18 Ağustos 2018 Cumartesi 17:43
 
  • 6,019 TL

  • 6,907 TL

  • 228,40 TL

  • 88.735

Öncekiler Sonrakiler

BAŞKAN KARAOSMANOĞLU, BAŞİSKELE ÖZEL KOKPİT HAVACILIK LİSESİNİ KABUL ETTİ

Başkan Karaosmanoğlu,  Başiskele Özel Kokpit Havacılık Lisesini kabul etti
24 Temmuz 2018 Salı 11:10

.

Başkan Karaosmanoğlu, Başiskele Özel Kokpit Havacılık Lisesi (Sivil Havacılık ve Yazılım) Kurucu Müdürü Fatih Durmuş ve heyetini makamında kabul etti.

 

Karaosmanoğlu, “İnsan kaynağımızı doğru değerlendirmek zorundayız”

 

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Başiskele Özel Kokpit Havacılık Lisesi (Sivil Havacılık ve Yazılım) Kurucu Müdürü Fatih Durmuş ve heyetini makamında kabul etti. Uğur Temel ve Arkın Sevukten tarafından kurulan Özel Kokpit Havacılık Lisesi’nin Kocaeli’de faaliyet gösterecek olmasından dolayı memnun olduğunu ifade eden Karaosmanoğlu, “Ülke olarak sahip olduğumuz insan kaynağımızı doğru değerlendirdiğimizde güçlü ve büyük Türkiye için kurduğumuz hedeflere çok rahat ulaşabiliriz. Bunun için devlet veya özel okulların bu hedefte büyük sorumlulukları var” dedi.

 

İLK ÖZEL HAVACILIK VE YAZILIM MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

2018-2019 eğitim ve öğretim yılı itibariyle anasınıfından liseye kadar hizmet vereceklerini ifade eden Kurucu Müdür Fatih Durmuş, “Kocaeli Kokpit Koleji bünyesinde anasınıfı, ilkokul, ortaokul, anadolu lisesi olarak faaliyet gösterecek olan kurumlarımızın yanı sıra Sivil Havacılık Programları, Bilişim Teknolojileri Programlarının bulunduğu Kocaeli'nin ilk Özel Havacılık ve Yazılım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mevcuttur” bilgisini Başkan Karaosmanoğlu’na verdi. Amaçlarının her geçen gün büyüyen ve dünyada adı duyulur hale gelen Türk havacılık ve bilişim teknoloji firmalarına ve bu sektörün önde gelen uluslararası firmalarına dönük donanımlı insan kaynağını sağlamak olduğunu da belirten Durmuş, “Kocaeli'den eğitimli ve havacılığa gönülden hizmet verecek insan kaynağının yetişmesine öncülük etmek ve bu sektöre değer katmak öncelikli hedeflerimiz arasındadır” şeklinde konuştu.

 

“İLKOKULDAN ÜNİVERSİTEYE KADAR BÜYÜK DESTEK VERİYORUZ”

Dört yıllık lise eğitimleri sonunda gençlerin almış oldukları mesleki eğitim ile dünya çapında geçerliliği olan bir mesleğe adım atmalarında eğitim kurumlarının çok önemli bir misyona sahip olduğuna da dikkat çeken Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Gençlerimizin geleceğin dünyasına yön veren olmasını arzu ediyoruz. Aranan insan olabilmelerinin altında gençlerimizin aldığı eğitim ve öğretim muhakkak ki çok önemlidir. Gençlerimizin en üst seviyede bir eğitim alması ve bunu en ideal ortamda yakalamaları için her birimize büyük görev düşüyor. Büyükşehir Belediyesi olarak çocuklarımıza ve gençlerimize ilkokuldan üniversiteye kadar büyük destek veriyoruz. Bilgi Evlerinden Akademi Üniversiteye kadar birçok alanda eğitime katkımız sürüyor. Teknolojik çağın gerisinde kalmasın diye altıncı sınıfta okuyan çocuklarımıza her yıl bilgisayar vermeyi sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

 

FARKLI ALANLARDA SERTİFİKA VERECEK

Politeknik eğitim modeli ve yenilikçi eğitim uygulamalarımız ile sektörel büyüme trendi yüksek olan havacılık ve yazılım alanında donanımlı bir şekilde yetişmiş gençler için Kocaeli’de yeni eğitim-öğretim döneminde faaliyete geçeceklerini de vurgulayan Başiskele Özel Kokpit Havacılık Lisesi (Sivil Havacılık ve Yazılım) Kurucu Müdürü Fatih Durmuş, “Dünyanın en prestijli, iş garantili meslekleri olan pilotluk, kabin ve yer hizmetleri ve yazılım alanlarında daha liseden mezun olurken çok yönlü ihtisas eğitimine kursuna tabi olmuş kariyer albümüne sahip nitelikli donanımlı bireyleri iş dünyamıza kazandırmayı da hedefliyoruz. 4 yıllık eğitimin sonunda Sivil Havacılık ve Yazılım alanında Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Diploması veriyoruz. Ayrıca öğrencilerimizi 4 yıllık öğrenimleri sürecinde Milli Savunma Üniversitesi ve diğer üniversitelere hazırlıyor olacağız. Bununla birlikte öğrencilerimiz Genel ve Teknik İngilizce Sertifikası,  Kabin Hizmetleri Sertifikası ve Yer Hizmetleri Sertifikası edinmiş olarak okulumuzdan mezun olacaklar. Bilgiye ulaşmanın son derece kolay olduğu teknoloji çağında, öğrencilere bilgi yüklemek yerine, onlara mesleki ve yaşam becerileri kazandırmanın önemine inanıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. Başkan Karaosmanoğlu da Özel Kokpit Havacılık Lisesi yönetimine Kocaeli’de çıktıkları bu yolda başarılar diledi. Ziyaret görüş alışverişinin ardından sona erdi.

 
Bu haber 971 defa okundu

DİĞER HABERLER

Karaosmanoğlu, Gençlik Kampı’nda

Karaosmanoğlu, Gençlik Kampı’nda

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Darıca’da Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan devir alınarak hayata geçirilen Diriliş 3 Hüma Hatun Gençlik Kampı’nı ziyaret etti.

Hapşuu ve arkadaşları Fuar’da

Hapşuu ve arkadaşları Fuar’da

Hapşu çocuk oyunu 16 Ağustos Perşembe Saat:21.00’da Kocaeli Fuarı Güneş Sahnesinde ücretsiz olarak sahnelenecek

'Dünya Seramik Fotoğraf Sergisi' dikkat çekti

'Dünya Seramik Fotoğraf Sergisi' dikkat çekti

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı ve El Sanatları Bölümü Başkanı Öğretim Görevlisi Dr. Nermin Demirkol'un hazırlamış olduğu 'Dünya Seramik Fotoğraf Sergisi' görücüye çıktı.

Pişmaniye festivalinde Sagopa Kajmer coşkusu

Pişmaniye festivalinde Sagopa Kajmer coşkusu

İZMİT Belediyesi tarafından düzenlenen 10. Uluslararası Pişmaniye Festivalinin finali ünlü rap sanatçısı Sagopa Kajmer’in konseriyle yapıldı.

Üniversite tercihlerinde karar kimin kararı olmalı?

Üniversite tercihlerinde karar kimin kararı olmalı?

Özel Gölcük Aile Konak Hastanesi Uzman Psikoloğ Betül Çelik Süzen, Aileler ve gençlerimiz için zorlu sınav maratonu, ardından,Üniversite tercihlerinde karar kimin kararı olmalı sorusuna cevap verdi.

Festivalin ikinci ayağı İzmit’te

 Festivalin ikinci ayağı İzmit’te

İzmit Belediyesi tarafından düzenlenen 10. Uluslararası Pişmaniye Festivali’nin ikinci ayağı İzmit’te devam edecek.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ