20 Ağustos 2018 Pazartesi 02:04
 
  • 5,979 TL

  • 6,851 TL

  • 228,40 TL

  • 88.735

Öncekiler Sonrakiler

BAŞİSKELE BELEDİYESİ’NDEN FEN LABORATUVARI DESTEĞİ

Başiskele Belediyesi’nden Fen Laboratuvarı Desteği
31 Mayıs 2018 Perşembe 16:15

Başiskele Belediyesi “Eğitimde Yıldız” Başiskele’nin eğitim ve öğretimine değer katan çalışmalarını sürdürüyor.

Başiskele Belediyesi, ilçe sınırları içindeki okulların maddi ve manevi ihtiyaçları konusunda eğitime desteklerine devam ediyor. Başiskele Belediyesi Başkanı Hüseyin Ayaz’ın düzenli olarak yapmış olduğu okul ziyaretleri sırasında okul idarecileri ve öğretmenleriyle yaptığı istişare toplantıları meyvesini veriyor.


Yuvacık Aydınkent İlk ve Ortaokulu idareci ve öğretmenlerinin talepleri doğrultusunda fen dersleri için Başiskele Belediyesi tarafından laboratuvar hazırlandı. Eğitime ve gelecek nesile büyük önem veren Başkan Hüseyin Ayaz, laboratuvar sınıfının açılışını okul idarecileri ile birlikte yaptı.


EĞİTİME DESTEK SÜRÜYOR

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın talimatıyla kurulan fen laboratuvarında en az 24 öğrenci rahatlıkla fen deneyleri yapabilecek. Fen laboratuvarında 1 öğretmen ana kumanda paneli, 4 öğrenci ünitesi (elektrik, su ve gaz), 10 masa,  30 öğrenci taburesi, 4 adet lavabo ve laboratuvar malzemesi mevcut. İlk ve ortaokul düzeyi öğrencileri fen bilgisi derslerinin deneylerini bu sınıfta güvenle yapabilecek.


GÜVENLİ DENEY
Özel olarak dizayn edilmiş laboratuvarlarda deneylerde gereksinim duyulan güç kaynakları ve ölçü aletleri hem öğrenci ve hem de öğretmen masasında bulunuyor. Öğrenci masaları elektrik, su ve gaz sağlayacak şekilde dizayn edilmiş, üzerinde asite dayanıklı özel imalat lavabo, iki çıkışlı gaz musluğu, enerji ünitesi, topraklı elektrik prizi, bulunmaktadır. Öğrenci masaları herhangi bir elektrik problemine karşı sigorta ile korunmuş, öğretmen masasında bulunan kontrol paneli ile her deney masası ayrı ayrı kontrol edilebilmekte ve öğrenci masalarındaki elektrik enerji üniteleri,  su ve gaz muslukluları ayrı ayrı tek tuşla açılıp kapatılabilmektedir.

Ana kumanda merkezinden tüm cihazların yönetilebiliyor olması sistemi öğrenciler açısından güvenli hale getiriyor. Tüm ünitelerin kontrolleri ana kumanda merkezinden kontrol ediliyor. Herhangi bir aksilikte müdahale edilebiliyor.


OKUL MÜDÜRÜ GÜNGÖR’DEN BAŞKAN AYAZ’A TEŞEKKÜR
Yuvacık Aydınkent İlk ve Ortaokulu Müdürü Fatih Güngör eğitime verilen destekten dolayı Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’a teşekkür ederek “Fen laboratuvarının yaşayarak öğrenmede öğrencilere büyük bir kolaylık sağlayacağını söyledi.
Fatih Güngör, Başkan Ayaz’ın düzenli olarak gerçekleştirdiği okul ziyaretlerine vurgu yaparak şunları söyledi:
“Belediye Başkanımız ile yaptığımız görüşmeler sonucunda, kendilerinden bazı istek ve taleplerimiz oldu. Bu taleplerimizin çoğunu Başiskele Belediyesi, Başkanımız Hüseyin Ayaz’ın talimatıyla en kısa zamanda gerçekleştirdi. Daha önceki yıllarda da Başkanımız bu okula çok yardımcı oldu. Okul bahçesinin çevre düzenlemesini, çocuklarımız için halı saha yaptı. Yine bilgisayar odasına 30 kişilik tabura yardımında bulundu. Şu anda da belediyemiz okulumuza konferans salonu yaptırıyor. Biz de bu sayede 7 Yıldızlı Kent Başiskelemizin eğitimdeki yıldızına katkı sağlamış oluyoruz. Bize bu fırsatları sunan belediyemize ve başkanımıza eğitime verdiği desteklerden dolayı okulumuz ve öğrencilerimiz adına çok teşekkür ederim.” dedi.
Öğrenciler adına Okul Başkanı Mehmet Alperen Özbek desteklerinden dolayı Başkan Hüseyin Ayaz’a kitap hediye ederek teşekkür etti.


Bu haber 2025 defa okundu

DİĞER HABERLER

Karaosmanoğlu, Gençlik Kampı’nda

Karaosmanoğlu, Gençlik Kampı’nda

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Darıca’da Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan devir alınarak hayata geçirilen Diriliş 3 Hüma Hatun Gençlik Kampı’nı ziyaret etti.

Hapşuu ve arkadaşları Fuar’da

Hapşuu ve arkadaşları Fuar’da

Hapşu çocuk oyunu 16 Ağustos Perşembe Saat:21.00’da Kocaeli Fuarı Güneş Sahnesinde ücretsiz olarak sahnelenecek

'Dünya Seramik Fotoğraf Sergisi' dikkat çekti

'Dünya Seramik Fotoğraf Sergisi' dikkat çekti

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı ve El Sanatları Bölümü Başkanı Öğretim Görevlisi Dr. Nermin Demirkol'un hazırlamış olduğu 'Dünya Seramik Fotoğraf Sergisi' görücüye çıktı.

Pişmaniye festivalinde Sagopa Kajmer coşkusu

Pişmaniye festivalinde Sagopa Kajmer coşkusu

İZMİT Belediyesi tarafından düzenlenen 10. Uluslararası Pişmaniye Festivalinin finali ünlü rap sanatçısı Sagopa Kajmer’in konseriyle yapıldı.

Üniversite tercihlerinde karar kimin kararı olmalı?

Üniversite tercihlerinde karar kimin kararı olmalı?

Özel Gölcük Aile Konak Hastanesi Uzman Psikoloğ Betül Çelik Süzen, Aileler ve gençlerimiz için zorlu sınav maratonu, ardından,Üniversite tercihlerinde karar kimin kararı olmalı sorusuna cevap verdi.

Festivalin ikinci ayağı İzmit’te

 Festivalin ikinci ayağı İzmit’te

İzmit Belediyesi tarafından düzenlenen 10. Uluslararası Pişmaniye Festivali’nin ikinci ayağı İzmit’te devam edecek.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ