bil anakolej
08 Temmuz 2020 Çarşamba 11:16

BU SERGİ KAÇMAZ

Bu sergi kaçmaz
10 Mart 2020 Salı 20:30

Deniz Özyuva 10 yıllık çalışmasını sergileyecek

İlimizin başarılı iş insanlarından İç Mimar Deniz Özyuva yaklaşık 10 yıllık emeğini ilk kişisel sergisi ile İzmitlilerin beğenisine sunacak.


Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi Taş Binasında açılacak kolaj sergisi 13-14 Mart tarihleri arasında gezilebilecek.


2002 yılında Atölye çalışmaları sırasında ilimizin başarılı sanatçılarından Muhammed Şengöz ile yolu kesişen Deniz Özyuva, Şengöz ile yeteneğini daha da ilerilere taşıdı. Kocaeli Üniversitesi İç Mimarlık Bölümünü başarı ile tamamlayan Özyuva, bir yandan aile şirketinin 3. Kuşak temsilcisi olarak ticaret hayatındaki başarıları ile göz doldururken diğer yandan da sanatla iç içe yaşamını sürdürdü. Özyuva 10 yıllık emeğini, hocası Muhammed Şengöz’ün teşviki ile İzmitli sanatseverlerin beğenisine sunmaya karar verdi. Yaklaşık 35-40 eserin yer alması düşünülen kolaj sergisinin açılış heyecanını yaşayan Deniz Özyuva, çok sayıda dergiden tek tek topladığı materyalleri kendi tekniği ile birleştirerek bir birinden güzel eserlere imza attı.


Kâğıt üzerine akrilik boya ve kolaj tekniğiyle çalıştığı yaklaşık 40 eserini sanatseverlerin beğenisine sunacağını anımsatan Özyuva, “kolaj, görsel bir sanat dalı. Tanımlanmış, belirli kural ya da kalıpları yok. İçimizden nasıl geliyorsa, birbirleriyle ilgisiz görünen, değişik malzemelerden yapılmış, birçok nesneyi bir araya getirebiliriz” dedi.


Birbirleriyle uyumsuz nesnelerle yeni düzenlemeler yapmanın ve bunların anlamlı ürünlere dönüşmesini sağlamanın, ilginç bir deneyim yaşanmasını sağlayacağını kaydeden Özyuva, ilk kişisel sergisine sanatseverleri beklediğinin de altını çizdi.

Deniz Özyuva’nın ilk kişisel kolaj sergisi 13 Mart Cuma günü saat:18.30’da Kocaeli Mimarlar Odası Taş binasında açılacak Sergi 14 Mart tarihine kadar gezilebilecek.

 

Bu haber 3852 defa okundu

DİĞER HABERLER

DÜŞKIRAN SARKACI ÇIKTI

DÜŞKIRAN SARKACI ÇIKTI

Yazar H. İhsan Sönmez’in dördüncü romanı “Düşkıran Sarkacı” Ekinoks yayınevinden çıktı.

Corona arası bitti. Türkiye Turizim'de atağa geçti

Corona arası bitti. Türkiye Turizim'de atağa geçti

İşte Türkiye'nin yeni tanıtım filmi

Tarihi Gar’da, ‘Roma’dan Günümüze’ konulu sergi

Tarihi Gar’da, ‘Roma’dan Günümüze’ konulu sergi

Doğu Roma İmparatorluğu başkenti Nicomedia’dan ilham alınarak yapılan, “Roma’dan Günümüze” konulu Karma Heykel ve Seramik Sergisi sanatseverlerle buluştu

TARİHİ GAR'DA 'KADIN' TEMALI SERGİ

TARİHİ GAR'DA 'KADIN' TEMALI SERGİ

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında, 41 Sanat Grubunun yuvarlak tuvallere yaptığı, “Kadın” temalı resim serginin açılışı büyük ilgi gördü.

Romadan günümüze Nicomedia Sergisi

Romadan günümüze Nicomedia Sergisi

Sergi, ziyaret etmek isteyenler için 19 Mart 2020 tarihine kadar açık olacak

'80 Günde Devr-i Alem' izleyenlerine komedi ziyafeti çekti

'80 Günde Devr-i Alem' izleyenlerine komedi ziyafeti çekti

"80 Günde Devr-i Alem", Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde tiyatro severlerle buluştu.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ