21 Kasım 2017 Salı 16:43
 
  • 3,951 TL

  • 4,635 TL

  • 162,29 TL

  • 104.712

Öncekiler Sonrakiler

YÜCEL BORU FEN LİSESİ'NDEN BÜYÜK BAŞARI

Yücel Boru Fen lisesi'nden büyük başarı
24 Ağustos 2017 Perşembe 13:06

2013 yılında açılan Yücel Boru Fen Lisesi bu yıl ilk mezunlarını verdi.

125 öğrencisini mezun eden Gebze’nin tek Fen Lisesi 8 Ağustos 2017 tarihinde açıklanan ÖSYS-Yerleştirme sonuçlarında da Gebze’nin gururu olmaya devam etti.

125 öğrencinin 86’sını Lisans programlarına yerleştirerek %70 yerleştirme başarısı yakalayan lise, en çok öğrenciyi Marmara Üniversitesi (9) ve Kocaeli Üniversitesi’ne (8) gönderdi. Yerleştirme sonuçlarına göre okulun 27 öğrencisi Tıp Fakültesine, 11 öğrencisi Diş Hekimliği Fakültesine, 6 öğrencisi Eczacılık Fakültesine, 8’i Bilgisayar Mühendisliği olmak üzere 30 öğrencisi çeşitli mühendisliklere yerleşmeye hak kazandı. Lisans Yerleştirme Sınavları sonuçlarına göre ilk 1000’e girerek MF-1 puan türünde Türkiye 307.si olan okul birincisi Duygu Nur YALDIZ Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğine, MF-3 puan türünde Türkiye 175.si olan Hilal KARA İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne, MF-4 puan türünde Türkiye 655.si olan Sevde SARIKAYA Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'ne yerleştirdiler.

Okul Müdürü İsmail BOĞA; "Öğrencilerimizi 4 yıl önce aldığımız yüzdelik dilimden daha yüksekte yüzdelik dilimlerde mezun etmek bizim için başarının tanımıdır. Yerleştirme sonuçlarına göre bu sonuca ulaştığımızı görmekteyiz.125 öğrencimizin hepsi çok iyi bölümlere yerleşebilecek durumda iken istedikleri bölüm gelmeyen 39 öğrencimiz tercih hakkını kullanmadı. Buna rağmen %69 oranında yerleştirme başarısını yakaladık. Tercih hakkını kullanmayan öğrencilerimizin de ileride çok iyi bölümlere yerleşeceği inancındayız. Bu yıl ilk mezunlarımız üniversite hazırlığı konusunda çok başarılıydılar. Okulumuzda açtığımız Destekleme ve Yetiştirme kursunun çok faydalı olduğunu gördük. Tercihlerine yerleşen öğrencilerimizi ve ailelerini, emek sarf eden tüm öğretmenlerimi tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Bu haber 1310 defa okundu

DİĞER HABERLER

Bylock operasyonu:15 gözaltı

Bylock operasyonu:15 gözaltı

FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü’nün operasyonları kapsamında "Bylock"kullandıkları tesbit edilen farklı meslek guruplarından15 kişi hakkında yakalama kararı verildi.

İZGAZ' dan önemli uyarı!

İZGAZ' dan önemli uyarı!

İZGAZ havaların soğumasıyla birlikte doğal gaz ve katı yakıt kullanmakta olan tüketicileri karbonmonoksit zehirlenmeleriner karşı uyardı.

Valilik dolandırıcılara karşı uyardı!

Valilik dolandırıcılara karşı uyardı!

Kocaeli valiliği yetkili kişilerin isimleri kullanılarak kurum kuruluş ve hayırseverleri arayarak bağış veya yardım gibi nedenlerle para talep eden dolandırıcılara karşı uyardı.

SEDAŞ, 4 AR-GE projesinin tanıtımını yaptı

SEDAŞ, 4 AR-GE projesinin tanıtımını yaptı

Bekir Sami Güven, 'Hizmet aşkı olanın projesi olur' dedi ve SEDAŞ’ın 2017 yılında 4 yeni Ar-Ge projesini onurla ve gururla sürdürmeye başladığını belirtti.

Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar'ın anne acısı

Petrol-İş  Sendikası Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar'ın anne acısı

.

O hastalığı önleyebilirsiniz

O hastalığı önleyebilirsiniz

Derince Eğitim Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Aysun Şengül, Akciğer Kanseri Hakkında Çok Önemli Bilgiler Aktardı!

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET