14 Aralık 2018 Cuma 05:03
 
  • 5,353 TL

  • 6,085 TL

  • 213,96 TL

  • 91.387

Öncekiler Sonrakiler

BAŞİSKELE BELEDİYESİ’NDEN FEN LABORATUVARI DESTEĞİ

Başiskele Belediyesi’nden Fen Laboratuvarı Desteği
31 Mayıs 2018 Perşembe 16:15

Başiskele Belediyesi “Eğitimde Yıldız” Başiskele’nin eğitim ve öğretimine değer katan çalışmalarını sürdürüyor.

Başiskele Belediyesi, ilçe sınırları içindeki okulların maddi ve manevi ihtiyaçları konusunda eğitime desteklerine devam ediyor. Başiskele Belediyesi Başkanı Hüseyin Ayaz’ın düzenli olarak yapmış olduğu okul ziyaretleri sırasında okul idarecileri ve öğretmenleriyle yaptığı istişare toplantıları meyvesini veriyor.


Yuvacık Aydınkent İlk ve Ortaokulu idareci ve öğretmenlerinin talepleri doğrultusunda fen dersleri için Başiskele Belediyesi tarafından laboratuvar hazırlandı. Eğitime ve gelecek nesile büyük önem veren Başkan Hüseyin Ayaz, laboratuvar sınıfının açılışını okul idarecileri ile birlikte yaptı.


EĞİTİME DESTEK SÜRÜYOR

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın talimatıyla kurulan fen laboratuvarında en az 24 öğrenci rahatlıkla fen deneyleri yapabilecek. Fen laboratuvarında 1 öğretmen ana kumanda paneli, 4 öğrenci ünitesi (elektrik, su ve gaz), 10 masa,  30 öğrenci taburesi, 4 adet lavabo ve laboratuvar malzemesi mevcut. İlk ve ortaokul düzeyi öğrencileri fen bilgisi derslerinin deneylerini bu sınıfta güvenle yapabilecek.


GÜVENLİ DENEY
Özel olarak dizayn edilmiş laboratuvarlarda deneylerde gereksinim duyulan güç kaynakları ve ölçü aletleri hem öğrenci ve hem de öğretmen masasında bulunuyor. Öğrenci masaları elektrik, su ve gaz sağlayacak şekilde dizayn edilmiş, üzerinde asite dayanıklı özel imalat lavabo, iki çıkışlı gaz musluğu, enerji ünitesi, topraklı elektrik prizi, bulunmaktadır. Öğrenci masaları herhangi bir elektrik problemine karşı sigorta ile korunmuş, öğretmen masasında bulunan kontrol paneli ile her deney masası ayrı ayrı kontrol edilebilmekte ve öğrenci masalarındaki elektrik enerji üniteleri,  su ve gaz muslukluları ayrı ayrı tek tuşla açılıp kapatılabilmektedir.

Ana kumanda merkezinden tüm cihazların yönetilebiliyor olması sistemi öğrenciler açısından güvenli hale getiriyor. Tüm ünitelerin kontrolleri ana kumanda merkezinden kontrol ediliyor. Herhangi bir aksilikte müdahale edilebiliyor.


OKUL MÜDÜRÜ GÜNGÖR’DEN BAŞKAN AYAZ’A TEŞEKKÜR
Yuvacık Aydınkent İlk ve Ortaokulu Müdürü Fatih Güngör eğitime verilen destekten dolayı Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’a teşekkür ederek “Fen laboratuvarının yaşayarak öğrenmede öğrencilere büyük bir kolaylık sağlayacağını söyledi.
Fatih Güngör, Başkan Ayaz’ın düzenli olarak gerçekleştirdiği okul ziyaretlerine vurgu yaparak şunları söyledi:
“Belediye Başkanımız ile yaptığımız görüşmeler sonucunda, kendilerinden bazı istek ve taleplerimiz oldu. Bu taleplerimizin çoğunu Başiskele Belediyesi, Başkanımız Hüseyin Ayaz’ın talimatıyla en kısa zamanda gerçekleştirdi. Daha önceki yıllarda da Başkanımız bu okula çok yardımcı oldu. Okul bahçesinin çevre düzenlemesini, çocuklarımız için halı saha yaptı. Yine bilgisayar odasına 30 kişilik tabura yardımında bulundu. Şu anda da belediyemiz okulumuza konferans salonu yaptırıyor. Biz de bu sayede 7 Yıldızlı Kent Başiskelemizin eğitimdeki yıldızına katkı sağlamış oluyoruz. Bize bu fırsatları sunan belediyemize ve başkanımıza eğitime verdiği desteklerden dolayı okulumuz ve öğrencilerimiz adına çok teşekkür ederim.” dedi.
Öğrenciler adına Okul Başkanı Mehmet Alperen Özbek desteklerinden dolayı Başkan Hüseyin Ayaz’a kitap hediye ederek teşekkür etti.


Bu haber 2116 defa okundu

DİĞER HABERLER

SKM’DE ‘ARINMA” KONULU FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

SKM’DE ‘ARINMA” KONULU  FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

.

Şehir Tiyatrolarında 'Püskül' töreni

Şehir Tiyatrolarında 'Püskül' töreni

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda Gölge Oyunu “Hayal Perdesi Karagöz Akıllanıyor” oyunu ilk kez sahne aldı.

Şehir Tiyatroları’nda ‘Kulis Saati Söyleşileri’

Şehir Tiyatroları’nda ‘Kulis Saati Söyleşileri’

Kocaeli Şehir Tiyatroları’nda sahnelenen oyunlar öncesinde oyuncularla söyleşi etkinlikleri geçekleştiriliyor

'Hamlet' Kocaeli Şehir Tiyatroları’nda

'Hamlet' Kocaeli Şehir Tiyatroları’nda

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun sahnelediği Hamlet’i konuk ediyor.

JAPONLAR ROMAN OYUNLARINI ÖĞRENDİLER

JAPONLAR ROMAN OYUNLARINI ÖĞRENDİLER

.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ