22 Temmuz 2018 Pazar 01:44
 
  • 4,791 TL

  • 5,612 TL

  • 190,35 TL

  • 94.082

Öncekiler Sonrakiler

KEŞKEK CEMİYETİ, GELENEĞİNİ BOZMADI

Keşkek Cemiyeti, geleneğini bozmadı
18 Haziran 2018 Pazartesi 14:30

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in de katılımıyla, her yıl Ramazan Bayramı’nda Kartepe İbrikdere Muhtarlığı tarafından düzenlenen geleneksel ‘Keşkek Cemiyeti’ bu yıl, 57’nci Alay Parkı içerisindeki alanda geniş bir katılımla gerçekleşti.

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in desteği ile Etüt Proje Müdürlüğü tarafından yeniden projelendirilerek hizmete sunulan yeni Keşkek binasında ilk cemiyet yapıldı. Eski Keşkek binası Ramazan Ayı’nda belediye ekiplerinin yoğun çalışması ile modern görünüme kavuşturuldu. 60 metre kare olarak hazırlanan yeni Keşkek binası kayrak taşı ile kaplandı. Bina içerisinde aynı anda beş kazanda Keşkek yapılabilecek duruma getirildi. 

Üzülmez’e teşekkür 
Ramazan Bayramı namazı çıkışı, arife gününden itibaren kaynamaya başlayan keşkek kazanlarının etrafında bir araya gelen Kartepeliler, hem birbirleriyle bayramlaşma hem de nefis keşkeğin tadına bakma imkanı buldu. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’inde katıldığı keşkek cemiyeti renkli görüntülere sahne oldu. Çocuklar, kendileri için kurulan şişme oyun parkında gönüllerince eğlenirken, Kartepe halkı da afiyetle keşkeğin tadına baktı. Çocuk tiyatrosu gösterilerini de ilgiyle izleyen minikler, Başkan Hüseyin Üzülmez’e kendilerine sağladığı imkanlar için teşekkür etmeyi unutmadı.

Nice bayramlara
İbrikdere Mahalle Muhtarı Kadem Demir etkinlikte yaptığı konuşmada, keşkek cemiyetine katılan tüm konukların bayramını tebrik etti ve hizmete giren yeni keşkek binası için mahalle halkı adına Başkan Hüseyin Üzülmez’e teşekkür etti. 

“İlçemize hayırlı olsun”

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ise “Keşkek Cemiyetimiz hemşehrilerimizin katılımıyla her bayram daha kalabalık olarak gerçekleştirilmektedir. Özkaynaklarımızla yeni Keşkek binasını yaparak hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. Bu sayede daha fazla hemşehrilerimizin katılımıyla geleneksel Keşkek cemiyetleri gerçekleştirilmeye devam edecektir. İlçemize hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu. 


Güzel görüntülerin sahne olduğu Keşkek Cemiyeti’ne katılanlar huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmenin rahatlığı ile bayram ziyaretlerine devam ederken, Başkan Üzülmez ile gelenek ve kültürlerimize sahip çıkmasından dolayı teşekkürlerini sundular.   


Bu haber 1560 defa okundu

DİĞER HABERLER

Ege ile Gaga sahnede

Ege ile Gaga sahnede

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Kocaeli Fuarı 52. Yıl Yaz Etkinlikleri kapsamında her hafta çocukların televizyonlardan severek izledikleri çizgi film karakterlerinin çocuk oyunları sahneleniyor.

Gebze’de, Bingöl coşkusu

Gebze’de, Bingöl coşkusu

Büyükşehir Belediyesi tarafından Gebze Yaz Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Yavuz Bingöl konserinde binlerce Gebzeli, sanatçının şarkılarına eşlik etti

Kandıra bezini KO-MEK ile tanıyacaklar

Kandıra bezini KO-MEK ile tanıyacaklar

İki bin yıllık geçmişi olan ve unutulmaya yüz tutan Kandıra bezi, KO-MEK ile yeniden hayat bulacak

Semalar renklenecek

Semalar renklenecek

Kartepe Belediye Spor Kulübü Yamaç Paraşütü takımının ev sahipliğinde düzenlenecek olan Kartepe Yamaç Paraşütü Şenliği, 21-22 Temmuz 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Bu şölen kaçmaz

Bu şölen kaçmaz

.

Ege ile Gaga miniklerle buluşacak

Ege ile Gaga miniklerle buluşacak

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen yaz etkinlikleri kapsamında, TRT Çocuk televizyonunun sevilen çizgi filmi Ege ile Gaga isimli çocuk oyunu ücretsiz olarak sahnelenecek

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ