24 Eylül 2018 Pazartesi 11:40
 
  • 6,266 TL

  • 7,362 TL

  • 242,18 TL

  • 98.054

Öncekiler Sonrakiler

KEŞKEK CEMİYETİ, GELENEĞİNİ BOZMADI

Keşkek Cemiyeti, geleneğini bozmadı
18 Haziran 2018 Pazartesi 14:30

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in de katılımıyla, her yıl Ramazan Bayramı’nda Kartepe İbrikdere Muhtarlığı tarafından düzenlenen geleneksel ‘Keşkek Cemiyeti’ bu yıl, 57’nci Alay Parkı içerisindeki alanda geniş bir katılımla gerçekleşti.

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in desteği ile Etüt Proje Müdürlüğü tarafından yeniden projelendirilerek hizmete sunulan yeni Keşkek binasında ilk cemiyet yapıldı. Eski Keşkek binası Ramazan Ayı’nda belediye ekiplerinin yoğun çalışması ile modern görünüme kavuşturuldu. 60 metre kare olarak hazırlanan yeni Keşkek binası kayrak taşı ile kaplandı. Bina içerisinde aynı anda beş kazanda Keşkek yapılabilecek duruma getirildi. 

Üzülmez’e teşekkür 
Ramazan Bayramı namazı çıkışı, arife gününden itibaren kaynamaya başlayan keşkek kazanlarının etrafında bir araya gelen Kartepeliler, hem birbirleriyle bayramlaşma hem de nefis keşkeğin tadına bakma imkanı buldu. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’inde katıldığı keşkek cemiyeti renkli görüntülere sahne oldu. Çocuklar, kendileri için kurulan şişme oyun parkında gönüllerince eğlenirken, Kartepe halkı da afiyetle keşkeğin tadına baktı. Çocuk tiyatrosu gösterilerini de ilgiyle izleyen minikler, Başkan Hüseyin Üzülmez’e kendilerine sağladığı imkanlar için teşekkür etmeyi unutmadı.

Nice bayramlara
İbrikdere Mahalle Muhtarı Kadem Demir etkinlikte yaptığı konuşmada, keşkek cemiyetine katılan tüm konukların bayramını tebrik etti ve hizmete giren yeni keşkek binası için mahalle halkı adına Başkan Hüseyin Üzülmez’e teşekkür etti. 

“İlçemize hayırlı olsun”

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ise “Keşkek Cemiyetimiz hemşehrilerimizin katılımıyla her bayram daha kalabalık olarak gerçekleştirilmektedir. Özkaynaklarımızla yeni Keşkek binasını yaparak hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. Bu sayede daha fazla hemşehrilerimizin katılımıyla geleneksel Keşkek cemiyetleri gerçekleştirilmeye devam edecektir. İlçemize hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu. 


Güzel görüntülerin sahne olduğu Keşkek Cemiyeti’ne katılanlar huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmenin rahatlığı ile bayram ziyaretlerine devam ederken, Başkan Üzülmez ile gelenek ve kültürlerimize sahip çıkmasından dolayı teşekkürlerini sundular.   


Bu haber 1738 defa okundu

DİĞER HABERLER

KSO 'Yaza Veda' etti

KSO 'Yaza Veda' etti

KSO’nun geleneksel “Yaza Veda” etkinliğinde sahne alan KSO Oda Orkestrası, izleyenlere muhteşem bir gece yaşattı.

Oyuncu Ferdi Merter hayatını kaybetti

Oyuncu Ferdi Merter hayatını kaybetti

.

İZKANDER, eski başkanını unutmadı

İZKANDER, eski başkanını unutmadı

Ömer Özkan Başkanlığındaki İZKANDER yönetim kurulu üyeleri, dernek eski başkanlarını unutmadı.

Ertelenen konser 19 Eylül'de

Ertelenen konser 19 Eylül'de

Büyükşehir tarafından düzenlenen Seka Yaz Konserleri kapsamında bu çarşamba ünlü sanatçı Serdar Ortaç konseri var

'AY’LARDAN BİZ' SANATSEVERLERLE BULUŞTU

'AY’LARDAN BİZ' SANATSEVERLERLE BULUŞTU

.

Sinemaya ilgi duyan gençler haydi Akademiye

Sinemaya ilgi duyan gençler haydi Akademiye

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın vizyon projelerinden biri daha hayata geçiriliyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET