19 Aralık 2018 Çarşamba 11:34
 
  • 5,321 TL

  • 6,070 TL

  • 214,73 TL

  • 91.555

Öncekiler Sonrakiler

ALMANYA BAVULU ODTÜ KYÖD OKULLARINDA

Almanya bavulu ODTÜ KYÖD okullarında
08 Ocak 2018 Pazartesi 15:39

ODTÜ GV Özel KYÖD Ortaokulu Aralık ayında Goethe Enstitüsü aracılığıyla öğrencilerini “Almanya Bavulu/DeutschlandKoffer” etkinliği ile buluşturdu.

Almanya Bavulu Etkinliğinin amacı, sekiz heyecan verici kent istasyonunda ( Berlin, Rostock, Bonn , Köln, Weimar , Dresden ve Mainz, Nürnberg ) Alman Kültürünü tanıtmak, Alman icatlarını, ünlü kişilerini, yemeklerini, dilini ve daha birçok şeyi duyularıyla görerek, hissederek ve koklayarak öğrenmektir.

ODTÜ KYÖD Okulları’nda  “Almanya Bavulu” aracılığıyla, öğrenciler öğrendikleri ikinci yabancı dil ile ilgili bilgileri oyunlar eşliğinde istasyonlarda yaşayarak öğrendiler ve bu bilgileri kullanarak “Kimdir Bu?, Kim Milyoner Olmak İster?” oyunları ile bilgilerini tazelediler.

Öğrenciler etkinlik boyunca ikinci yabancı dillerini aktif şekilde kullanarak pratik yapma imkanı buldular ve Almanca öğrenmenin neden faydalı olduğunun bir kez daha farkına vararak eğlenceli zaman geçirdiler.

Okul yönetimi değişen dünyada iletişim kurmak için yabancı dil eğitiminin önemli olduğunu belirterek, etkinliği düzenleyen öğretmenlerine teşekkür ettiler.

Bu haber 3872 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ