakkını kullanmayan öğrencilerimizin de ileride çok iyi bölümlere yerleşeceği inancındayız. Bu yıl ilk mezunlarımız üniversite hazırlığı konusunda çok başarılıydılar. Okulumuzda açtığımız Destekleme ve Yetiştirme kursunun çok faydalı olduğunu gördük. Tercihlerine yerleşen öğrencilerimizi ve ailelerini, emek sarf eden tüm öğretmenlerimi tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Bu haber 1357 defa okundu

DİĞER HABERLER

Yeni pastacı çırakları bu kursta yetişiyor

Yeni pastacı çırakları bu kursta yetişiyor

KO-MEK, Köseköy Kurs Merkezinde açmış olduğu Pastacı Çırağı Kursu ile bu sektöre yeni yüzler yetiştirmeye başladı.

Sokak hayvanları soğukta aç kalmasın diye!

Sokak hayvanları soğukta aç kalmasın diye!

Büyükşehir Belediyesi soğuk havaların gelmesiyle yaşam koşulları zorlaşan sokak hayvanları için Kocaeli genelindeki hayvansever STK’lara, kedi ve köpek maması dağıtıyor.

SEDAŞ 2018 için start verdi

SEDAŞ 2018 için start verdi

SEDAŞ Elektrik dağıtım şebekelerinde kapasite artışı ve yenileme faaliyetleri ile müşteri memnuniyeti için 2018 yılı yatırım çalışmalarını başlattı.

Uğur Mumcu, Kocaeli'de anılacak

Uğur Mumcu, Kocaeli'de anılacak

24 Ocak 1993 yılında Ankara'da bombalı bir saldırı sonucunda hayatını kaybeden Basın Şehidimiz Gazeteci-Yazar ve Hukukçu Uğur Mumcu için her yıl olduğu gibi bu yıl da Kocaeli'de anma etkinliğini düzenlenecek.

Kaya, yeniden seçildi

Kaya, yeniden seçildi

Şoförler Odasında Kemal Kaya başkan seçildi

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET