18 Kasım 2018 Pazar 14:10
 
  • 5,334 TL

  • 6,091 TL

  • 209,82 TL

  • 93.616

Öncekiler Sonrakiler

KO-MEK’TE EĞLENCELİ FAALİYETLER

KO-MEK’te eğlenceli faaliyetler
16 Temmuz 2018 Pazartesi 10:35

Yaz döneminde eğitime devam eden KO-MEK, kursiyerleri için derslerin yanı sıra eğlenceli faaliyetler gerçekleştiriyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kurslarında yaz ayları bir başka güzel geçiyor.  Bu yıl ilk kez yaz aylarında eğitimlerine devam eden Halk Üniversitesi’nde, eğitimin yanı sıra eğlenceli faaliyetler de dikkat çekiyor. KO-MEK, yaz döneminde kursiyerleri için birbirinden farklı sosyal etkinlikler düzenliyor. Bu sayede kursiyerler yaz döneminde bir yandan derslerine ara vermezken, diğer yandan da kendileri için organize edilen faaliyetlerle yazın tadını çıkarıyor.
 
Sosyal faaliyetler düzenleniyor
KO-MEK, eğitimlerini yıl boyunca devam ettirme kararı aldı. Bu çerçevede eğitimler, 43 kurs merkezinde ve 326 branşta devam ediyor. Ancak dönemin yaz olması nedeniyle derslerin yanı sıra kursiyerler için bir dizi sosyal faaliyet programı hazırlandı. Kursiyerler tarafından memnuniyetle karşılanan sosyal aktivitelerin ilki ise geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi.
 
Ormanya’yı görme fırsatı buldular
KO-MEK usta öğreticileri ve kursiyerler Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan, Kartepe Uzuntarla’daki Doğal Yaşam Parkı Ormanya’yı gezdi.  Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parkı unvanına sahip bu değerli alanı gezi vesilesiyle görme şansı bulan kursiyerler, yeşil ve doğanın içinde muhteşem bir gün geçirdi. Kursiyerler ayrıca bin 890 dönüm alana sahip parkta yaşayan hayvanları da gördü.
 
Gezi sadece Ormanya ile sınırlı kalmadı. Ormanya’nın ardından Kandıra Kerpe’deki Miço Koyu’na giden kursiyerler, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan hizmetlerle bir cazibe merkezi haline gelen koya hayran kaldı.
 
Kursiyerlerden KO-MEK’e teşekkür
Kursiyerler, KO-MEK’in yaz aylarında da kendilerini düşünmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kursların bir yıla yayılmasıyla yaz aylarında da derslerine devam edebildiklerini hatırlatan öğrenciler,  “Yaz aylarında eğitimimize ara vermemiş olduk. Ayrıca KO-MEK yazı daha eğlenceli geçirmemiz için bir de son derece güzel faaliyetler düzenledi. Bu sayede Kocaeli’nin en güzel yerlerini görme fırsatı buluyoruz. Bizlere bu fırsatları sunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyoruz” dedi.
 
Yaz eğitimleri sürüyor
Öte yandan KO-MEK’in yaz eğitimleri devam ediyor. Vatandaşlardan gelen yoğun istek çerçevesinde Kur’an-ı Kerim eğitimi yanı sıra istihdam kursları arasında yer alan; Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri, Giyim Üretim Teknolojisi, Asansör Sistemleri Bakımı ve Onarımı içeren Elektrik Elektronik Teknolojisi, Gaz Altı (mig – mag), Örtülü Elektrot ve Ark Kaynağı ile Tig Kaynakçılığına yönelik Metal Teknoloji kursları,  Havuz Suyu Operatörlüğü, Arıcılık, Büro Yönetimi ve Sekreterlik gibi eğitimler devam edecek.
 
Başvurular ko-mek.org adresine
Yaz dönemi kayıtları, KO-MEK’in www.komek.org. İnternet sitesi üzerinden online olarak gerçekleştiriliyor. Vatandaşlar bu adres üzerinden istedikleri branşı seçerek, başvuru yapabiliyor.


Bu haber 1416 defa okundu

DİĞER HABERLER

’4 Mevsim Kocaeli’ yarışması için son günler

 ’4 Mevsim Kocaeli’ yarışması için son günler

.

SDKM'de Atatürk'ü anma konseri

SDKM'de Atatürk'ü anma konseri

.

'Okuma Tiyatrosu' seyirciyle buluşuyor

'Okuma Tiyatrosu' seyirciyle buluşuyor

Kocaeli Şehir Tiyatroları’nda, oyun metinlerini tanıtmak ve hatırlatmak amacıyla Okuma Tiyatrosu etkinliği yapılıyor

'1 HAFTALIĞINA BÜYÜDÜK' OYUNU BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

'1 HAFTALIĞINA BÜYÜDÜK'  OYUNU BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde açılan tiyatro kursuna katılanların gösterisi büyük ilgi gördü.

Ata'yı anma konseri

Ata'yı anma konseri

İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan, ücretsiz olarak gerçekleşecek olan “Atatürk'ü Anma” konserine tüm Kocaeli halkını davet ediyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ