27 Mayıs 2018 Pazar 16:49
 
  • 4,707 TL

  • 5,492 TL

  • 196,80 TL

  • 103.200

Öncekiler Sonrakiler

YÜKSEK KESİMLERDE KARLA MÜCADELE BAŞLADI

Yüksek Kesimlerde Karla Mücadele Başladı
24 Ocak 2018 Çarşamba 13:20

.

Başiskele Belediyesi, Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Karla Mücadele Timi kış mesaisine hazır. Tuz stoklarını ve personel planlamasını aylar öncesinden yapan ekipler yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışının ulaşımı engellememesi için kar küreme ve tuzlama çalışması yapıyor.

Daha önceki yıllarda yaptığı karla mücadele çalışmalarıyla Başiskele halkı başta olmak üzere servis şoförlerinin ve komşu ilçelerden gelen vatandaşların takdirini alan Başiskele Belediyesi bu kışta ulaşımın aksamaması için Karla Mücadele İstasyonlarında hazır olacak. Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın önemsediği Karla Mücadele çalışmalarını her yıl özveriyle gerçekleştiren ekipler meteorolojinin uyarılarını dikkate alarak hareket ediyor.

Deniz seviyesinde kar yağışı gözlenmezken, Başiskele’nin yüksek kesimlerinde yer yer etkili olan kar yağışına müdahale ediliyor. Şimdilik yüksek kesimlerde kar küreme ve tuzlama çalışmalarını gerçekleştiren ekipler ilçe genelinde kar yağışının etkisini göstermesi durumunda 144 personel iki vardiya olarak çalışmalarını sürdürecek. Karla Mücadele Ekipleri 13 JCB iş makinası, 5 tuz kamyonu, 6 grayder, 3 loder, 3 kamyon ve 4 kamyonetle hizmet verecek.

Bu haber 448 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kandıralılar, Kaymakam Kantay'ı ziyaret etti

Kandıralılar, Kaymakam Kantay'ı ziyaret etti

.

Ereğli’de evleri özüne dönüyor

Ereğli’de evleri özüne dönüyor

'Ereğli Evleri Hayat Buluyor' projesi kapsamında Ereğli’deki Çıpalı Konak ve bir tescilli yapıda restorasyon çalışmaları sürüyor.

Taklit gözlükler göz sağlığını tehdit ediyor

Taklit gözlükler göz sağlığını tehdit ediyor

İZMİT'te özel bir hastanede göz doktoru olarak görev yapan Op.Dr. Fethi Güngör, taklit gözlüklerin göz sağlığını tehdit ettiğini belirtti.

Derince’ye modern bir tesis daha

Derince’ye modern bir tesis daha

Fatih Mahallesi’nde eğitim veren Derince Şehit Osman Gazi Çetingöz Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne inşa edilen Kapalı Spor Salonu’nu inceleyen Başkan Bulut, bölgeye son derece modern bir tesis kazandırdıklarını söyledi.

Merkezde Güvenlik Tedbirleri Alındı

Merkezde Güvenlik Tedbirleri Alındı

Yahyakaptan Mahallesi’nin enerjisi toplu yapı yönetim talebi üzerine kesildi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET