26 Mayıs 2019 Pazar 09:18
 
Öncekiler Sonrakiler

İZMEK'TE İLK YIL SONU SERGİSİ AÇILDI

İZMEK'te ilk yıl sonu sergisi açıldı
26 Nisan 2018 Perşembe 13:00

İzmit Belediyesi’nin Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğindeki İZMEK’te ilk yıl sonu sergisi açıldı.

İZMEK bünyesinde açılan yağlı boya resim kursunu bitirenlere belgeleri verilirken kursiyerler de eserlerini Cumhuriyet Çocuk Parkı’ndaki Sanat Galerisi’nde sergilediler. İlk yıl sonu belge dağıtım ve sergi açılışına İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç, belediye meclis üyesi Canan Soylu, Halk Eğitim Müdürü Salih Aydın da katıldı. 75. Yıl İlkokulu öğrencilerinin gösteri yaptığı etkinlikte konuşan Halk Eğitim Müdürü Salih Aydın “İZMEK bünyesinde açılan kursların ilk yıl sonu sergisini açmanın heyecanı içindeyiz.  İzmit Belediyesi ile birlikte kurs açmaktan büyük mutluluk duymaktayız” dedi.

 

HER MAHALLEDE KURS

 

Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç da “ hemen he mahallede bir İZMEK kursumuz var. Her yaştan kişiye hitap eden kurslarımızdan  on binlerce kişi yararlanıyor. Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan bu kurslara büyük önem veriyor. Şehrimizin sadece sanayi kimliği ile değil, kültür ve sanatla da anılmasını istiyoruz. Sanat Tepesi adını verdiğimiz Kültür Tepesi’nde kursiyerlerimiz için el emeği ürünlerini satabilecekleri yer açtık. Kursiyerlerimiz  ürünlerini burada sergileyip satabilirler. Sanatın her alanına destek olmaya devam edeceğiz ve şehrimizin kültür, sanat ve turizm kenti olması için çalışacağız” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından kursiyerlere belgeleri verildi ve daha sonra 89 eserin yer aldığı serginin açılışı yapıldı.

 
Bu haber 1416 defa okundu

DİĞER HABERLER

Sabancı'da 'Artifact-Yapay' sergisi

Sabancı'da 'Artifact-Yapay' sergisi

Serpil Şahin’in “Artifact-Yapay” başlıklı resim sergisi İzmit Sabancı Kültür Merkezi’nde açıldı. Sergi, 6-15 Mayıs tarihleri arasında gezilebilecek.

SABANCI'DA SANAT GECESİ

SABANCI'DA SANAT GECESİ

ÖĞRETMENLERDEN UNUTULMAZ SANAT GECESİ

DÜNYA SANAT GÜNÜ 30X30 RESİM SERGİSİ

DÜNYA SANAT GÜNÜ 30X30 RESİM SERGİSİ

Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve 41 Sanat Grubu işbirliğiyle, 15 Nisan Dünya Sanat Günü 30x30 Resim Sergisi sanatseverlerle buluştu.

Türk Sanat Müziği Korosu Bahar Konseri Verdi

Türk Sanat Müziği Korosu  Bahar Konseri Verdi

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ